AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Etika javne službe

martina_sk

Administrator
marceticka je bila super. pita sva tri dijela gradiva, sve kroz pricu i povezivanjem sa zivotom, tvojim misljenjem. neka od pitanja su bila eticki egoizam, sastav etickog povjerenstva, nacin podnosenja prituzbi, eticka infrastruktura, nekih 8 preporuka OECD-a, politicka odgovornost...

i pitala je razliku između etike i morala. i ako kolega/kolegica ne zna odgovor onda tebe pita isto.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam planirala ići odmah na početku mjeseca, ne znam koji će to datum biti. Učim po svemu što je objavljeno na stranici katedre, prezentacije, zakon, dijelovi knjiga. Sve nekako ali ove filozofije me ubijaju u pojam. Ukoliko ne odustanem objavit ću pitanja koja su bila.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bilo nas je troje na ispitu i svi smo prošli, svakome je postavio po tri pitanja. Bio je dobre volje i nije puno gnjavio. Ovo su bila pitanja:
1. što je etika
2. utilitarizam
3. moralni relativizam
4. načela lorda Nolana
5. kako su načela uređena u SAD-u
6. ovo nisam sigurna kako je točno glasilo – uloga povjerenstva u SAD-u ili tome nešto slično, ne znam što je pod tim mislio
7. etički kodeks u RH
8. povjerenik za etiku
9. postupci pred službeničkim sudom za neetičko postupanje – nešto slično tome (na temelju izvješća povjerenika, čelnik tijela može pokrenuti postupak)
Sretno svima!!!
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Učila sam po svoj literaturi koja je navedena na stranici katedre i ono s predavanja što isto ima na njihovoj katedri. Ako pod člancima misliš ona tri dijela knjiga u kojima su filozofi, poprilično je nerazumljivo. Eto mene je zapalo pitanje o utilitarizmu. Rekla sam osnovno što sam naučila toliko da znam o čemu se radi, to rekla i podjelu, nije uopće sitničario niti što dodatno pitao. Možda bi bilo dobro to proći za slučaj da pita, pa da ne ispadne da ne znaš ništa.
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
možeš učiti i po skripti. ja sam učila po skripti (ona od 60 str), malo pročitala te članke, ali realno ništa novo nisam u njima našla što ne sadrži skripta.
onaj dio s filozofima imaš isto u skripti sve osnovno. ja to nisam baš ni učila, ali sam imala sreće s pitanjem iz tog dijela- što je etika i moral.:))
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks