AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zemljišno knjižno pravo

ppeettrraa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

pozdrav svima.evo javljam se sa dojmovima s ispita.danas je ispitivala prof.josipović.pitanja su bila: zabilježbe,knjižni prednik,žalba-sve o žalbi,otpis i pripis,pretpostavke zk upisa.
uglavnom,profa je o.k.,al treba kužiti zemljišne knjige,pita dosta podpitanja
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

hello ppeettrraa!znači li to da si prošla, ili?!kakva je inače prolaznost, ako si uspjela vidjeti?ako si prošla- čestitam, u protivnom-sretno drugi put!:happy:
 

ppeettrraa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

ja sam prošla,dvojka je u indexu :) inače,bilo nas je 6 na ispitu,a ja i još jedna cura smo prošle.znači prolaznost je bila 2/6. mislim da će josipović ispitivat i slijedeći rok,jer kolko čujem ernsta nema ovaj mjesec.
inače pita svakog oko 3 pitanja,najviše je pitala vrste upisa i postupak-pretpostavke za upis,provedbu upisa itd..
mene je pitala žalbu,knjižnog prednika,otpis i pripis.
 

_Maca_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

čestitam!el puno stroga, ima li koja šansa da se dobije više od dva..?:) iz čega si učila knjiga i zakoni, il samo knjiga?
 

ppeettrraa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

čestitam!el puno stroga, ima li koja šansa da se dobije više od dva..?:) iz čega si učila knjiga i zakoni, il samo knjiga?
nije stroga,al dosta traži,pita dosta podpitanja i traži razumijevanje.što se tiče ocijenjivanja podijelila je samo dvojke.
ja sam učila iz knjige,nešto iz zakona.u biti cijeli zakon je sadržan u knjizi,samo je knjiga dugačka i opširna.iz zakona treba proučiti izmjene koje nisu u knjizi,a to su da zk rješenje uz suca donosi i ovlašteni zk referent i da je žalbu protiv rj.zk referenta ovlašten prihvatiti sudac.to su najvažnije izmjene.
želim vam svima sreću da to brzo položite
 

Mojca_7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

bokić ljudi, jel znate tko će biti na roku u 4 mjesecu, prof. josipović, hano ili keglević.. pozdrav i čestitke onima koji su prošli.. :wink5:
 

gizmo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

Molila bih one koi su bili na ispitu da kažu treba li znati sve one zabillježbe objasniti ili samo nabrojati???
 

_Maca_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

može li se proći ispit ako učiš samo iz zakona(pročistila san ga).knjigu sam pročitala, u biti je razrađeni zakon, malo čak i preširoko napisana.triba bi zakon bit dovoljan, šta vi mislite, pogotovo oni koji su prošli...?
 

ppeettrraa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

mislim da je dovoljno učit po zakonu,knjiga je stvarno preopširna i loše napisana.ja sam učila malo po zakonu,malo po knjizi i prošla..
što se tiče zabilježbi,treba učiti zabilježbe iz zakona o zk,one zabilježbe iz zv i ostalih zakona nisu toliko bitne,možda da ih samo znaš nabrojati
 

Luka123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok svima. Ako je netko danas bio na ispitu iz zemljišnog neka javi malo dojmove sa ispita. odlučio sam učit samo iz zakona pa me zanima (ovi koji su bili na ispitu) da li bi to bilo dovoljno za prolazak:sos:
 

gizmo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Profesori s te katedre traže razumjevanje pa ti preporučujem da učiš iz knjige jer je sve lijepo objašnjeno. Ako učiš po zakonu trebat će ti manje vremena ali puno stvari nećeš moć povezat.
 

_Maca_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jučer je ispitiva hano, iako je tribala josipović.bija je prolaz veliki, koliko znan, pala je samo jedna cura.nekima je reka da dođu danas odgovarat.ja san prošla, po meni, zakon je dovoljan.pitanja su bila o sporu, amortizaciji,ništa teško.sritno svima.
 

Luka123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ok,puno hvala,meni je baš knjiga nerazumljiva, držat ću se ja ipak onda zakona pa malo samo knjigu ubacit , o pravnim lijekovima imam sa predavanja šta nam je Hano dao i valjda će to biti do slijedećeg roka koji je nažalost tek u 6.mjesecu dovoljno, sad mi je žao što jučer nisam otišao:bonk:
 

my pandemonium

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi netko može reć gdje se može nać knjiga, jer danas sam išla do Pravnog i tip mi kaže da se ta knjiga ne posuđuje...
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ima li tko ispitna pitanja, tj.što se najčešće ispituje i kod Josipović i kod Hana??
 

leonela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi, javite mi kako je bilo! Imam osjećaj da ću se mučiti sa ispitom. Nekako mi je dosadan i zamoran.
 

ANCI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
na ovom roku je ispitivao hano. od nas 4 koje smo bile unutra dvije su prošle i dvije smo pale. puno traži i pita gotovo sve.
pitao je posebne pretpostavke za uknjižbu, parcelaciju zemljišta, prvenstveni red, nabrojit zabilježbe i neke objasnit, sastav zemljišne knjige, razlika između rukom vođene i eop knjige, tko donosi rješenje u zemljišnoknjižnom postupku predbilježbu, amortizaciju... posebno pita i treba znati na temelju kojih isprava se može zatražiti upis bilo zabilježbe, bilo uknjižbe ili predbilježbe
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks