AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zemljišno knjižno pravo

IVANA1102

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi dal se treba znati cijeli zakon o zenljisnim knjigama ili samo dio??ako da koji clanci...molim vas za info...hitno
 

hypnogirl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel obično ponedjeljkom kad i građansko? jer će mi se poklopit za iduči rok:(

I jel ima netko skriptu da je pogodna za Windows 7?
 

IVANA1102

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel obično ponedjeljkom kad i građansko? jer će mi se poklopit za iduči rok:(

I jel ima netko skriptu da je pogodna za Windows 7?
ja ti idem sad na ovaj rok i meni je ispit u utorak...odvojeno od građanskog...a skriptu ja imam svoju koju sam pisala po zakonu jer nemam one materijale koje je slala profa...pa ako polozim sad u utorak mogu ti dati svoju skriptu...pisala sam ju rukom...
 

IVANA1102

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo da malo azuriramo ovu temu...polozila danas kod kanceljak...pitanja vrlo jednostavna: sastav zk,upisi,zabiljezba,prigovor i zalba...vise se ne sjecam...ucila sam samo po zakonu za koji sam si sama napisla skriptu i 5 u indexu...odgovaranje jako opusteno,ne tlace...i predmet nije tako tezak kako se prica...sretno svima na sljedecim rokovima
 

hypnogirl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja ti idem sad na ovaj rok i meni je ispit u utorak...odvojeno od građanskog...a skriptu ja imam svoju koju sam pisala po zakonu jer nemam one materijale koje je slala profa...pa ako polozim sad u utorak mogu ti dati svoju skriptu...pisala sam ju rukom...
bravo na 5-ici!:D
prema zakonu o zemljišnim knjigama samo ili i prema z.o pravu vlasništva?
ja sam počela učiti po skripti,uspjela sam ju prebacit u word...ali sam si i z.o vlasništvu iskopirala...
jel ima puno strana ta tvoja skripta?
 

IVANA1102

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
bravo na 5-ici!:D
prema zakonu o zemljišnim knjigama samo ili i prema z.o pravu vlasništva?
ja sam počela učiti po skripti,uspjela sam ju prebacit u word...ali sam si i z.o vlasništvu iskopirala...
jel ima puno strana ta tvoja skripta?
Samo zakon o zem knjigama...nista drugo nisam ucila...i nacela iz materijala koje mi je kolegica poslala na mail...
 

blankad

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prošla kod Kanceljak..pitanja ono osnove osnova: sastav zemljišnim knjiga, što se upisuje u posjedovnicu, teretovnicu, vlastovnicu, predbilježba, pravni lijekovi i ne sjećam se više..
Uglavnom način ispitivanja joj je da pita neko pitanje i ti sad moraš reći sve o tome ali ako vidi da znaš te zaustavi..i zna postaviti još neko potpitanje
 

snježana02

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Drage kolegice i kolege, jel' netko izlazi na ovaj rok 15.09.?
Frka me je ovog ispita, jer sam velikom mukom položila građansko pravo. Kod odabira izbornog nisam imala što izabrati osim ovog predmeta.
U ranijim postovima piše da treba učiti Zakon obavezno do članka 90. te članke 123. do 128., ali po pitanjima što sam pronašla obuhvaćeni su i članci npr. 129. brisovna tužba, 139. tužba za opravdanje itd.

Ja sam učila iz zakona i ne znam jel' to stvarno dovoljno za prolaz. Jadna ja! Frka me je generalno!
 

blankad

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Drage kolegice i kolege, jel' netko izlazi na ovaj rok 15.09.?
Frka me je ovog ispita, jer sam velikom mukom položila građansko pravo. Kod odabira izbornog nisam imala što izabrati osim ovog predmeta.
U ranijim postovima piše da treba učiti Zakon obavezno do članka 90. te članke 123. do 128., ali po pitanjima što sam pronašla obuhvaćeni su i članci npr. 129. brisovna tužba, 139. tužba za opravdanje itd.

Ja sam učila iz zakona i ne znam jel' to stvarno dovoljno za prolaz. Jadna ja! Frka me je generalno!
Nauči zakon do 162. članka i to ti je sasvim dovoljno ja sam tak prošla.
I nemoj se brinuti uglavnom pita osnove znači ono kaj je na početku zakona pa ak to naučiš dosta dobro teško da neces proći..
 

LittleGirl

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Drage kolegice i kolege, jel' netko izlazi na ovaj rok 15.09.?
Frka me je ovog ispita, jer sam velikom mukom položila građansko pravo. Kod odabira izbornog nisam imala što izabrati osim ovog predmeta.
U ranijim postovima piše da treba učiti Zakon obavezno do članka 90. te članke 123. do 128., ali po pitanjima što sam pronašla obuhvaćeni su i članci npr. 129. brisovna tužba, 139. tužba za opravdanje itd.

Ja sam učila iz zakona i ne znam jel' to stvarno dovoljno za prolaz. Jadna ja! Frka me je generalno!
Hej, i ja izlazim na ovaj ispit i također kao i tebe malo me frka. S tim da ja još nisam ni položila građansko, i s te strane mi je žao jer nisam s nekim terminima malo detaljnije upoznata.. Učim isto iz Zakona o zemljišnim knjigama i nadam se najboljem. Drago mi je jedino kaj imamo još jedan dan za učenje, pošto je ispit na kraju u utorak..

Što da drugo kažem nego sretno nam bilo.. :)
 

snježana02

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može li mi netko odgovoriti na ova pitanja:
1. koja je zadnja faza osnivanja ZK,
2. gdje se primjenjuje reambulacija,
3. što je prijavni list i koje podatke sadrži,
4. što će sud učiniti s nepotpunim prijedlogom,
5. o kakvom se upisu radi ako osoba priloži suglasnost hipotekarnog vjerovnika
Unaprijed hvala!
 

tfabricni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može li mi netko odgovoriti na ova pitanja:
1. koja je zadnja faza osnivanja ZK,
2. gdje se primjenjuje reambulacija,
3. što je prijavni list i koje podatke sadrži,
4. što će sud učiniti s nepotpunim prijedlogom,
5. o kakvom se upisu radi ako osoba priloži suglasnost hipotekarnog vjerovnika
Unaprijed hvala!
glede 2. pitanja, da li sam dobro skopčao?
reambulacija se primjenjuje kod dopune, ispravaka i obnove ZK.

ili ako netko ima volje "šašpnuti mi" odgovor koji bi bio primjereniji.

THX
 

hypnogirl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da update-am temu...polozila s 3 kod prof.Hane...nikad brze nisam izasla iz kabineta:D
pitanja: nacelo upisa,kad se podnosi zalba-tko odlucuje o njoj u 1.i 2.stupnju(1.stupanj- zk referent/sudski savjetnik,a o zalbi zk sudac,2.stupanj- 2st.sud)...koji je upis ako nema u prijavi za upis OIB-a osoba (predbiljezba),kakav je odnos zemljisnih knjiga i katastra,kak se zove isprava na temelju koje se ZK obavjestavaju o promjenama u katastru(prijavni list)...
 

Mamanafaxu

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav svima,kada se može doći na konzultacije iz ovog predmeta i do kada se održavaju?
[DOUBLEPOST=1531415898,1527503250][/DOUBLEPOST]ovako ja sam skinula cijeli Zakon o zemljišnim knjigama, Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima i dajte mi recite dali stvarno treba učiti to sve jer osim toga treba i knjige Zemljišnoknjižno pravo i Stvarno pravo.,što sutra idem posuditi, dakle to je brdo literature za izborni predmet, neznam na čemu da se baziram što je najvažnije ??!! A spremam to i UPP za jesen...
 

Ivama1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok, jel itko upisao ovaj predmet ove godine kao izborni?
I jeste li sigurni ( vi koji ste polozili) da je dovoljno samo znati zakon o zemljisnim knjigama? Pliz help.....
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks