AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Međunarodni odnosi, vanjska politika i diplomacija

Vitaap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, nisam mogla jucer doc na predavanje, jel moze netko molim Vas napisat sto je profesor rekao za kolokvij?! Hvala
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nešto se pričalo da gradivo iz četvrtog susreta-diplomatski protokoli(koje je trebalo biti u prvom kolokviju) zbog kasnog stavljanja materijala na stranice fakulteta ipak nije bilo u prvom kolokviju. Zna li netko da li je prof. nešto govorio o tome i da li je rečeno da će to biti u drugom kolokviju ili neće?
Thanks!
 

Bleble

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Il sam luda ili krivo vidim. Moguće da nije objavljena prezentacija sa sedmog susreta?
Isto tak vidim da su objavljene dvije prezentacije sa šestog susreta. Jedna prezentacija je na engleskom. I to ulazi u kolokvij?
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pa uvijek može staviti nešto novo, poput onog proširenja EU koje nitko nije mislio da će biti kao pitanje.
Može biti da će biti kao pitanje nešto iz toga.
Iako mene puno više zanima kada će biti objavljene prezentacije sa susreta u petak i da li protokoli(četvrti susret) ulaze u gradivo drugog kolokvija ili ne?

EDIT: sad gledam, obavljeno je na stranici studia da u kolokvij spada literatura iz Berkovića koja se obrađuje na 8 susretu, tj nakon kolokvija. Znači da i to isto pišemo na kolokviju iako nismo obradili? Učimo unaprijed?
A zadnji put su ga pitali i rekao je da to ne ulazi jer je to nešto kao ''tko želi znati više''.
I sad stavio na sajt da i to trebamo učiti. Rollercoaster odlučivanja.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Netočno. Navedena literatura obuhvaća predavanja koja su održana, ne razumijem za koji dio misliš da nije održan predavanje?
u literaturu ulazi razvoj hrvatske suvremene diplomacije,diplomatska tehnika u koju pripada diplomatsko komuniciranje i pregovori, pa područja djelovanja diplomacije odnosno gospodarska kulturna diplomacija i mediji, multilateralna diplomacija, terorizam i demonstracije i diplomatsko dopisivanje. Dakle, gradivo obrađeno na dosadašnjim predavanjima.Osmi susret obuhvaća nešto sasvim drugo. :hm:
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Stavljen je sedmi susret!
Što se tiče kolokvija, u danas napisanom popisu literature za kolokvij piše da iz Berkovića trebamo znati između ostalog str 49-54.
Onda kad pogledam prvu prezentaciju koja je svojevrsni nastavni plan vidim da se navedene stranice po tom nastavnom planu obrađuju u 8. susretu. Ako je on nešto promijenio onda ok ali prema ovome što je na netu to je literatura koja se radi na 8. susretu.
Isto tako prema ovom od danas četvrti susret ne ulazi niti u drugi kolokvij što znači da protokole nismo trebali učiti...
 

martina_sk

Administrator
ja ću poludit s ovom literaturom :D znači još ne znamo sa sigurnošću da li u gradivo za drugi kolokvij ulazi četvrti susret i prezentacija na engleskom?
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Četvrti izgleda da ne ulazi jer nije napisao jučer u definiranju liteature za kolokvij na stranici fakulteta.
Ovo na engleskom bi moglo biti kao trik pitanje ali moglo bi biti i štošta drugo tipa tko je činio Ligu naroda pa se ja na tome ne ću previše zadržavati. Ima o UN-u u Berkovićevom tekstu pa ću samo na to obratiti pažnju.
 

Bleble

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Obzirom na objavljenu literaturu za 2. kolokvij, mislim da nebi trebalo biti dileme što ulazi, a što ne ulazi. Ako piše da ulaze samo one objavljene stranice plus prezentacije, tako bi i trebalo biti.
Molim vas kolege i kolegice da napišete glavne naslove i podnaslove od stranica koje trebamo znati u knjizi. Knjige su skopirane tako da se na dnu stranice ne vidi broj. Badava onda meni knjiga.
Strana 49 - 54 od Berkovića: GLAVNI NALOV I PODNASLOVI
Srana 65 - 69 od Pičuljana: GLAVNI NASLOV I PODNASLOVI
Srrana 136 - 147 od Pičuljana: GLAVNI NASLOV I PODNASLOVI

Hvala!
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Berković 49-54: Suvremena hrvatska diplomacija
Pičuljan 65-69: nastanak i razvoj hrvatske službe vanjskih poslova(nastanak hrv. službe vanj.poslova;razdoblja razvoja hr.sl.vanj.poslova;potreba modernizacije hr.sl.vanj. poslova)
Pičuljan 136-147:preobrazba službe vanjskih poslova i redefiniranje uloge diplomata u suvremenom svijetu; Zaključak.
 

maatejaa89

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kad ce ispit biti iz ovog predmeta, trebala bih na upis ocjene a nema nikakvih obavijesti kad bi se trebale upisat ocjene ?
 

987654321

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
'MEĐUNARODNI ODNOSI, VANJSKA POLITIKA I DIPLOMACIJA' -upis ocjena ispita ispita održanog 17.4.2015.

Za studente koji su u travanjskom roku položili ispit održat će se u utorak, 02.06.2015. u 17:00 sati u G10, dv. VIII/I. kat.


i ja trebam samo upisat jer sam riješio preko kolokvija..pretpostavljam da je to ovo?!?
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Može li netko od kolega saviti što je bilo na današnjem predavanju: obaveza dolaska, literatura, polaganje ispita itd. Hvala unaprijed!
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo info s današnjeg predavanja:
prof nije izričito rekao da su predavanja obavezna, već više da bi bilo dobro da na njih dolazimo, ali svejedno se potpisujemo i to na listu na kojoj su već upisana naša imena pa pretpostavljam da će se ipak računati tko je bio na predavanjima.
Literatura se nalazi na web-u, kao i termini predavanja i tematske cjeline o kojima će se pričati. I kolokviji su navedeni u tom popisu. Prvi će biti 27.11. a drugi 29.1.2016. Ako se polože oba kolokvija, položen je ispit! Pitanja će biti pola na zaokruživanje a pola da napišeš neke definicije i sl. Onima koji nisu rasčistili prvu godinu čuva ocjenu do kraja 2016.
Što se tiče literature, rekao je of the record da su prezentacije dovoljne jer prate knjige, a na kraju svake prezentacije nalazi se i popis literature koja se odnosi na taj dio gradiva.
Ispit je samo pismeni.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks