AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zemljišno knjižno pravo

Luka123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej, i ja sam danas prošla ,4 sam dobila al me stvarno izmrcvario. bilo nas je 7 na ispitu, prvo je četvorka bila unutra i onda nas preostale tri. mene pitao obnovu zemljišne knjige, objasniti cijeli taj postupak, žalbu, kako se upisuje založno pravo i zajednička hipoteka u zemljišnoj knjizi,posebne pretpostavke uknjižbe, kojim ispravama se opravdava predbilježba; moram priznat da nije baš lako pa svima sretno slijedeći rok
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok,koja je literatura za ovaj ispit i gdje se moze nabaviti i koliko je vremena otprilike dovoljno za nauciti?hvala
 

ANCI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da ti se knjiga zove "zemljišnoknižno pravo" naznam ko je napisao, a imaju je u onoj knjižari kad se ide od našeg prema pravnom faksu u prolazu. ili možeš učit po zakonu o zemljišnim knjigama ali knjiga ti je malo opširnija i puno ljepše objašnjena a oni baš traže razumjevanje. knjigu treba učit od 90 strane, mislim, uglavnom prvo poglavlje netreba.
knjiga bez tih prvih 90 strana ima oko 250-260 strana, meni nije bilo teško to prokužiti i naučiti. ovisi koliko učiš na dan. mislim da je nekih dvadesetak dana učenja non stop dosta
pitaju sve i traže razumjevanje. sretno
 

ANCI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
to ti je kadse upis obavlja na temelju privatne isprave onda ona mora sadržavati 1.točnu oznaku zemljišta i uloška na koji se upis odnosi (broj katastarske čestice) 2. ovjera potpisa čije se pravo ograničava, prenosi ili prestaje 3. klauzula intabulandi - bezuvjetni pristanak i 4. ovjera opunomočenikova potpisa ako postoji
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala ti. I mislila sam da su te ali nisam bila sigurna.

ispit je 1.7 u 16h kod hana
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi ajd mi molima vas odgovorite na još jedno pitanje. Šta sve treba reći o parcelaciji zemljišta??? Hano je to pito prošli put
 

ANCI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pa valjda treba reći što je to i kako se provodi.
parcelacija je dioba zemljišta i upisuje se u posjedovnicu zemljišnoknjižnog uloška na temelju prijavnog lista koji katastar šalje zemljišnoknjižnom sudu. čestice koje nastanu parcelacijom imaju svaka svoj broj...
neznam što bi se još moglo tu reći
 

ANCI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
eto da se i ja pohvalim. riješila sam i taj zadnji ispit.
mene je pitao samo dva šitanja i nekoliko potpitanja. dakle sve o predbilježbi i otpis i pripis, vrste i o svakom nešto reči. naznam zašto je bilo tako brzo gotovo. ove ispred mene je duuuugo držao unutra. ali neka, glavno da je štambilj u indeksu. sretno svima
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prošla sam danas kod Hana.Bio je ok. Pitao je jako puno o zabilježbama, skoro sve objasnit, amortizaciju, pretpostavke upisa, žalba, općenito o zem.knjigama,tabularne isprave-sve.. izmjene zakona se jako dobro moraju znati jer je rekao da je srušio jako puno ljudi koji to ne znaju.
Sretno svima sa tim ispitom. meni je bio jako kompliciran!Sretna sam što sam ga se riješila.

Čestitam anči!
 

ANCI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i ja tebi isto čestitam. kako se odmah lakše diše! nadam se da je i tebi zadnji, ako nije sretno s drugim ispitima
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nije zadnji. Još jedan. Nadam se da ću u 9.mj i njega rješit pa gotovo!
 

my pandemonium

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ovo je možda malo glupo pitanje, al koje su promjene iz '98 i '00 koje se odnose na zemljišne knjige, tražila sam po stranici 'NN'-a no tam nema ništ što bi se odnosilo na njih... :frustrating:
 

Mojca_7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
imaš na primjer u amortizaciji i brisanju stare hipotekarne tražbine, prije je rok u kojem su zainteresirane osobe trebale prijavit svoja prava iznosio godinu dana, međutim po novom zakonu rok je samo mjesec dana, jer je onaj rok ipak bio predug.
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Sluzbeni list

ova izmjena ti je najvažnija iz 2004.
jako puno ljudi je radi toga palo, pa i ja pogotovo u vezi žalbe, tko donosi itd.
Imaš na stranici narodnih novina sve izmjene pa si malo prouči
sretno
 

my pandemonium

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala ela.
uglavnom uspjela sam nać sve promjene, osim tih ih 98 i 00, zato i pitam koje su to.. jer se ne navode nikakve izmjene tog zakona il nečeg kaj bi imalo veze s zemljišnim knjigama..
al hvala.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks