AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zemljišno knjižno pravo

gizmo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

Literatura:
- Zakon o zemljišnim knjigama - NN 91/96, 68/98, 137/99, 73/00, 114/01 (najvažnija izmjena), 100/2004.
- Uvod u zemljišnoknjižno pravo, Josipović - Prvo poglavlje (povijest) ne pita
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

Zanima me kakav je predmet zemljišno tj. dali ga je teško položit i kakvi su prof.na ispitu pošto je izborni predmet.Nadam se da nije u rangu s građanskim? da je ipak lakši?:rolleyes:
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

Pozdrav ljudi!Zar stvarno nema nikog da prokomentira zemljišno??!!Ima li takvih koji su ga položili, ili ga možda sada spremaju...knjiga ima cca 365 strana, ima li netko kakav pametni prijedlog kako se spremiti za ispit- na što više, a na što manje obratiti pažnju i sl. Unaprijed hvala ako se netko sjeti nas "potrebitih" (da ne kažem jadnih)!:worshippy:
 

ppeettrraa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

bok svima.ja sam upravo počela učiti zemljišnoknjižno i isto tako neznam skoro ništa o ispitu.ima skroz malo ljudi koji su uopće upisali taj predmet,pa zato nitko ne komentira.
ja ucim od 80-te stranice knjige tj.od naslova zk pravo u rh jer sam čula da ono prije-početak knjige- ne treba učit.usput malo proučavam zakon o zemljišnim knjigama,posebno promjene zakona koje su bitne(ostalo ima u knjizi).evo,nadam se da sam vam bar malo pomogla,mada ni ja nezna što uopće očekivat od ovog ispita :)

meni se čini da je sve bitno u toj knjižurini,al treba posebno dobro naučiti sastav zk i vrste upisa.
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

hvala ti ppeettrraa!slažem se u potpunosti sa svime što si rekla,želim ti sreću sa učenjem i nadam se daćeš podijeliti dojmove sa ispita kad odlučiš izaći na njega.iskreno se nadam da će i u 2008. ostati da se može polagati na konzultacijama...uglavnom, hvala ti!!!:luxhello:
 

_Maca_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

može li mi netko reći koji su to zakoni i koje promjene zakona u vezi zemljišnog da to mogu skinit s narodnih novina...? mislila san da nema zakona za ispit, u vodiču piše da je samo knjiga, nije mi jasno...
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

Literatura:
- Zakon o zemljišnim knjigama - NN 91/96, 68/98, 137/99, 73/00, 114/01 (najvažnija izmjena), 100/2004.
- Uvod u zemljišnoknjižno pravo, Josipović - Prvo poglavlje (povijest) ne pita
:)
 

_Maca_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

sve te zakone + knjiga.........? super...:mad::D
a tko sve pita na tom ispitu?
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

da preciziram,zakon ima 231 članak.ako ćemo iskreno, ja ga još ne spremam, ali sve mi se čini da ću učiti samo po zakonu, jer neka logika mi govori da je knjiga samo uljepšana verzija zakona... pa onda eventualno nadograđivati knjigom ( mo'š mislit...)tak ti ja tješim samu sebe...oko ispitivača postoje razne verzije,ali najfriškija, a rekla bih i - najvjerojatnija-ispituje samo-gđa/gđica Tatjana Josipović.eto, nadam se da sam bar malo bila od pomoći!:cheer:
 

_Maca_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

a kako to da se polaže na konzultacijama...? ja san položila građansko u 11misecu kod ernsta i kod njega je baš taj dan bila došla jedna cura za polagat zemljišno, dala mu indeks.hanči je isto i predava zemljišno.
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

i don't know man!ja sam čula za josipovićku.. a bilo je na oglasnoj da se može polagati svaki utorak na konzultacijama u 16 sati.Sretna Nova 2008!:luxhello:
 

Didi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

evo i ja budem sad počela učiti zemlj.knjižno pravo. čula sam da je jako zeznut predmet. al vam ja u to rekla/kazala niš ne vjerujem, tak da mislim, ak ćemo naučit, da nećemo imati problema. hm...bar se nadam. :D sretno vam ljudi!
 

ppeettrraa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

pozdrav.koliko sam ja čula,može se polagat na konzultacijama-svaki utorak u 16 h,samo doneseš prijavnicu njima i to je to.nadam se da to i dalje vrijedi.mada,danas sam na fax-u vidjela popis za ispit koji se održava sutra,pa više nisam sigurna.trebalo bi se raspitat,al nemam pojma koga uopće pitat.možda tete u referadi???
i da,ispituje ernst.
ja sam još u fazi učenja,al zato molim sve koji ovih dana ili tjedana izlaze na ispit da se jave na forumu i da napišu kako je bilo.sretno svima.
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

Pa gdje ste ljudi- od 100 glasa, glasa čuti nije...Molim vas da se javi netko ako je bio na ispitu, svaka informacija je dobrodošla, a njih je u vezi ove teme JAKO malo!Unaprijed hvala!:worshippy:
 

ppeettrraa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

hej ljudi,imam lošu vijest.više se nemože polagat na konzultacijama,frendica je danas bila i rekao joj je hano da se više nemože polagat svaki utorak,već se treba čekati rok i prijavit.koma,ha?
 

Luka123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

Molim??? pa svašta, taman sam mislio to zadnje polagat kad nisam vezan rokovima pa mogu ići bilo kada, pa mislim stvarno:mad:
 

ppeettrraa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

da,znam,i ja sam u sličnoj situaciji.meni je to zadnji ispit i mislila sam izaći kad naučim,ako padnem idem opet za tjedan dana i tako dok ne položim.sad mi se sve zakompliciralo.i odužilo,naravno.
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

ima nas još takvih...oteli ste mi riječ iz usta! Još jednom su dokazali onu staru;zašto bi moglo na lakši način ako može na teži...na ovom faksu je živi kaos!!!:visi:
 

Didi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zemljišno-knjižno pravo

istina ljudi. i ja sam bila na konzultacijama i nemremo više nažalost svaki utorak polagati ispit. sve mi je to poremetilo planove. neznam dal ću stići sad za sljedeći rok to naučiti. pročitala sam jedanput knjigu i mogu reći da je malo hm... zeznuta. ima dosta tih podataka, a kaj je najgore neznam uopće kaj oni pitaju, na kaj da obratim pozornost......... katastrofa!
dal ima ko kakva pitanja, skripticu il kaj već? mislim da ću ić slušat sad u utorak ispit pa vam javim pitanja. baj, baj!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks