AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Etika javne službe

elois21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zahvaljujem kolegici Martini na inicijativi oko slanja maila prof. Grubisic. Mislim da je svakome u interesu da se smanji literatura za ovaj ispit.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ima li netko nešto smisleno i kratko sažeto iz ksenijinog dijela literature,da može poslati na mail?
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jučerašnja pitanja:

Grubišić:
Društveni aspekt moralnosti
Etički egoizam

Marčetić:
Kome i na koji način građani podnose pritužbu na neetično ponašanje
Etičke mjere koje čine etičku infrastrukturu i koja po tvom mišljenju funkcionira u Hrvatskoj
Karakteristike etičkih kodeksa anglosaksonskih zemalja

Kregar:
Politička odgovornost
Načela iz Nolanovog izvješća, objasniti barem tri od sedam
Kako etički kodeksi djeluju prema nositeljima legitimne vlasti

Molim kolege koji su pisali da napišu kako su odgovorili na ovo zadnje pitanje.
 

martina_sk

Administrator
Kolokviju mogu pristupiti samo oni studenti koji su redovito pohađali predavanja (redoviti studenti - 30 sati, izvanredni studenti - 10 sati). rezultati su za tjedan dana. nadzirale su nas dvije asistentice.

ja sam na to zadnje pitanje pisala gluposti kako se nositelji legitimne vlasti ponašaju odgovornije jer moraju biti uzor službenicima koji se moraju pridržavati kodeksa, da se time povećava politička odgovornost, bla bla..
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Sve i svašta, povezao sam to s korupcijom, političkim skandalima, političkom odgovornosti, povjerenja u vlast, efikasnog obavljanja javnog poslova i tako dalje, sve što mi je palo na pamet.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege molim pomoć. U literaturi se spominje PPT prezentacija, da li bi to bila ona objavljena 29.04.2015. godine? Hvala unaprijed!
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne znam na koju misliš. Na stranici katedre, kod predmeta otvoriš etiku i tamo su ti prezentacije, tri Kregarove i jedna Manojlović.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks