AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Etika javne službe

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Tjedan dana za cijelu knjigu...krasno
[DOUBLEPOST=1463754580,1463754068][/DOUBLEPOST]Mogu li na predrok i oni koji nisu bili na svim predavanjima?
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolko sam ja skuzila iz odgovora Marceticke i Kregara knjiga bi trebala biti u utorak u prodaji, kolokvij ce biti, ali se jos nezna kada.

Sad nemam pojma dal mogu izaci oni koji nisu bili na predavanjima, to nitko nije spomenuo. Uvijek mozes probat :D
 

lampa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li se uz tu novu knjigu mora učiti još išta iz prijašnje literature:
  1. Marčetić, Gordana; Etički kodeksi i etika javnih službenika; Hrvatska i komparativna javna uprava (2013), str. 499-539
  2. Etički kodeks državnih službenika; NN 40/11, 13/12
  3. Macintyre, A.; Za vrlinom: studija o teoriji morala; Kruzak (2002), str. 25-39
  4. Grubišić, Ksenija; Kategorički imperativ kao primjer protuideala; Prolegomena (2012), str. 225-255
  5. Frankena, William K.; Etika; Kruzak (1998), str. 1-46
Ili nova knjiga zamjenjuje sve navedene knjige/kodeks? I da li se zna kad je kolokvij? :D Tnx!
 

mopsy4ever

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li se uz tu novu knjigu mora učiti još išta iz prijašnje literature:
  1. Marčetić, Gordana; Etički kodeksi i etika javnih službenika; Hrvatska i komparativna javna uprava (2013), str. 499-539
  2. Etički kodeks državnih službenika; NN 40/11, 13/12
  3. Macintyre, A.; Za vrlinom: studija o teoriji morala; Kruzak (2002), str. 25-39
  4. Grubišić, Ksenija; Kategorički imperativ kao primjer protuideala; Prolegomena (2012), str. 225-255
  5. Frankena, William K.; Etika; Kruzak (1998), str. 1-46
Ili nova knjiga zamjenjuje sve navedene knjige/kodeks? I da li se zna kad je kolokvij? :D Tnx!

Ništa od stare literature ne vrijedi, knjiga u potpunosti zamjenjuje staru literaturu, a kolokvija vjerujem da neće biti.
 

anastasia

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolokvij će biti, sutra ćemo saznati termin. Profesorica Marčetić je rekla da se u prilogu knjige nalazi Etički kodeks iz kojega moramo znati načela, podnošenje pritužbe i postupanje po pritužbi. Dakle kodeks je i dalje važan.
 

Katarina J

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel ide tko na idući rok, 20. 06.? Kakav je redovni ispit, samo usmeni? Nisam baš shvatila na predavanjima od svega kaj je rečeno :D
 

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li mozda tko skriptu po novoj knjizi, a da ju je voljan podijeliti?
[DOUBLEPOST=1466095368,1465882356][/DOUBLEPOST]Ide li tko sl.tj na ispit?
 

Marinchy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja kod Marčetić: slobodna volja, primijenjena etika, skandali u SAD-u, vrste skandala, globalizacija i etika, etička infrastruktura, etički kodeksi i kodeksi ponašanja u zemljama bivše Jugoslavije, etički kodeksi JLRS (postotak i broj jedinica koje su usvojile kodekse).
Ispituje dugo i detaljno, ali jako ugodan ispit i profesorica. :)
 
Posljednje uređivanje:

mopsy4ever

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja od mene i kolegica kod prof. Marcetic: slobodna volja, odgovornost, duznosna etika, kreposna etika, posljedicna etika, sto je korupcija, istrazivanja, sto su pokazala i tri znacajke kod rh, razlika izmedu etickog kodeksa i kodeksa ponasanja, kada su koji kodeksi doneseni u zemljama iz bivse sfrj, koje su donijele kodekse ponasanja, anglosaksonske zemlje, podnosenje prituzbe na neeticko ponasanje, eticko povjerenstvo sto je i nadleznost, problemi kod naseg kodeksa, istazivanja u LRS o postojanju kodeksa i sadrzaju, neuskladenost sa medunarodnim, lord nolan sedam nacela javnog zivota i nemrem se vise sjetiti. Uglavnom ispituje dugo i dosta pitanja i podpitanja, ali je ugodno ispitivanje dosta razgovora i profesorica je odlicna i strpljiva i daje dobre ocjene. Sve u svemu veoma ugodno iskustvo! :)
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Sa zakašnjenjem moja Pitanja kod Marčetić - rok u 21.6.
1. što je etika, a što moral, razlika
2. 3 utemeljenja etike i objasni kreposno
3. Načela lorda Nolana, objasniti
4. Donošenje etičkog kodeksa u RH, koja je razlika između starog i novog
5. Kome se podnose pritužbe, na koji način, kada se pritužba podnosi direktno etičkom povjerenstvu
6. da li hrvatski etički kodeks usklađen sa kodeksom UN-a i preporukama
7. etički kodeks u južno europskim zemljama

Profa dugo ispituje i postavlja puno pitanja, ali je fer i korektna. Pita svakog pitanja iz sva tri dijela, ali puno podpitanja.
Druge je pitala
eticki kodeks, zemlje bivše Jugoslavije, Usporedba naseg kodeksa i eu kodeksa, sto nema nas a ima eu kodeks, utilitarizam, realizam, Razlika etičkog kodeksa i kodeksa ponasanja i onog treceg. Pa utemeljenja etike, nolanova nacela, sto je korupcija, problem kod etickog povjerenika, sta radi etičko povjerenstvo a sto odjel za etiku kod minist.uprave. Kodeksi skandinavskih zemalja, juznoeurpskih
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks