AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zemljišno knjižno pravo

delfin4

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da,sad na roku je bila Keglević,i uopće nije bila blaga. od nas sedam dvije cure su prošle... Hana navodno nema jer je u Americi na godinu dana,a prof.Josipović također nije bilo;zašto nitko nezna.Na vratima njezina kabineta piše da ona u akademskoj godini 2008./2009.neće držati konzultacije zbog odlaska na studijsku godinu,pa što god to značilo...
 

ira

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hy ljudi..jedno pitanje...jeli istina da se ovaj ispit može polagati svaki utorak u 16h na konzultacijama,znam da je tako bilo,jednom nam je to hano rekao na konzultacijama ali neznam jel to još uvijek tako,pa ako netko zna neka napiše...THANKS:cool:
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne možeš više polagat na konzultacijama.To su ukinuli još negdje oko 3. mjeseca ove godine nažalost.
Mislim da je ovaj ispit na takvoj razini da se ne može mjerit sa ostalim izbornim predmetima. Pretežak je za izborni predmet, a sad pogotovo ako ispituje Keglević onda je još i teži.:angry:
 

zmaj

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo nekih pitanja kod prof. keglević-osnivanje,dopuna i obnova zem.k.,pojedinačni ispravni postupak,amortizacija,zabilježbe,općenito o zem.k.,predmet upisa,vrste upisa.
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mozete li mi napisati koje tocno zakone treba uciti,koji broj da ih skinem u narodnim novinama? ili ako ima negdje drugdje za skinuti? hvala...
 

delfin4

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo javljam dojmove sa ispita od 12.11. Ispitivala je Keglević,i od 6 koji smo pristupili ispitu 5 nas je prošlo! Ali moram reći da nije bilo nimalo lako,jer puno traži i traži razumjevanje a ne bubanje,no sve u svemu bilo je dobro!!Evo i nekih od pitanja:1.pojedinačni ispravni postupak,2.ispravni postupak,3.preoblikovanje u eop zem.knjigu,4.kako se upisuje hipoteka,4.kada hipoteka prestaje,5.predpostavke za upis prava vlasništva,6.predpostavke za uknjižbu i predbilježbu... Sretno svima koje čeka taj ispit!!!
 

Anaconda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može netko napisat dojmove s današnjeg roka?
od 4 ih je troje prošlo, odgovaralo se jako dugo, stvarno treba znati s razumijevanjem. pitanja:
-simultana hipoteka,gdje se upisuje hipoteka, otpis i pripis, teretni, besteretni,razlika pojedinačnog i ispravnog postupka,predbilježbe,što je pravo građenja i gdje se upisuje,preoblikovanje u EOP zem.knjigu, amortizacija, tužba, žalba brisovna, bezuvjetan upis, pretpostavke za uknjižbu, vrste upisa...
nisam računala da ću se toliko morat mučit za jedan izborni predmet...mislim ta je to too much...:( nije čudo kaj to nitko ne upisuje već smo bili primorani to uzet. a komunalno i konzularno se moglo riješit oboje u jednom tjednu.nije fer...
 

davež

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav svima
ima li kakva skripta iz toga ili moram proći cijelu knjigu? malo sam ambiciozna (čitaj pre), a sve mi se čini da neću stići kako sam naumila.

Hvala unaprijed
 

sendy1104

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Katarina, ja ti isto trebam izaći na ovaj ispit-nisam bila dosad. Komentari su poprilično škrti naspram ovog izbornog predmeta; ali opet bolji nego u svezi prava socijalne sigurnosti koji mi je drugi predmet. Koliko sam čula od onih koji su bili; ima ljudi koji su učili samo zakon_jer kad pogledaš knjiga i nije ništa drugo nego li razrađeni zakon-za moj pojam; preopširno... Cura je prošla. Neki kažu da nije dovoljna knjiga, jer su prilično detaljni na ispitu. Al kad vidim koliki je zakon...kak to može biti malo? za IZBORNI predmet? Ja mislim proći zakon, te eventualno pojačavati knjigom. Eto, pozdrav od "drugarice" u istoj nevolji! Sretno! Javi se bar ti sa dojmovima, jer ja ću sad u 2. mjesecu na socijalno. Pozdrav!
 

Bibiana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo ljudi, ja prosla. Pitanja kojih se mogu sjetiti (svojih i tudih): Sto su zemljisne knjige, vrste zem.-knjiznih upisa, pretpostavke upisa, osnivanje zem knjiga, hipoteka-simultana hipoteka i sve o hipoteci, pravo gradenja i sve o tome, žalba i sve o zalbi, sve o otpisu i pripisu...
Vjerovatno sam nesto izostavila, ali ovo su ionako bila pitanja za nas 3 koje smo usle prve. Od nas 3, jedna pala. Mora se uciti iz knjige i zakona, jer inace ne mozes proci.
 

Goga55

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U drugoj grupi nas je bilo 6, mislim da nas je četvero prošlo. Jos neka pitanja: prvenstveni red, upis etažnog vlasništva, amortizacija,ispravni postupak, pojedinačni ispr. postupak,prijedlog za upis,odluke suda o prijedlogu za upis,načela zemljišnoknjižnog uređenja,održavanje suglasnosti zemljišne knjige i katastra,ispravljanje pogreški u upisu (u tijeku provedbe upisa i nakon provedbe upisa)...to je sve cega se mogu sjetiti...
 

mega

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U drugoj grupi nas je bilo 6, mislim da nas je četvero prošlo. Jos neka pitanja: prvenstveni red, upis etažnog vlasništva, amortizacija,ispravni postupak, pojedinačni ispr. postupak,prijedlog za upis,odluke suda o prijedlogu za upis,načela zemljišnoknjižnog uređenja,održavanje suglasnosti zemljišne knjige i katastra,ispravljanje pogreški u upisu (u tijeku provedbe upisa i nakon provedbe upisa)...to je sve cega se mogu sjetiti...
Hello!! Zanima me iz čega si učila jer svatko piše drukčije? Da li je dovoljno učiti samo iz knjige? i je li tak strašno odnosno trebaš puno pričati ili ti profa pomaže? thanks
 

Goga55

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam učila iz knjige, mislim da je knjiga dovoljna.Profa ti pomaže, ali i dosta traži. Stvarno moraš znati, nema muljanja.Prvi put sam pala,ali prekratko sam učila i nisam dobro znala .Skužila sam da je njoj najvažniji zemljišnoknjižni postupak, to ti je četvrti dio u knjizi.
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo ljudi da se pohvalim, i ja sam prosla...napokon gotov i taj zadnji ispit:beerchug:
mislim da smo skoro svi prosli...pitala me brisovnu tužbu,nabrojat nacela zemljisnoknjiznog prava,nacelo istinitosti,zabiljezba spora i jos svakakva podpitanja i primjere u vezi toga...postupovne pretpostavke upisa ,pa o pravomocnosti upisa...bolje je ucit iz knjige a ono sta se izmjenilo iz zakona...ja sam vise iz zakona pa nisam bas znala povezat gradivo jer nisam ni kuzila te neke primjere...u knjizi je sve lijepo objasnjeno a i jednu curu je pitala ucinke upisa-akvizitetni i publicitetni a to nema u zakonu,a nemaju ni nacela u zakonu...nije tako strasno,moze se naucit...sretno svima!!!
 

Maca

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim pomoć, zna li tko kad prof. Matanovac ima konzultacije, negdje piše utorkom a negdje ponedjeljkom?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks