AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Završni rad

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

hi hi
ja sam samo voljna :tongue2:

kolegica/fendica mi je bila prošli tjedan kod prof. Šprajca, dao joj je bez problema,
prof. Šikić, je odavno rekao da nema više mjesta,

za upravnu znanost, pretpostaljam da ima, trebalo bi, obično su tu mentori, prof. Marčetić, prof. Koprić, prof. Pavić
kod te dvije katerdre, razmisli iz kojeg bi predmeta radije uzela...

evo kolegice su gore, navele da je i financiranje super, tako da i toga ima,
a za društva neznam, malo pročitaj prijašnje postove, možda njegdje piše :wink5:
 

marbela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje. Zanima me da li bi bilo prekasno da diplomski prijavim nekoliko ili dva tjedna prije njegove obrane? Da li postoji neki rok, tipa kada najkasnije trebaš prijaviti?:confused2:
Hvala unaprijed!:blushed:
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

u pogledu toga ne postoje nikakvi rokovi, ma ima ljudi koji su to napravili par dana prije odbrane.
Rok postoji samo kad profesor kaže kaže da imaš finalnu verziju diplomskog,i on ima rok da ti pruži mogućnost da braniš u roku od 30 dana (tu se prije svega štiti studen, da ne bude odugovlačenja sa profesorom).
Znači ne postoje nikakvi rokovi, ali prijavi barem tjedan dana ranije, gdje ćeš predati onaj žuti papir. U referadi će ti objasniti proceduru kod obrane.(kao npr, dan ranije(od obrane) moraš uplatiti 250kn,uzeti od njih onaj isti papir(žuti) koji si dala kad si prijavila diplomski itd.)
znaci nema rokaova.i nikad nije kasno.
 

Mojca_7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

ljudi bok, mene zanima da li možda netko ima kakva iskustva sa diplomskim iz radnog ili nešto slično, jer ipak je to jedan ispit kojem smo se svi dosta posvetili pa valjda zato i dobro naučili. i zanima me da li se možemo za temu iz diplomskog obratiti i asistentima grgurev i gotovac, ili je obrana kod jelčić? i ako netko zna, usput, kad su im konzultacije?
 

misspigi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Ne znam dal ću ti pomoći, ali koliko sam ja čula (a i sama se uvjerila na katedri građanskog prava), ne možeš uzeti temu kod asistenata, temu uzimaš kod profesora, a asistenti te mogu voditi, pomagati, njima donosiš rad na pregled i tome slično, a konačnu obranu i odobrenje teme imaš kod prof. koji vodi katedru.
Tako je kod drugih prof. a sad da li je takva praksa kod prof. Jelčić, na žalost moraš otići na konzultacije i raspitat se.
Mislim da su njene konzulatacije četvrtkom. Ali imaš na internet stranici od faksa sve konzultacije pa da ne ideš bezveze dva put do faksa pogledaj tamo i bit ćeš sigurna.
Puno sreće!
 

Mojca_7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

da, to sam i pretpostavljala. ali vidim da si ti na građanskom, i to mi se također čini zanimljivim. jel možeš reći koju temu imaš, koliko ti je netko od asistenata ili profesora pomogao i dao neke smjernice za izradu diplomskog i kak ti se sve to čini? i jel uopće ima što slobodno?
 

misspigi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Ja još uvijek pišem rad iz građanskog, kod prof. Glihe sam uzela temu, i sad kod asistentica Matanovac i Keglević raspitivam se o detaljima.
Što se tiče teme - sama izabereš temu, dođeš kod profesora i predložiš mu je, pa ako mu se svidi i dobit ćeš tu temu.
Prvi put kad sam bila na konzultacijama za temu, prof. mi je i rekao da oni u pravilu nemaju izbor tema, nego da po vlastitom izboru uzmem temu i dođem sljedeći put sa papirom i on mi se upiše kao mentor.
I tako je i bilo.
Konzultacije su ti utorkom od 16h-17:30h! Tražiš prof. Glihu ili prof. Josipović - njih dvoje su nadležni za našu katedru.
Ako trebaš još bilo kakve informacije, samo reci!
 

branko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Ljudi molim za pomoć!
Čuo sam hrpu informacija i sad ne znam od kuda trebam krenut! Ostalo mi 3 ispita za polžit i što sada? Da li idem kod profesora tražit da mi bude mentor i da temu ili idem u referadu i tamo mi kažu koji profač je slobodan pa mogu samo kod njega uzet temu?
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

eh, branko :wink5:
već se toliko puta to spominjalo u prijašnjim postovima,
a evo i post prije ima djelomičan odg. :wink5:

u referadi se vodi evidencija o diplomskom,
i mogu ti reci da li koji prof ima još mjesta,
a može se dogoditi,
kad dodes kod prof. on ti kaže da nema više mjesta,
jer mu je eto svega dosta ili tako :mellow:

najbolje je možda sam hodočastiti, od prof do prof.
po katedrama koji ti se ''sviđaju''
i onda kada nađeš ''slobodno mjesto''
odeš ga u referadu prijaviti.

nije ti kasno da uzmeš temu,
a niti se trebas žuriti nositi taj žuti papir u referadu,
ali kao što rekoh vodi se evidencija,
pa i referadi može pomoći da drugima kažu,
dal je kod prof. ostalo slobodnih tema,
jer većina to radi koji dan prije obrane :proud:

nadam se da ti pomogla :)
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Dragi ljudi, molim vas za jednu informaciju.Kada te profesor upiše u svoju "crnu knjižicu" za diplomski (dobiš temu), da li ti ta tema može isteći, npr. da vrijedi godinu dana ili manje? Kažete da nema nekih rokova kaj se tiče diplomiranja, da li to vrijedi i za ovo? Unaprijed hvala!:laughing:
 

branko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Hej ekipo,
Bio am danas u referadi i ženska mi rekla da su u principu svi profači slobodni što se tiče tema, ali naravno sa odem na konzultacije i provjerim kod koga me zanima. Išao sam kod Arbutine pošto ga svi hvale, međutim bio je na nekoj sjednici trebalo ga je čekat, pa sam odustao. Međutim dobio sam informaciju da su zadnje teme bile PDV i Porez na dohodak s time da nije predložio ni dao nikakvu literaturu, te da mu se dođe na iduće konzultacije sa napisanim konceptom.Iskreno to mi baš ne leži i više bi volio mentora koji ti da literaturu i kaže koncept kako bi ti trebao izgledat diplomski, ali tko voli nek izvoli!
MOLIM POMOĆ - da li je netko piso radnju iz obiteljskg? Molim da se netko javi ako ima kakvih saznanja o Ireni Majstorović, kakva je kao mentor i da li daje literaturu,te da li uopće pomaže u čemu?
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Iskreno to mi baš ne leži i više bi volio mentora koji ti da literaturu i kaže koncept kako bi ti trebao izgledat diplomski, ali tko voli nek izvoli!
da, slazem se, jer ono da ti temu, i onda se snalazi,
a kada dodes u knjiznicu, bilo gradsku ili ovu našu, moraš reci konkretno što hoćeš i tražiš :unsure:
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

zato bi volio da se javi netko ako ima kakvih saznanja za prof.Majstorović i obiteljsko! Neznam da li daje literaturu i kakva je kao mentor? Kad sam ja polagao onda je bila dosta stroga ali opet korektna!
poslala sam kolegici mail, ona je imala kod nje, pa kad mi odg. javim :cool:
samo znam da joj je vise puta vračala na prepravku, a za tamu je imala osobno ime :mellow:
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

nije joj dala literaturu, niti je posebno savjetovala, tako da je sama prevrnula sve knjiznice, i sama napravila koncept svega.
kao nije losa, ali jednoj kolegici je rekla da je sve super pa joj dala 3 na kraju :unsure:
 

Didi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

hej! ja imam temu kod Šikića, al mi nije dao upute kak da si postavim komp da pišem (znači koji je fond slova,margine itd.), pa ak neko ima kod njega temu, nek mi na privat pošalje te upute. hvala unaprijed! bokić!
 

ANCI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

ja sam prije 3 tjedna uzela temu kod pavića. poslije mene je još primio jednu curu, a zatim je uputio ostale da se obrate njegovim mlađim kolegicama tj. musi i marčetić. a za koprića nemam pojma jel ima slobodno

nije ni meni pavić dao upute o tome kako rad treba izgledat. neznam koji fond slova, prored. pa ako netko zna molim da napiše. hvala
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diplomski rad

ja sam kod pavica pisala i diplomirala prije dva tjedna.
on je zakon.
font 12; times new roman; ja sam bez proreda i nije prigovorio, kolegica je s proredom i ni njoj nije prigovorio.
ne znam dal ti je rekao da ne pises opcenito o gradu/opcini (dakle ne prepisivati statut jer je statut vise-manje prepisani zakon pa bi mu svaki rad bio isti) vec moras ici u opcinu/poglavarstvo (ili pronaci na internetu) i žicati tamo ljude da ti daju politicke sastave tijela, pa zatim kako se taj sastav mijenjao pri lokalnim izborima.
inzistira na detaljnoj komunalnoj infrastrukturi i proracunu.
 

suni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

hej! ja imam temu kod Šikića, al mi nije dao upute kak da si postavim komp da pišem (znači koji je fond slova,margine itd.), pa ak neko ima kod njega temu, nek mi na privat pošalje te upute. hvala unaprijed! bokić!
font 12 slova arial ne times new roman jer su ova preglednija.
prored običan ne dvostruki. margine isto obične

sve zajedno treba biti 25stranica. treba imati sadržaj, eventualno uvod ako zelis, razradu teme, zaključak i popis literature.
naslovna stranica je isto proizvoljna vazno je da piše tvoje ime, ime mentora, naslov i mjesec i godina

i ne zaboravi citirati izvore:happy:
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diplomski rad

hvala ti sanja. puno si mi pomogla.
na općini su mi dali knjigu prostornog uređenja općine (mislim da se tak zove). uglavnom unutra imam općenito sve o općini od položaja, stanovništva, do komunalne infrastrukture. i tu imam toliko materijala da mi je i previše jer mi je za sad ispalo oko 40 stranica bez statuta, bez financija.
a na obrani pita općenito iz zakona ili kaj pita?
e to ti je super kaj su ti dali. :happy:
pita općenite stvari o radnji. npr. jeli tvoja opcina bogata i sl. tek toliko da vidi dali razumijes sto si pisala i dal si ju ti uopce napisala. ja sam pisala o zapresicu pa me pitao dali ja mislim dal ce zagreb progutati zapresic; o porastu broja stanovnika (moje misljenje o tome zasto se broj ubrzano povecava) i jos nesto ali se ne mogu sada sjetiti.
dakle, vise raspravljate i razgovarate.
i ne gnjavi puno. 5-10 minuta. ma on je super, njega bih svakome preporucila.
i dobit ces 5 ako bude sve okej! :laughing:
 

Danijela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Ja sam uzela temu kod Koprića pa me zanima dal ima netko ko je to kod njega već riješio, tj. kak je sam postupak pregledavanja prijedloga prošao, što mu je važno i općenito kak to izgleda kad se jednom ima nešto na papiru. Koliko traje da pregleda radnju, da li mu je tjedan dana dovoljno i takve stvari.

Inače, ko hoće kod njega, bio je jako ljubazan kad sam došla po temu, objasnio mi je što bi sve radnja trebala sadržavati, predložio neku literaturu, i općenito internet i sve lijepo objasnio. Tak da ga, što se tog iskustva tiče, preporučam kao mentora.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks