AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Međunarodni odnosi, vanjska politika i diplomacija

5ra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
grupa A: odnos međ.odnosa, vanjske politike i diplomacije. sto je diplomacija, zaokruziti dvije najvaznije konvencije, zaokruziti koje su vrste međ.ugovora, što su diplomatski pregovori, koliko je bilo mirovnih operacija i kratice za njih 3,koje su nove opće vrijednosti suvremenog međ okruzja
 

chubelina

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
4 su grupe na kolokviju ali predmet je stvarno lagan.
par pitanja je na zaokruzivanje a ostatak se odovara jedom recenicom ili se mora nabrojit..ponavljaju se pitanja s foruma.i nema potrebe za printanjem knjiga jer doslovno je sve iz prezentacija.
jako opcenit kolokvij.fkt lagano...opako se moglo prepisivat


jedno pitaje koje nisam vidjela da je bilo na foruumu- konferencijska diplomacija.i tijek suvremene diplomacije
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Rezultati su objavljeni, svi smo prošli, samo su 2 negativna.
Imate na Obavijestima na stranici faksa
[DOUBLEPOST=1481751349,1479116689][/DOUBLEPOST]"Obavještavaju se studenti druge godine specijalističkog diplomskog stručnog studija javna uprava da će se u petak, 16.12.nastava iz kolegija MEĐUNARODNI, ODNOSI, VANJSKA POLITIKA I DIPLOMACIJA iznimno održati u Gundulićevoj 10, dvorana II./prizemlje.

Vrijeme održavanja nastave ostaje nepromijenjeno."
[DOUBLEPOST=1482359574][/DOUBLEPOST]Šta je prof rekao kada će objaviti 4. susret??
 

Antonija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kaj pišemo u drugom kolokviju?
[DOUBLEPOST=1484835103,1484834800][/DOUBLEPOST]kaj pišemo u drugom kolokviju?
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prezentacije sa 4., 5., 6. susreta, i 7. bi trebao objaviti nakon sutrašnjeg predavanja.
[DOUBLEPOST=1485080747,1484853868][/DOUBLEPOST]Nisam mogla prisustvovati predavanju u petak pa bi molila nekoga tko je bio da napiše što je prof rekao vezano za kolokvij u petak i šta sve ulazi u kolokvij...
Hvala!
[DOUBLEPOST=1485270739][/DOUBLEPOST]Hoće li biti objavljena prezentacija s posljednjeg predavanja i da li ona uopće ulazi u 2. kolokvij?
[DOUBLEPOST=1485418705][/DOUBLEPOST]Kolege objavljena je prezentacija sa 7.susreta ali pod obavijestima 2. godine di su prezentacije Organizacijskog razvoja (možda će kasnije Sanja to promijeniti).
7. susret ulazi u sutrašnji kolokvij.
Sretno svima!
 

5ra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danasnja pitanja II.kolokvij, d grupa:diplomatske počasti i ceremonija-definicija, glavni oblici i situacije; navedite nazive glavnih diplomatskih dokumenata; što uređuje diplomatski protokol; navedite vrste odnosa među državama; definirajte javnu diplomaciju,kao i cilj i način njezinog funkcioniranja; navedite i ukratko opišite tri razdoblja u razvoju moderne hrvatske diplomacije; definirajte diplomatsko komuniciranje i navedite tri bitna elementa
[DOUBLEPOST=1485547671,1485547617][/DOUBLEPOST]danasnja pitanja II.kolokvij, d grupa:diplomatske počasti i ceremonija-definicija, glavni oblici i situacije; navedite nazive glavnih diplomatskih dokumenata; što uređuje diplomatski protokol; navedite vrste odnosa među državama; definirajte javnu diplomaciju,kao i cilj i način njezinog funkcioniranja; navedite i ukratko opišite tri razdoblja u razvoju moderne hrvatske diplomacije; definirajte diplomatsko komuniciranje i navedite tri bitna elementa
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Grupa A:
1. 4 diplomatske funkcije
2. Bilateralna i multilateralna diplomacija, i sličnosti i razlike
3. Diplomatski protokol, izvori, cilj i zadaća, sadržaj
4. MVP cilj i zadaće
5. Ceste pogreške u dipl. komuniciranju
6. Klasična i suvremena diplomacija
7. Procesi 4 tranzicije u RH
8. Globalizacijsko-ekspertsko razdoblje (uvjeti, ciljevi, ustrojstvo, metode)
 

chubelina

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
2.kolokvij
-veze i odnosi MVP sa svima
glavne znacajke javne diplomacije i kljucne komunikacijske promjene
-objasni domoljbno mobiliz razdoblje moderne hrv.diplomacije
-objasni pravno organizacijsko razdoblje moderne hrv.diplomacije
-tijela medjunarodnih odnosa
-izvori medunarodnopravnih pravila
-diplomatski predstavnici -definicija i zvanja
sluzba vanjiskih poslova ( ugl treba samo napisati MVP-DKP-RESORNA TIJELA-VLADA-SABOR-PRED.DRZAVE
-oblici dopisivanja ( to je ono osobno,sluzbeno,nota)

ugl za drugi kolokvij je stavio svasta, uopce nisu biila pitanja koja se inace vrte po forumu.
samo se treba uciti iz prezentacija, nisu apsolutno potrebne nikakve knjige
ugl lagan predmet
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja iz pismenog za koja mislim da se nisu navedena na forumu, a ja sam ih imala: konferencijska diplomacija, službeni i neslužbeni diplomatski odnosi, kako djelotvornije diplomatski komunicirati, pravno-organizacijsko razdoblje, stalni prioriteti vanjske politike i diplomacije.
[DOUBLEPOST=1491636668,1491585171][/DOUBLEPOST]
Pitanja iz pismenog za koja mislim da se nisu navedena na forumu, a ja sam ih imala: konferencijska diplomacija, službeni i neslužbeni diplomatski odnosi, kako djelotvornije diplomatski komunicirati, pravno-organizacijsko razdoblje, stalni prioriteti vanjske politike i diplomacije.
ispravak: službeni i neslužbeni diplomatski susreti
 

Isa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I. kolokvij 24.11.2017.pitanja:

1.Objasnite, međunarodni odnosi, vanjska politika, diplomacija
2. Zaokružiti, kada je formalno reguliran koncept zajedničke vanjske i sigurnosne politike
3. Zaokržiti, u kojem predmetu je sud utvrdio nadređenost europskog prava nacionalnom
4. Navedite tijela međunarodnih odnosa
5. Glavni elementi suvremenog međunarodnog okružja
6. Diplomatski protokol, što uređuje
7. Bilateralna i mulitilateralna diplomacija

Ovo su pitanja u mojoj grupi, obzirom da je bilo više grupa uspjela sam čuti od jedne grupe je pitanje bilo: Međunarodno pravo u užem i širem smislu. Možda neko bude dobar od kolega pa navede i ostale. Na početku je bila prof. Sansović ali je za njom odmah ušao veleposlanik tako da su nekih 15 min bili zajedno a kasnije samo prof. Vrijeme za pisanje ispita je 45 min i više nego dovoljno.Sve u svemu za buduće studente lagani kolegij, dobro je izaći na predavanja veleposlanika Pelicarića, puno ćete naučiti samo slušajući ga, po meni jedno od najboljih predavanja na faxu.Sretno svima :)
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
neka od pitanja sa prvog kolokvija kojih se još sjećam pa možda nekome pomogne: elementi suvremenog međunarodnog okružja, na zaokruživanje Nold, objasni one diplomat-many jobs, bilateralna i multilat. diplomacija, taktike pregovaranja, diplomatske funkcije, dipl. predstavništvo, dipl, poslovi, dipl. imuniteti i privilegiji..i svi su imali pitanje objasniti međun.odnose, vanjsku politiku i diplomaciju i koliko je bilo mirovnih misija i nabrojati barem 3 (tu ppt nisu stavili na net, bilo ih je 6 a to su: UNPROFOR, UNCRO, UNTAES, UNMOP, UNPSG i UN PF HQ)

2. kolokvij - svi su imali pitanje nabroji dipl.funkcije, onda je još bilo: zadaće MVP, dipl. dokumenti, cilj i svrha i razine i polazišta komuniciranja, definiranje javne dipl, dimenzije, položaji i mogućnosti manjih država, razdoblja u razvoju moderne hrv.dipl i prioriteti, suradnja RH u užem i širem području..

ppt dovoljne, ispit je jedan od lakših, super ocjene ;)
 

tincy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, zna li netko kada je tocno ispit za rok 12.11.?! Imam problem sa studomatom i ne mogu trenutno provjeriti... :/ hvala
 

lampa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može li me netko uputiti po čemu da se pripremam za prvi kolokvij?
Samo prezentacije ili ima dodatna obvezna literatura/ skripta/ upute na što se trebam orijentirati?
Što sve ulazi u prvi kolokvij?

Hvala!!
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks