AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Etika javne službe

barbaraw

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas ja imam knjigu izdanje 2016.Ako netko ima novo izdanje da mi pošalje na mail [email protected] znam da li imam dobru knjigu.Nigdje ne vidim obavijest o promjeni literature.Predmet sam odslušala prošle godine.
Hvala
 

SgtCyberX

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li netko tko je bio kod Marčetićke na ispitu na zadnjem roku? Kakva su bila pitanja? Thx
 

SgtCyberX

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Usmeni kod Marčetić. Razlika moralnih i pravnih normi, vrijednosti, etičko povjerenstvo, etička infrastruktura, komparacija kodeksa u anglos. i skand. zemljama, vrste kodeksa u tranzicijskim zemljama, načelo osobnog ugleda, etički povjerenici u drž. tijelima, koji akt donosi etičko povjerenstvo (mišljenje), globalna etika. Ispituje detaljnije ali da se proći, samo je bitno da se priča i povezuje, dobra je s ocjenama. Bez straha kod nje.
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dojmovi sa prvog kolokvija, pisao se uživo, 8 pitanja, jedna grupa je bila. Pitanja na zaokruživanje, jedan točan odgovor. Pitanja su bila tipa što je karakteristično za nekog teoretičara, pa ti odaberi što. Nisu bila strašna ako si učio. Najprije smo dobili papir sa pitanjima, za njega smo imali oko 15 ak minuta, možda i više, nakon toga smo dobili drugi papir sa pitanjem esejskog tipa i mogućnost korištenja knjige i ostale literature. Mogli smo koristiti skripte, kopirane knjige i na mobitelima prezentacije.
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
danas je bio drugi kolokvij, rekla bih da je lakši od prvoga, barem je materija lakša za učiti.
pitanja su bila tipa:
čija tvrdnja je "razum je rob strasti" odg je Hume
Što karakterizira weberijanske zemlje, odaberi točan odgovor
Što propisuje GRECO, pa odabrati točan odgovor - kodeks ponašanja za saborske zastupnike
Jugoslavija je propisala birokratizam u etičkom kodeksu, točno netočno
koje tijelo je 2017 godine propisalo preporuku o javnom integritetu, odgovor je OECD
Ukupno je bilo 8 pitanja, ne sjećam se ostalih.
Učila sam po prezentacijama sa predavanja i pročitala knjigu, meni je za kolokvij bilo dovoljno.
Nakon pismenog dijela uslijedio je esej sa problemskim zadatkom i tu smo smijeli korisiti knjigu.
Što se tiče knjige, imali smo i kupljenje orginal i kopirane, i na mobitelu tako da smo mogli koristiti što smo imali.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks