AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Međunarodni odnosi, vanjska politika i diplomacija

martina_sk

Administrator
Kolege kad je kolokvij i u kolko sati? Dali je.profesor na zadnjem predavanu ista rekao bitno vezano za kolokvij?
u petak u 17 h je kolokvij. rekao je da nećemo morati znati detalje već samo nabrajanje i opis. prenosim što su mi kolege s predavanja rekle.

i izvanredni isto imaju predavanje u petak, greška je u rasporedu što to nije navedeno. sad je ispravljeno i obnovljen raspored je stavljen
 

elois21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege koji ste bili u petak na predavanju, je li profesor rekao da li će biti i kada objavljena prezentacija s tog prošlog predavanja?
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Za prezentaciju sam danas poslala upit pa ćemo vidjeti da li će je objavit. Zadnji put je rekao da će biti na netu već drugi dan ali je nema. Kolokvij se piše u Frankopanskoj u Leksikografskom zavodu u 17 sati, a ukoliko nas bude puno stavit će nas u dvije grupe. Piše se 1 sat, nekih 8 pitanja kao što je već rečeno definicije i nabrajanja. Na kraju svake prezentacije pišu stranice, ako se dobro sjećam od 17-24 55-158 knjiga od Berkovića koju je profesor preporučio za učenje.
 

martina_sk

Administrator
za one koji nisu izašli na kolokvij i za buduće generacije - kolokvij se sastojao od 8 pitanja, 2 na zaokruživanje, a ostali na nabrajanje i objašnjavanje. pisalo se sat vremena i bile su 4 grupe. većinom se moglo na pitanja odgovoriti iz prezentacija, ali za neka pitanja je trebalo i više znanja. vjerujem da je onako kako je profesor i sam rekao, ako učimo samo po prezentacijama možemo dobiti 2-3.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ima li koja dobra dušica koja bi htjela napisati kako je danas bilo na predavanju i što ste radili? Hvala :)
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
NASTAVNI PLAN RADA - redoviti i izvanredni studenti


TERMIN
TEMATSKA CJELINA

1 10.10.2014. Uvod u kolegij 'Međunarodni odnosi, vanjska politika i diplomacija' (2 sata)
Cilj i sadržaj predmeta. Metode, razdoblje i dinamika nastave. Predavanja, predavači. Literatura. Kolokviji i završni ispit.
Međunarodni odnosi, vanjska politika, diplomacija: pojmovi definicije, povezanosti, tendencije i trendovi.

2 17.10.2014. Međunarodno okružje: razvoj i trendovi (4 sata)
Glavni elementi suvremenoga međunarodnog okružja. Povijest diplomacije. Suvremena diplomacija.
Nove međunarodnopravne vrijednosti, procesi i obilježja. Međunarodnopravni prioriteti. Međunarodno i pravo EU.

3 22.10.2014. Diplomatsko predstavljanje u zemlji i inozemstvu (4 sata)
Služba vanjskih poslova: ministarstvo vanjskih poslova, resorna tijela, diplomatska i konzularna predstavništva.
Diplomatsko pravo i pravila. Bečka konvencija o diplomatskim odnosima. Bečka konvencija o konzularnim odnosima.
Diplomatski predstavnici u zemlji i inozemstvu. Diplomatski i konzularni poslovi. Bilateralna i multilateralna diplomacija. Diplomatska sigurnost i etika.

4 21.11.2014. Diplomatski protokol (4 sata)
Službeni i neslužbeni susreti. Diplomatsko predstavljanje i oslovljavanje, hijerarhija, prvenstvo, pravila odijevanja.
Postupci, prava i obaveze prije upućivanja i na mandatu. Diplomatski privilegiji i imuniteti, počasti, ceremonijal. Običaji države primateljice i države šiljateljice. Protokol ministra i ministarstva.

5 28.11.2014. Diplomatsko komuniciranje i tehnike (4 sata)
1. KOLOKVIJ
Verbalna i neverbalna komunikacija. Diplomatsko dopisivanje i notifikacija.

6 19.12.2014. Međunarodno pregovaranje (4 sata)
Diplomatski sastanci, službeni posjeti, konferencije i pregovori. Sklapanje sporazuma.
Iskustva hrvatske diplomacije.

7 23.1.2015. Javna diplomacija & Razvoj moderne hrvatske diplomacije (4 sata)
Tradicionalna i javna diplomacija. Globalizacija i javna diplomacija manjih država. Gospodarska, kulturna, obrazovna, znanstvena, turistička, športska i druge diplomacije. Javna diplomacija, mediji. Sigurnost i zaštita.
Izazovi četiri tranzicije. Institucionalni razvoj, selekcija i obrazovanje diplomata. Faze u razvoju moderne hrvatske diplomacije. Prioriteti vanjske politike i diplomacije Republike Hrvatske.

8 30.1.2015. Razvoj hrvatske javne diplomacije (4 sata)

2. KOLOKVIJ
Od referenduma za samostalnost i međunarodnog priznanja, agresije i internacionalizacije sukoba do obrane i mirne reintegracije. Nestalno članstvo u Vijeću sigurnosti UN, Komunikacijske strategije oko članstva u NATO-u i EU. Komuniciranje članstva RH u EU i NATO-u. Regionalna suradnja u užem i širem oružju, napose u području Zapadnog Balkana.

U drugi kolokvija valjda ulazi sve ovo nakon prvog. Pretpostavljam da neće biti ono što će nam predavati 30.01. nakon pisanja drugog kolokvija.
Vidjet ćemo na predavanju.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
2. KOLOKVIJ
Od referenduma za samostalnost i međunarodnog priznanja, agresije i internacionalizacije sukoba do obrane i mirne reintegracije. Nestalno članstvo u Vijeću sigurnosti UN, Komunikacijske strategije oko članstva u NATO-u i EU. Komuniciranje članstva RH u EU i NATO-u. Regionalna suradnja u užem i širem oružju, napose u području Zapadnog Balkana.??????????????
Jel to od petog predavanja na dalje? Otkud ovi naslovi ili što je već?:confused::surprised:
 

martina_sk

Administrator
2. KOLOKVIJ
Od referenduma za samostalnost i međunarodnog priznanja, agresije i internacionalizacije sukoba do obrane i mirne reintegracije. Nestalno članstvo u Vijeću sigurnosti UN, Komunikacijske strategije oko članstva u NATO-u i EU. Komuniciranje članstva RH u EU i NATO-u. Regionalna suradnja u užem i širem oružju, napose u području Zapadnog Balkana.??????????????
Jel to od petog predavanja na dalje? Otkud ovi naslovi ili što je već?:confused::surprised:
ti naslovi su gradio koje ćemo obrađivati nakon kolokvija. to ti sve piše ovdje dolje u nastavnom planu http://www.pravo.unizg.hr/veleucili...narodni_odnosi_vanjska_politika_i_diplomacija
i ja vjerujem da sve od 5 prezentacije pa nadalje ide u 2. kolokvij.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da vidim da li sam ubrao-drugi kolokvij se piše iz gradiva obrađenog na 5.,6. i 7. susretu?
Ono sa zadnjeg predavanja ne trebamo učiti unaprijed jel tako?
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da, ono što ćemo obraditi do kolokvija, a zadnja lekcija će biti obrađena nakon kolokvija i ne ulazi u njega. Jedino ako se u međuvremenu nije nešto promijenilo.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks