AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zemljišno knjižno pravo

MIRANDA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel netko planira danas doći na predavanje za izvanredne?

Ajd nek netko dođe da ne bude kao na predavanju iz Upravljanja zapisima, gdje smo bile samo nas dvije :fellow:
 

anamarija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo, rijesila i taj ispit! Keglevic je stvarno super. Pomaze, izvlaci i nije uopce problem neki proci. Samo joj je dosta bitno da razumijes. E da, i rekla je da je od 1.5. nema vise, i ona odlazi u Ameriku. Tako da nemam pojma tko ce pitati od sad. Ja sam među prvima odgovarala. Kak je bila poslje prolaznost?
 

someone

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne mogu a da ne napiŠem moje iskustvo sa ovom katedrom, od kojeg mi se sada diŽe Želudac na samo prisjecanje.
Ova uvaŽena profesorica josipoviĆ je jako neprofesionalna, a da ne spominjem bezobrazna bez razloga.
Naime, stvar ide ovako:
Ove godine je ona uzela slobodnu akademsku godinu (Što je sigurno svima veĆ poznato, iz ovog ili onog razlog). Naravno da ta ista profesorica nije ostavila nikakav kontakt broj ili mail adresu, na koju bi joj se mogli javiti studenti zainteresirani za njen predmet ili potpis. VeĆ to, da li Ćemo je naĆi na fakultetu ovisi samo o dobroj volji i slobodnom vremenu profesorice kegleviĆ da javi takvu informaciju (protiv nje nemam apsolutno niŠta, dapaČe ona mi je super i mislim da se potpuno nepotrebno naŠla u ovoj priČi, to jest da je ona za nju ispala jedan veliki teret Što mi je iskreno Žao)
naime, ima nas troje koji smo ove godine upisali zemljiŠnoknjiŽno pravo koje nam je trebala predavati prof. JosipoviĆ, joŠ vaŽnije od toga jest da smo od nje trebali dobiti potpis.
Prof. JosipoviĆ je na tu slobodnu godinu otiŠla krajnje neprofesionalno, a pod time mislim da za sve situacije za koju trebamo nju iskljuČivo, nije naŠla adekvatnu zamjenu. I nebi to bila najgora stvar na svijetu, da se bar, kada je se sretne na fakultetu (nakon tolike potrage), ponaŠa mrvicu uljudno.

ZemljiŠnokniŽno pravo je ovosemestralni predmet. Predavanja za redovne studente su se trebala odrŽavati u ovom ljetnom semestru. No kako je nas samo troje upisalo taj predmet, gospoĐe u referadi rekle su da se predavanja iz zkp-a neĆe odrŽavati zbog premalog broja studenata, te nas na dogovor o potpisu uputile na konzultacije.
Obzirom da prof. JosipoviĆ ne drŽi konzultacije ove godine, otiŠle smo do prof. KegleviĆ.
Ona nam je, na pitanje o potpisu odgovorila da ga ne moŽe dati jer nije nositelj katedre i da se o tome mora konzultirati sa prof. JosipoviĆ.
Da skratim priČu, moji dvoje kolege za podjelu potpisa od strane prof. JosipoviĆ saznali su neŠto prije od mene i poŽurili na fax, Što ja taj dan nisam bila u moguĆnost. Potpise su dobili 7. Travnja 2009. Godine oko 17sati liČno od profesorice tatjane josipoviĆ.
Zamolila sam kolegicu da pita kada ja mogu doĆi po potpis. Dali su joj inoformaciju sljedeĆeg sadrŽaja 'sljedeĆi tjedan kada budu ispiti'.
Pojavila sam se ja tako slijedeĆi utorak, kod profesorice kegleviĆ, raČunajuĆi da je ona glavna za to i da Ću potpis ipak moĆi dobiti od nje. Ona je rekla da sam ja krivo informirana. I da to nije tako. IzmeĐu ostalog je rekla da joj ostavim mail adresu na koju mi moŽe javiti kada Će profesorica josipoviĆ ponovno biti na faksu. Pritom je napomenula da joj to stvara oveĆu obvezu i da nije sigurna kada Ću uspjeti ponovno doĆi do profesorice josipoviĆ.
Zamolila sam je, da ako joj ne bude preveliki problem, da mi javi.
U Četvrtak dobivam mail da se svakako danas, u utorak u 16 sati doĐem na fakultet po potpis obavezno.
Dolazim po drugi puta za istu stvar, (a da pritom napomenem i da nisam iz zagreba). Čekam ispred sobe br32 tmt3 i oČekujem prof. JosipoviĆ.
Nakon 15 minuta kaŠnjenja ona dolazi i pita tko nju Čeka. Ustanemo se nas par. Ja prva. Pita Šta trebam. Odgovaram potpis iz zkp-a.
Ulazim u sobu i ona kaŽe da nemam pravo na potpis jer nisam odsluŠala predavanja (pomislim u sebi koja predavanja?? Jer predavanja za redovne studente se ne odrŽavaju, premali nas je broj, no to nije ni vaŽno sada). Ja kaŽem da sam dobila mail od profesorice kegleviĆ da danas doĐem po potpis i da su dvoje mojih kolega dobili potpis prije dva, tri tjedna. Odlazi po prof. KegleviĆ.
Ona ljutito odgovara da valjda ona zna da nije nikome dijelila potpise u zadnje vrijeme jer je ni nema. KegleviĆa je krivo shvatila da sam ja rekla da su moji kolege potpis dobili od nje. Rekla sam da to nisam rekla iz razloga Što mi je ona sama rekla da taj potpis ne moŽe dati jer nije nositelj katedre. Obje su me uvjeravale da nemam pravo na potpis, da potpis nitko do sada nije dobio jer predavanja nisu zavrŠila i da moŽda sam ja na krivom studiju. Na to se izderala josipoviĆka da se neĆemo raspravljati i da po potpis doĐem u 6. Mjesecu kada zavrŠe predavanja.

Cilj ove moje poruke je slijedeĆe:
Jedno ne prihvaĆam, a to je da rade budalu od mene. Ako i jesu moje profesorice to im nedaje pravo da od mene rade neinformiranu glupaČu. To jest, iako je viŠa od mene, profesorica josipoviĆ se nema pravo odnositi prema meni kao prema smeĆu. Ja se osjeĆam diskriminirano i povrijeĐena su moja prava.
Diskriminirano iz razloga Što su od nas troje, mojih dvoje kolega ipak dobili potpis, osobno od prof. JosipoviĆ (ja nisam dovoljno dobra za njen potpis u svom indexu). Ali izgleda da ona ima rupa u pamĆenju pa se ne sjeĆa da ih je podijelila, to jest da se je potpisala u dva indeksa. I joŠ me uvjerava da sam to izmislila jer ona ih nije nikome dijelila.
MoŽda su se potpisi u njihovim indexima stvorili sami od sebe, tko to zna. Prof. JosipoviĆ bi trebala to znati, ali oČito joj memorija i nije baŠ na zavidnoj razini.
Kao drugo, povrijeĐena su moja prava redovnog studenta sa osobnim potrebama. Ja sam ovu svoju akademsku godinu platila i to dobro. A fakultet mi obeĆaje da imam pravo odsluŠati predavanja, da imam pravo na konzultacije i da imam pravo na potpis. OČigledno je da imam samo jedno pravo od ta tri, pravo na konzultacije.
Pravo na sluŠanje predavanja nemama, nemam Čak ni pravo ne dolaziti na njega jer se ono nije ni odrŽavalo. A sada me joŠ neka takozvana profesorica poziva da doĐem po potpis u 6. Mjesecu nakon odsluŠanih predavanja. Nakon kojih to predavanja istaknuta profesorice? Nakon onih kojih i onako nema. I po potpis koji su moji kolege veĆ dobili, avi se toga ne sjeĆate? Ona kaŽe da je potpis i onako sitna formalnost i da mi sada niŠta ne znaČi jer i onako ne mogu na ispit.
Nije vaŽno kakva je veliČine ta formalnost i nije vaŽno kada Ću iĆi na ispit, moŽda za godinu dana, to nije vaŠ problem sve dok ne doĐem na ispit kada Ćete mi vi ispitivati. VaŽno je da nisam dobila ono na Šta su svi ostali imali pravo i ostvarili ga.

Sada taj potpis viŠe ni ne Želim. Ne Želim ni sluŠati taj predmet niti uČiti i dati ispit iz istoga. Potrudit Ću se svim silama da ga izbriŠem, to jest da upiŠem sljedeĆe godine neki umjesto toga.
Odbijam sluŠati ispit kod profesorice koja ne cijeni svoje studente niti im nastoji pomoĆi. Takav bezobrazluk bez osnove mi jako ide na Živce. I najjaČe od svega mi je kad kaŽu da su zemljiŠne knjige problematiČne. MoŽda to i nebi bilo tako, da oni ljudi koji trebaju kvalitetno obavljati svoj posao, to i rade.
Nula bodova za josipoviĆ.
I nadam se da Će uzeti joŠ bar dvije godine slobodno. Da se bar poŠteno odmori ako niŠta drugo.

Sve isprike prof. KegleviĆ, nisam imala namjeru spomenuti je u ikakvom loŠem kontekstu. Ona se ipak trudila, da ja do tog potpisa doĐem. Hvala.

Malo sam olakŠala duŠu, iako mnogi od vas moŽda ovo neĆe ni proČitati ili razumijeti, ali ipak ...
 

anamarija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ma daj, to je katastrofa! Suosjecam tobom i ne mogu vjerovati da ti se tako nesto dogodilo. Mislim, pričam gluposti, jer je na našem faksu sve moguće. Ja bi tako nešto dala u novine. Da se bar možemo nekome potužiti. Ali to nije moguće kad mi očito nemamo na tom faksu pravo glasa i moramo biti manji od makovog zrna. Stvarno, bas mi je žao da su tako radili budalu od tebe. Stvarno bi mozda trebala nesto poduzeti, ali neznam što. "Tužiti" Kopriću? Ne vjerujem da ima smisla. Jedino da ih das u novine.:) Moj savjet ti je da stvarno i napraviš to što si rekla-uzmi drugi predmet, jer ko zna tko će sad i ispitivati kad Keglević odlazi. Uglavnom, sretno! ;-)
 

lion_zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
čitam i ne vjerujem,al eto niš nije više čudno na našem faksu..

držim fige da se sve riješi kak se spada!!:thumb22:
 

Masha

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

istina ljudi. i ja sam bila na konzultacijama i nemremo više nažalost svaki utorak polagati ispit. sve mi je to poremetilo planove. neznam dal ću stići sad za sljedeći rok to naučiti. pročitala sam jedanput knjigu i mogu reći da je malo hm... zeznuta. ima dosta tih podataka, a kaj je najgore neznam uopće kaj oni pitaju, na kaj da obratim pozornost... katastrofa!
dal ima ko kakva pitanja, skripticu il kaj već? mislim da ću ić slušat sad u utorak ispit pa vam javim pitanja. baj, baj!
imam ti ja neku skriptu, posalji mi na private mejl

daj mi molim vas recite koja je točna literatura za zemljišno?
mislim ic na rok u 6 mj. i vidim da je neko napiso da iz knjige ne treba prvo poglavlje...jel to točno?od kud do kud treba iz knjige, i koji zakon?
hvala
 

anamarija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

imam ti ja neku skriptu, posalji mi na private mejl

daj mi molim vas recite koja je točna literatura za zemljišno?
mislim ic na rok u 6 mj. i vidim da je neko napiso da iz knjige ne treba prvo poglavlje...jel to točno?od kud do kud treba iz knjige, i koji zakon?
hvala
Točno, ne treba prvo poglavlje. Knjiga ti se zove Zemljišno knjižno pravo, Josipović.

Znaci od drugog poglavlja pa do kraja. A zakon ti je Zakon o zemljisnim knjigama.
Zakon ne trebas cijeli, ali moras si pratiti promjene jer u knjizi nema promjena.
Nema ih puno.
Sretno!
 

sendy1104

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav ljudi, želim samo podijeliti iskustvo i eventualno nekom olakšati. Dala sam zemljišno sad u 4. mjesecu-konačno je gotovo!!!Zadnji ispit. Učila sam isključivo prema skripti koja je stavljena u skriptarnicu, jer sam imala samo tjedan (i pol) godišnjeg da spremim ispit. Položila sam sa trojkom-i ja sretna.To je moje iskustvo-sretno svima koji se spremaju izaći! :happy:
 

Maca

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav ljudi, želim samo podijeliti iskustvo i eventualno nekom olakšati. Dala sam zemljišno sad u 4. mjesecu-konačno je gotovo!!!Zadnji ispit. Učila sam isključivo prema skripti koja je stavljena u skriptarnicu, jer sam imala samo tjedan (i pol) godišnjeg da spremim ispit. Položila sam sa trojkom-i ja sretna.To je moje iskustvo-sretno svima koji se spremaju izaći! :happy:
Hvala ti šta si se javila, treba mi savjet nekog ko je položio. Spremam se učit al nemam nikakvu skriptu već knjigu i zakone. U kojoj skriptarnici se može knjiga kupit il kopirat i jesu li u njoj promjene zakona. Ko je ispitivao u 4 mj.? Unaprijed hvala...
 

Masha

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala ti šta si se javila, treba mi savjet nekog ko je položio. Spremam se učit al nemam nikakvu skriptu već knjigu i zakone. U kojoj skriptarnici se može knjiga kupit il kopirat i jesu li u njoj promjene zakona. Ko je ispitivao u 4 mj.? Unaprijed hvala...
imam ti ja skriptu ak trebaš...
 

anamarija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala ti šta si se javila, treba mi savjet nekog ko je položio. Spremam se učit al nemam nikakvu skriptu već knjigu i zakone. U kojoj skriptarnici se može knjiga kupit il kopirat i jesu li u njoj promjene zakona. Ko je ispitivao u 4 mj.? Unaprijed hvala...
U knjizi ti nisu na žalost promjene zakona... U 4. mj je ispitivala Keglević, ali mislim da nje vise nema. Rekla je da 1.5. odlazi u Ameriku...
 

malacura

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej kolege! jel zna netko što treba sada na kraju učiti za ispit? od kada vrijede te izmjene? ja malo kasnim sa polaganjem! hvala
 

Masha

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja s ispita kod hane:
- posjedovnica, vlastovnica, teretovnica
- osnivanje zemljišne knjige
- EOP-zemljišna knjiga
- sve o zabilježbama
- posebni postupci
- brisovna tužba
- pojedinačni ispravni postupak
 

montana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok ljudi!

evo ja sam danas bio kod prof. Hana i položio. Hvala Bogu. :)
Hano je bio skroz ok, bio je dobro raspoložen i pomagao je pri odgovaranju.
mislim, ali nisam siguran, da je od nas osmero ili desetero (neznam točno) samo jedna cura pala..
atmosfera je bila super, svaka mu čast na tome :)

sretno svima na slijedećem roku!

Pozdrav!
 

bela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav svima koji se muče sa zemljišnim kao ja,a još veći onima koji ga više ne trebaju gledati. Molila bih da se javi netko tko je bio na ispitu u devetom mjesecu pa nam malo kaže kako je bilo, tko je ispitivao i postoji li dekanski u desetom? Zna li netko vraća li se prof. Josipović na ispite. Hvala puno..
 

lion_zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li netko molim vas napisat kad je dekanski iz zemljišno knjižnog prava,hvala
prijave: 1.-2.10., ispit:12.-16.10.

sorry moderatori zabunila sam se,trebala sam na ogl.ploči odgovorit
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks