AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zemljišno knjižno pravo

sassy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ako ti je prvi put nemas kaj izgubit... Ucila si tri tj, ja tj dana... I manje... I ne znam sve jos ucim a ponavljat cu ne znam kad... I ona postavlja podpitanja...pa se sjetis...
da, stvarno nemam kaj izgubit, u pravu si :) :angel:
al nikak da mi sve te silne informacije udu u glavu.
daj mi reci jesi ucila clanke32-38 i ona silna nabrajanja u clanku 123 i 128 koja se ticu ukidanja i preinaka rjesenja ?
primjetila sam da u zakonu ni nema tocno navedeno u koji se ulozak i na koji nacin provode upisi u hipoteke...
kak ti ide, do kud si dosla?

jelenko slobodno se i ti oglasis :)
 

zajedničko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa eto prosla sam kaj mislim da treba, ponavljam sad to kad sam prosla... Naravno nisam ucila sve jer nemrem sve naucit... Sve mi se mijesa... Ali eto...:) pozitiva pa valjda nekako bude:))) ove clanke od 32-38 sam ucila s obzirom da u knjizi to kaj stoji je drugacije napisano i ne znam da li je tocno... Pa sam te clanke ucila ... A kaj se tice clanaka 123-128 sam si ispisala kaj mislim da je najbitnije da znam rec nesto kad me pita pravne lijekove
 

sassy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Okej,tnx. A zabiljezbe si ucila sve?

Kaj si dodatno ucila iz knjige? Mislim,ksj nema u zakonu pa si iz nje ucila?
 

zajedničko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zabiljezbe nisam sve ucila... Samo ono osnovno o njima malo iz knjige... I zabiljezbu spora i prevenstvenog reda... Iz knjige sam samo nacela... Upis vlasnista suvlasnistav i pravo gradenja itd sam iz zakona jer ima manje ja mislim nego iz knjige a i razlikuje se knjiga i zakon tu... I tak... Nis, vidimo se sutra:)))
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
znači najbitnije iz knjige kaj treba učit su načela? jel ima još kaj važnog čega nema u zakonu?
 

zajedničko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa nemam pojma zapravo...rekla mi je za ta nacela iz knjige... I eventualno tabularna isprava jer me to vec pitala... rekla je da je zakon Zakon:)
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
čudno mi je kak nitko nije napisao: ispit je ipak sutra u 14h, žene u referadi su napisale krivi datum na raspored :wtf::wtf::wtf::wtf:

danas nas se pojavilo 5 i svi se nadali pismenom, al profu nismo ni vidjeli...
 

topanga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo da se i ja malo oglasim :) jos uvijek sam u soku!! Stvarno nije u redu... Nadam se da cemo sutra sve proc. Idem ponavljat,vidimo se sutra u 14 ,sretno svima!
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
bilo nas je 5, dobili pismeni. 25pitanja zaokruživanje, 1 točan odgovor

sve smo prošle :)

al za boga nemojte ovo upisati, sigurno ima lakših predmeta za izabrat :D
 

Dolla

Miss Gates
Bravo mi! :D

Napisat ću neka pitanja od danas, možda će nekoga zanimati: kako se upisuje stvarni teret, kojim upisom upisati hipoteku, koje su dvije materijalne pretpostavke upisa, koji zakon od navedenih nije izvor zemljišnoknjižnog prava, kako se stječe vlasništvo ugovorom o kupoprodaji (upisom!!), opća pretpostavka valjanosti isprave, što nije dio baze zemljišnih podataka, dosta primjera sa osobama A, B, C itd. i raznim upisima, o kakvom se otpisu radi ako osoba priloži suglasnost hipotekarnog vjerovnika, načelo klizećeg ranga (prioriteta) kod prvenstvenog reda, tko uživa zaštitu povjerenja (pošteni stjecatelj) itd.
Kod učenja kombinirati skriptu (za načela, pretpostavke i dobra objašnjenja) sa zakonom a ovaj predmet uzeti vlastitom voljom ako vam leže stvarna prava iz građanskog :)
 

IVANA1102

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ekipa moze pomoc??iz ceg ste ucili??ja sam upisla zemljisnoknjizno pa me zanima koja je literatura i neki savjet da se ovo sto bezbolnije rijesi...hvala unaprijed
 

Dolla

Miss Gates
ekipa moze pomoc??iz ceg ste ucili??ja sam upisla zemljisnoknjizno pa me zanima koja je literatura i neki savjet da se ovo sto bezbolnije rijesi...hvala unaprijed
Apsolutno sve ti piše u starijim postovima, evo čak i u mom zadnjem.
 

Dolla

Miss Gates
Ako vas dosta izađe na ispit onda je pismeni jer je tako brže, inače je samo usmeni. I ako hoćeš možeš poslije pismenog odgovarati za višu ocjenu, tako je bilo u 9.mjesecu.
 

hypnogirl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
znači trebamo cijeli zakon o vlasništvu i zakon o zemljišnim knjigama i pravilnik o ustrojstvu itd. i još iz knjige ta načela???:(((
 

snježana02

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi, kolika je prolaznost ovog ispita? Jel' isto ruše kao i na građanskom ili su blaži s obzirom da je to izborni premet?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks