AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Etika javne službe

tattep

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zašto ih ne pošaljete u Skriptarnicu? Slanje preko inboxa i mejlova nije smisao foruma. ;)
Nisam ih ja stvarala, pa mi se čini da je odluka o javnom (ne)objavljivanju isključivo odluka autora.Ukoliko kolege koji su radili skriptu dozvole da se one objave u skriptarnici rado ću ih poslati.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
A zašto ne bi objavili skriptu bez imena autora?
Poanta foruma je razmjena iskustva s ispita, litarature, skripti...
 

tattep

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
što smo na kraju zaključili tko je na TMT 3, soba 36? Na studomatu piše da je tamo ispit 25.09.
I jel sad na kraju treba znati članak od Grubišić ili ne treba?
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Mislim da e to Ksenija, nova njezina soba.
Ja ću čitati taj njezin članak te relativizme i to, moglo bi doći nešto od toga.
 

tattep

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U petak se ispit održava prema rasporedu neovisno bude li ili ne štrajka. Provjereno kod profesorice Grubišić.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li netko planira izaći na ovaj ispit u 11. mjesecu a da nije bio na predavanjima? Mislim na izvanredne a sukladno napomeni uz upis da možemo polagati zaostale ispite ako smo ih odslušali. Poslala sam upit profesorici Grubišić o eventualnim sankcijama za polaganje ispita koji nije odslušan, ali nisam dobila odgovor, pa ako netko ima više informacija neka ih podijeli s ostalima. Hvala unaprijed.
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam planirao izaći na ispit iako sam redovan. Ja mislim da se u tom slučaju ispit poništava u studomatu,ako se izašlo na njega,a nije ga se odslušalo. Nagađam.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam planirao izaći na ispit iako sam redovan. Ja mislim da se u tom slučaju ispit poništava u studomatu,ako se izašlo na njega,a nije ga se odslušalo. Nagađam.
I ja mislim da neke sankcije postoje pa se ne usudim ići ako nisam odslušala. Uprvo zato jer je izričito navedeno da se može izaći na zaostale ispite samo ako su odslušani. Baš nam otežavaju kako god mogu i gdje god mogu, ali to nije ništa novo s ovim faksom.
 

martina_sk

Administrator
Da li netko planira izaći na ovaj ispit u 11. mjesecu a da nije bio na predavanjima? Mislim na izvanredne a sukladno napomeni uz upis da možemo polagati zaostale ispite ako smo ih odslušali. Poslala sam upit profesorici Grubišić o eventualnim sankcijama za polaganje ispita koji nije odslušan, ali nisam dobila odgovor, pa ako netko ima više informacija neka ih podijeli s ostalima. Hvala unaprijed.
i ja planiram izaći, ali mislim da ne znači da je predmet odslušan to da si išao na predavanja već da si ga bio upisao prošle godine, tj da je prošao semestar u kojem je upisan. što je logično da je odslušan ako si ga opet upisao tako da ne kužim čemu ta obavijest. možda ipak hoće reći da moraš imati potpis, ali to nitko ne provjerava prije polaganja ispita i pečat je "jači" od potpisa tako da ako položiš ispit to ti nema veze.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Napomene uz upis izvanrednih studenata:
Student koji prvi puta upisuje predmet dužan je taj predmet odslušati i iz njega dobiti potpis.
Student koji je upisao višu godinu studija ima pravo polagati zaostale predmete koje je
odslušao, sukladno odredbama Pravilnika o studiju. Student koji je upisao pad godine
ima pravo polagati predmete koje je odslušao od slijedećih raspoloživih ispitnih rokova
i nije obavezan pohađati predavanja iz tih predmeta niti skupljati potpise.

Kužim da bi to moglo značiti da se računa kako sam ga odslušala ali kada sam pitala Sanju o eventualnim sankcijama odgovorila je ovo:

Pravilnik o studiju u članku 5. propisuje
(1)Studenti su dužni pohađati nastavu.
(2)Nastavnik potpisom na kraju semestra potvrđuje da je student uredno pohađao nastavu.
Članak 44. propisuje
(1) Status studenta stječe se upisom na Fakultet.
(2) Student može biti redovit ili izvanredan.
(3) Redoviti student studira prema studijskom programu koji se temelji na studiranju u punom radnom vremenu.
(4) Izvanredni student studira isti studijski program kao i redoviti, ali prema posebnom izvedbenom planu.

Po tome to bi značilo da ga moramo odslušati na način da smo išli na predavanja i dobili potpis. Ne znam, sve je to jako glupo a od Sanje i od profesora nikakav konkretan odgovor.
 

viktoria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Napomene uz upis izvanrednih studenata:
Student koji prvi puta upisuje predmet dužan je taj predmet odslušati i iz njega dobiti potpis.
Student koji je upisao višu godinu studija ima pravo polagati zaostale predmete koje je
odslušao, sukladno odredbama Pravilnika o studiju. Student koji je upisao pad godine
ima pravo polagati predmete koje je odslušao od slijedećih raspoloživih ispitnih rokova
i nije obavezan pohađati predavanja iz tih predmeta niti skupljati potpise.

Kužim da bi to moglo značiti da se računa kako sam ga odslušala ali kada sam pitala Sanju o eventualnim sankcijama odgovorila je ovo:

Pravilnik o studiju u članku 5. propisuje
(1)Studenti su dužni pohađati nastavu.
(2)Nastavnik potpisom na kraju semestra potvrđuje da je student uredno pohađao nastavu.
Članak 44. propisuje
(1) Status studenta stječe se upisom na Fakultet.
(2) Student može biti redovit ili izvanredan.
(3) Redoviti student studira prema studijskom programu koji se temelji na studiranju u punom radnom vremenu.
(4) Izvanredni student studira isti studijski program kao i redoviti, ali prema posebnom izvedbenom planu.

Po tome to bi značilo da ga moramo odslušati na način da smo išli na predavanja i dobili potpis. Ne znam, sve je to jako glupo a od Sanje i od profesora nikakav konkretan odgovor.
ako ti studomat daje da ga prijaviš, onda možeš izać na ispit. ono se odnosi samo na predmete koje prvi put upisuješ - njih možeš polagat tek od redovnih rokova, a ako nešto ponovno upisuješ ili ti je ostalo iz ljetnog semestra - možeš u 11. mjesecu polagati.
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
e ljudi,jel ikome nešto zvoni skripta iz etike od 61 str? Mislim jel netko polagao po takvoj skripti,sastoji se od 3 djela-Grubišić;Kregar,Marčetić
 

Tonka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja nemam drugu literaturu osim skripte od 60 str, pa se iskreno nadam da ce to biti ok. Ispit je u cetvrtak kod profesorice Marcetic. Koliko vas ide? I da li je netko bio kod nje na usmenom? Na sto da se posvetimo kod ucenja? Svaka pomoc je dobrodosla
 

martina_sk

Administrator
ja idem isto na ispit. nemam uopće tu veliku skriptu već svu literaturu i neku malu skriptu od 26 pitanja ali skripta ne obuhvaća prezentacije. nemam pojma da li će biti dovoljno.
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam u međuvremenu odustao od etike jer me druge obveze snašle na drugim kolegijima. Tako da onda vi koji idete na ispit,javite dojmove!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks