AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zemljišno knjižno pravo

Cleo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li itko da je upisao ovaj predmet prošle godine ili da planira ove? :D
Bilo kakvi friški dojmovi su dobrodošli. :)
 

patkica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas smo na predavanju bile ja i samo jedna kolegica....da li je još netko upisao ovaj izborni predmet
 

Tea0103

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej idem ja ali nisam mogla doć, što je profesorica rekla i što je s ovim materijalima za učenje i starom literaturom
 

patkica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hej idem ja ali nisam mogla doć, što je profesorica rekla i što je s ovim materijalima za učenje i starom literaturom
Stavila je sve na MERLIN....ali sve će reći u petak na predavanju.
 

patkica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Heej ekipa eto mene s dojmovima....ispit je, barem meni, poprilično lagan. Danas smo na ispitu bile kolegica iz istog predmeta i dvije kolegice odgovarale Građansko. Malo ću urediti skriptu koju sam napravila i po kojoj sam učila, pa ju poslat u skriptarnicu (možda nekome još pomogne).
Budući je ovo izborni predmet profesorica je super...same pohvale. Bitno je dolaziti na sva predavanja, nas je bilo 5 i sve nas je zapamtila.
Pitala me načela zemljišnoknjižnog prava, objasniti načelo knjižnog prednika, klauzula intabulandi, koje vrste upisa postoje: uknjižba, predbilježba i zabilježba, što znam o predbilježbi, opće i posebne pretpostavke za upis u zemljišne knjige. Kolegicu je pitala zabilježbu, ako postoji izvanknjižna služnost puta temeljem dosjelosti, ali nije upisana u ZK hoće li se stjecatelj moći upisati: odgovor je da hoće budući pravni učinci načela povjerenja u potpunost nastupaju kad je zemljišnoknjižno stanje nepotpuno jer u zemljišnoj knjizi nisu upisana sva prava i pravne činjenice glede određene nekretnine koje inače mogu biti predmet upisa u zemljišnu knjigu, što se sve može upisati zabilježbom (zabilježba spora, zabilježba prvenstvenog reda i sl.), može li se predbilježba opravdati tužbom i kako se ta tužba zove....više se ne mogu sjetiti.

Eto to je to od mene.....sretno svima :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks