AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Završni rad

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diplomski rad

mislim da se ne trebaš tim zamarati...to je ipak na profesoru da vodi brigu o tome...osnovno je pravilo da se jednom temom bavi jedan student ili bolje li nam zvuči apsolvent :)

Neki profesori napišu ime pokraj teme a neki ne...tako da ima da se neke teme ponavljaju...ali vi u biti najbolje da što prije onda sastavite barem koncept diplomskog pa da vam ga pogleda i još dodatno se zapišete (pa da vas zapamte profači).
 

Didi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Ja sam uzela kod Šikića, tema mi je Šutnja administracije u upravnom sporu. Mislila sam kod Šprajca ali bilo je popunjeno sve. Ti već imaš neku temu ili još razmišljaš?
A za prijavu trebaš kupiti u skriptarnici prijavnicu za diplomski rad (ili se možda zove prijava diplomskog rada, ne sjećam se točno) i onda odneseš profesoru kod kojeg si uzeo temu da potpiše i ispuni šta još treba. Nakon toga tu prijavu nosiš u referadu i dobiješ štambilj u indeks da si prijavio diplomski i to bi bilo to.
bok! I ja sam dobila temu Šutnja administracije u upravnom sporu kod Šikića, al mi nije niš popunil tu prijavu za diplomski rad. sad neznam dal se zabunil il kaj. samo si je zapisal moje ime u neku svoju bilježnicu, dal mi popis literature i rekel mi nek se malo igram po kompu. pa kad neke napišem nek mu dođem. Dal mi može ko reći kaj sam sad? Trebam opet k njemu otić da mi ispuni tu prijavnicu za diplomski il???
 

irena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

zaboravila sam napisati da imam još tri ispita za položiti, tak da ne mislim još pisati diplomski, al me ipak zanima kaj trebam sad napraviti?
Za prijavnice je još rano. Kad daš ispite, napišeš prvu verziju diplomskog onda dolazi prijavnica na red. Profesor na nju upiše naziv radnje, svoj potpis i s tim u referadu. Tad čekaš da rad bude o.k :salute2:i da profesor odredi datum obrane.

Trenutno su troškovi izrade diplome 250 kuna koji se uplate na poznati račun Pravnog faksa...u ovoj fazi već ćeš par puta vidjeti tetu iz referade tako da neće biti nepoznanica :salute2:
 

irena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

irena...evo kako smo uzele istu katedru.....daj mi reci....jel ti uzeo prof. ime i prezime, tj. označio da si je ta tema za tebe....jer ja sad ne znam da li je zaboravio ili stvarno ne treba....jer ako ću se s ovim zadnjim ispitom navlačiti duže nego što mislim....kak će on znat da je ta tema moja, moja, moja i samo moja ;)
S obzirom da se te stvari kopiraju nemoj doći kao ja sat vremena pred kraj radnog vremena ...urani, urani
 

suni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Pozdrav svima!;)
Ja sam bila na kozultacijama iz ustavnog i rekao mi je prof. Jelušić da više nema tema za diplomski. Nove će dati tek iduće akademske godine!:(
Pokušat ću još vidjeti iz sociologije i društava. Da li netko zna kakvi su na tim katedrama i da li bi mi preporučili nešto? Bilo kakva info je dobrodošla! :worshippy:
pa ja sam čula da je ok na sociologiji, to bi mi bio drugi izbor, da nisam uzela upravno pravo.
i na društvima su navodno ok. probaj još na financiranju...

ustavno je uvijek puno, to prvo ode
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

jelušić ovijek kaže da su sve teme zauzete, prošao sam to kod njega prije četiri godine, pitaj ostale profesore na katedri iz ustavnog prava.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Danas u 13h obranih svoj drugi diplomski kod prof. Koprića!
Ocjena odličan, u tom trenutku na Hrv. radio prvi program javlja da se sve više škole priznaju sa budućom titulom prvostupnik.
Uzalud mi trud svirači!
dadoh 3000 kuna za Zdenkinu frizuru!
:pila::smash::snaiper:
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski po Bologni

Obrana bijaše vrlo ugodna, pričali smo uglavnom o katastrofalnom stanju hrv. uprave, poglavito o (ne)mogućnosti zapošljavanja u struci.
Sve ok, ali glupo se osjećaš kad znaš da je uzalud!
U istom trenutku idu vijesti gdje kažu da će se stare diplome prevesti po Bologni EX LEGE.
 

suni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

evo ja sam obranila diplomski jučer :)

super je bilo, šikić je jako ugodan, sve je brzo prošlo.

juhu gotovo je!
 

Danijela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Pozdrav svima!
Ja sam bila na ustavnom, pravu društava, financijama i socijologiji... i svi su mi rekli da nema.:mad:
Ovo ko da sam ja napisala, kak se nismo srele?!
Kod prof. Podolnjaka je lista čekanja (oko broja 15), Mijatović je pun do kraja godine, iako će imati 10 obrana u 2 tjedna, kod prof. Ravlića možda u 12.mj. se što oslobodi, kod Šikića možda u 1. mjesecu, u 1. isto i Pulić.
Definitivno su slobodne katedre upravne znanosti i upravnog prava (osim Šikića), građanskog i obiteljskog. Za obiteljsko "slobodno" znači da su slobodne još dvije od cijele 3 diplomske teme na toj katedri.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

tri ispita do kraja, kupis obrazac u knjižari na trgu maršala 3, nadješ mentora i naravno temu koju će ti mentor potpisati.
Šećer na kraju; potpisani papir nosiš Mirjani u sobu 10!:bonk:
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

prijaviti tema za diplomski
samo mali ispravak....znači ne prijavljuješ odmah temu i ne najavljuješ je odmah u referadu....nego odaberes katedru/predmet iz kojeg bi htjeo pisati diplomski i odaberes temu/prof. ti je da, i onda tek kad riješiš sve ispite pišeš diplomsli itd. a sama prijava ti se odnosi na obranu diplomske radnje....tj. kad ti prof kaže e branit ćeš je tad i tad onda to ideš prijavtiti teti mirjani, uz ostale potrebne materijale, al otom potom ;)
meni tema još stoji u rukama al ne bavim se još njome, ali znam eto ponešto o tome ;) u evo i rima :p
 

Kizo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski po Bologni

Pozdrav!
Ja sam diplomirala na upr.studiju,1998.g.-upravni pravnik.
Sad sam upisala, tj. prošli tj.predala sve papire u referadu, za upis razlike predmeta po Bolonji.

Koja titula mi pripada sa te dvije god. upravnog studija, da sam zatražila prevođenje diplome,
Mislim titula pristupnika, a ne prvostupnika javne uprave, zar ne?
:rolleyes:
Sa dvije godine studija pripada ti titula pristupnika.
 

marbela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Da obavijesti sve zainteresirane za dipl. teme. Jučer sam kod prof. Arbutine, na moje veliko iznenađenje i zadovoljstvo, dobila temu. Ako je tko zainteresiran za pisanje diplomskog iz financija toplo preporučam dotičnog profesora!:luxhello:
 

marbela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Nekako mi nije lezao taj ispit al za temu mi je bas svejedno samo se nadam da ne utjece na dobitak teme ocjena s ispita.bila je neka jadna dvojcica:redface: Ipak hvala, mozda cu cak pokusat i s financijama. Ako se netko raspitao dal ima slobodnih tema kod prof. Šikića neka javi;) E, kada prof.Arbutina ima konzultacije?
Meni je taj ispit bio super :)i dobila sam 4,no nije me uopće pitao za ocjenu...:( Probaj si već prije razmisliti koju temu bi pisao jer je prof. mene pitao što hoću pisati. Konzultacije su srijedom od 13 do 14:30h u Ćirilometodskoj 4.
Sretno!;)
 

s@ndy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Pozdrav svima!Imam dilemu i nadam se da mi netko može pomoći!:blushed:Trenutno sam zapisana kod prof. Šikića za diplomski;onako neformalno;kako ja kažem-u njegovoj "crnoj knjižici". Imam 3 ispita do kraja i zanima me da li ja sada MORAM službeno prijaviti diplomski u referadi, ili mi je bitno da me on ima zapisanu, pa kad riješim ispite, da onda idem i SLUŽBENO prijaviti na faks.Pročitala sam postove za Didi, slučaj je sličan (ako ne i isti) mojem, ali ziher je ziher.Pitam, jer iskreno ne bih ga išla prijavljivati ako ne moram, tj. ako mi je dovoljno da sam zapisana kod njega kao mentora.
Usput, potvrdu o praksi moram kao izvanredni priložiti kad prijavljujem diplomski, a formular koji mi trebaju ispuniti na praksi koju sam sama morala naći,nabavim u referadi br.10 ili...?
Unaprijed hvala na pomoći!:happy:
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

zanima me da li ja sada MORAM službeno prijaviti diplomski u referadi, ili mi je bitno da me on ima zapisanu, pa kad riješim ispite, da onda idem i SLUŽBENO prijaviti na faks.
ne prijavljuješ diplomski, skroz do trenutka dok ne ides braniti radnju....za sada ti je dovoljno samo da si (i ja) u njegovoj crnoj knjizici :wink5:


Usput, potvrdu o praksi moram kao izvanredni priložiti kad prijavljujem diplomski :
ne treba ti potvrda o praksi za prijavu diplomskog, to se predaje u referadi kad se zavrsi praksa, tj. mi smo trebali prije samog upisa apsolventske godine i na temelju toga, ti se dekan potpise u index

a formular koji mi trebaju ispuniti na praksi koju sam sama morala naći,nabavim u referadi br.10 ili...?
Unaprijed hvala na pomoći!:happy:
ovo je vezano za topic praksa, ali evo da ti odg......tamo gdje obavis praksu, njih trazis da ti napisu potvrdu. Vazno da naglase koliko si bila, kako si to sve odradila, na kojem si mjestu bila, sto studiras.....
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diplomski rad

Ja sam htjela prijaviti diplomski imam 3 ispita do kraja pa mi sikic nije dao kao popunjen je.Da dodem na ljeto za diplomski kod njega.Mene zanima da li netko zna mozemo li prijaviti diplomski iz izbornih predmeta?
Koliko ja znam, iz izbornih se ne moze...nije se nikad moglo...
jedino ako su ti to predmeti smjera...onda mi je logicki da moze...
 

Luka123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

E pročitao sam na faksu da se ne mogu izborni predmeti uzeti za diplomski, a svi ostali predmeti mogu, pa evo ,ima dosta izbora, samo neki od profesora se ne žele zezat s time pa kažu da su popunjeni
 

misspigi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Pozdrav svima,
imam i ja pitanje u vezi s odabirom teme za diplomski? Upravo razmišljam koju temu da uzmem! Imam još 2 do kraja i bilo bi pravo vrijeme uzeti temu!
Moje pitanje je: što mislite o temi iz građanskog?
S tim ispitom sam se namučila ali mislim da sam ga zbog toga i stvarno naučila!
Ponovno su financije i upravno pravo (kao najpoželjnije teme) zauzeti, pa ako netko ima kakav savjet oko građanskog - bila bih zahvalna!
Temu biramo kod profesora (Nikšić, Baretić) ili kod asistenata (Kegleveić, Ernest)?
Molim za neko mišljenje!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks