AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Završni rad

Luka123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Ja sam uzeo u utorak temu iz prava društava kod prof.Miladina, rekao mi je da napišem kojih 15 strana iz one skriptice koju smo imali , malo umetnem zakona i to je to, nije mi čak ni ime zapisao, rekao je da će znati on, evo, ako se netko ne želi previše mučit s diplomskim, preporučam prof. Miladina:wink5:
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

15 stanica, ajme :mellow:
a ja iz svog predmeta cula, da kolege pisu po 70 stranica diplomskog :confused2:

što mislite o temi iz građanskog? pa ako netko ima kakav savjet oko građanskog - bila bih zahvalna!
Temu biramo kod profesora (Nikšić, Baretić) ili kod asistenata (Kegleveić, Ernest)?
evo kada si trazila neko mišljenje, protumačila sam si da može bilo kakvo :laughing:
nisam cula bas o njima kod koga se ide, i ja bi se dvoumila na tvome mjestu da sam se odlučila na tu katedru, jer eto u indeksu su nam napisani jedni profesori, a ispituju nas drugi,

ali mislim da, mislim, da ne ides kod asistenata (pretpostavljam da je tako, jer je tako slicno i s katedrom upravnog prava, gdje prof. Šikic nije u početku davao teme)
e sad, kod kojeg profesora, možda npr. kod prof. Romane Matanovac (mislim da se tako zove), onda isto zna nekada ispitivati, tj. bar vise nego prof. Nikšić, Baretić, Josipović.

što se tiče same same katedre, nemam razloga, zašto ''ne'' uzeti :proud:
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

ma nema te sto biti stuh :wink5:

isla sam u ponedjeljak po dio literature sto mi treba za diplomski,
i naravno treba se setati malo po pravu od sobe 14 ili ti knjiznice do sobe 16,
a za članke i to navratiti u biblioteku na broj tmt 3.

al evo mog slučaja.
dodem ja tamo, pokazem popis koji trebam za svoju temu dotičnom kolegi koji je tamo sjedio.
kaze mi da se potpišem u tamo dotičnu knjigu, ja sva zbunjena, ajde dobro, potpsiat cu se :mellow:

al sto me najvise iznenadilo, on meni donese članke/časopise i kaze:
''evo iskopiraj si to tu''.....ja osta paf :dry:
i sad sto da radim.....
dal da mu kazem, da on tu radi i da je mi on to napravi i platim to koliko treba, jer eto nedaju da se nosi to van....
ili dal da si to kopiram sama, jer nije neka to mudrost, i opet platim to.....:angry:

ali eto da ne bude fajta i koje kakve scene :confused2:.........
neprofesionalno (jer mi je pola stranice u crnom ) sam si ipak to sama iskoprila i platila im 35 lipa po stranici :angry:

pa to je katastlofa :)
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

aha znaci upravno pravo, upravna znanost ili financiranje ne dolaze u obzir :wink5:

hm, tesko je savjetovati sto uzeti, ali stari savjet i najsigurniji je mozda

KOJI SI PREDMET S NAJVISE GUŠTA UČIO i KOJI DIO TI SE NAJVISE SVIDIO (osim izbornih) :wink5:
meni osobno drustva nisu bila, iako je eto sto se tice diplomskog jedostavan :tongue2:

temu o kojoj bi pisao, dapače mozes i ti predloziti prof. ali ako nemas koje posebne želje, on je tu s svojim popisom i savjetima radi kojih ides svaki tjedan na konzultacije :wink5:

hm, al upozorenje.......mozda......kod nekih nema vise tema, kao sto je kod prof. Šikica. pa se nemoj radi toga zivcirati,
jer u radu nad diplomskim treba uzivati, i sigurno ti nece zagorčati zivot :wink5:

i sto si odlučio :proud:
 

Sinke

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diplomski rad

tjelesni!!diplomski iz tjelesnog,to još niko nije imao dosad!!! no dobro šalu na stranu jer ja sam ipak jedan ozbiljan,marljiv i savjestan student...hmmm...zanimljivi predmeti..pa to su mi uvijek bili oni čiju primjenu susrećemo stalno u životu,tipa obiteljsko,građansko,sociologija..joj zakaj mi nemamo nekaj tipa psihologije,to je inače jedna od mojih neostvarenih želja,to sam htio studirat...no dobro recimo da me onda zanima sociologija,kakve su teme,koji profesor,iskustva drugih...pa grička ako imaš kakve spoznaje o tomu,bio bih ti zahvalan da mi javiš ili bilo tko drugi tko je uzeo taj predmet...
 

ninaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Kod Šikića ima mjesta, a i kod Šprajca će sad kad počne nova akademska godina opet biti otvorene teme. Tako sam barem čula.
Koliko još ispita imaš za dati? I koje imaš izborne? Ja se spremam na policijsko a nemam blage veze šta da očekujem na ispitu, postavila sam pitanje ovdje ali 0 odgovora do sada. Isto i sa pravom socijalne sigurnosti. Ako znaš koga da ima ta dva predmeta, daj pliz reci nek napišu nešto na forumu.
ja sam položila pravo socijalne sigurnosti, ništa strašno, prošla kod asistentice Grgurev, sve pohvale, dobila 3 pitanja, odgovorila i prošla. Pitanja su mi bila prava za vrijeme nezaposlenosti, pravo na socijalnu skrb i korisnici sustava socijalne skrbi i dječji doplatak i to je to.

evo da i ja nešto napišem o temi, ja sam uzela temu kod prof. Šprajca i zadovoljna sam temom, tema mi je prebivalište i boravište, dao mi je literaturu i dok skupim to sve mogu se baciti na pisanje.
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

tipa obiteljsko,građansko,sociologija...
no dobro recimo da me onda zanima sociologija...
jedna je kolegica, evo prosli tjedan, dobila temu iz obiteljskog, inace je tesko tu doci do teme kao i kod ustavnog ili ekonomike poduzeca.
o katedri gradansko razmislja ti kolegica misspigi, tu nebi smjelo biti problema, ali obe smo kao sto mozes vidjeti, raspravlje ''kod koga ici''
sociologija je, dok je bio prof. Tepic bila vrlo trazena, ali kako sada ide kod prof. Ravlića (ili tko vam vec pise u indeksu) ne bih znala :mellow:


da ninaa, prof. Šprajc je super sto se tice diplomskog :wink5:
 

ppeettrraa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Pozdrav svima!:happy:
Imam pitanje vezano za diplomski... zanima me da li se prilikom prijave diplomskog treba nešto platiti?! :confused2: Trebala bih ići prijaviti dipl. pa me zanima...:unsure:
Unaprijed hvala na odgovoru!:wink5:
kakvo je to pitanje? naravno da treba nešto platiti...bilo bi čudno da ne treba.:happy:za prijavu diplomskog trebaš u knjižari pr.faxa kupiti prijavu dipl.rada-to je žuti a4 papir na koji najprije upisuješ svoje podatke,pa ti mentor upiše temu,a kasnije kad braniš diplomski upisuje ocjenu.taj papir platiš kojih 12 kuna.
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

ja sam ga platila 10 kuna, u 10mjesecu, no mozda je opće poslupljenje utjecalo i na to :bored:

da, osim tog papira, pred samu obranu diplomskog, kada trebas otici po taj žuti papir u referadu i donijeti primjerak diplomskog rada, treba donjeti i uplatnicu od 250 kuna (to je kao za troškove, koje čega) samo nisam sigurna, da li se ta uplatnica može kupi isto u knjizari ili je ispunjavamo sami s potrebnim podacima......
kad saznam javim....
ili ce nam netko drugi pomoći :wink5:
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

pravo drustava i navodno financije su popunjene
hm, za ovo dvoje bi ti savjetovala, ako te zanimaju da odeses osobno provjeriti, jer mi je kolegica bila prosli tjedan na katedri financiranja i mogla je dobiti temu.....a za drustva obicno ima tema, bar nisam cula da su nekog odbili ako bi trazili :wink5:
 

misspigi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Evo i ja se javljam s informacijama!
Katedra Građanskog je slobodna za teme.
Postupak je sljedeći: profesori kod kojih možemo uzeti teme su prof.Gliha i prof. Josipović.
Prof. Nikšić i Baretić nisu nadležni za našu katedru i ne možemo ih uzeti kao mentore. Bilo bi poželjno ako netko ide uzeti temu na ovoj katedri da već unaprijed smisli temu. Profesori odobravaju temu a za sve ostale informacije o temi i predavanja diplomskog na pregled obavljamo kod asistentice A.Keglević ili R.Matanovac.
Pa evo ako netko ne može pronaći temu, građansko je slobodno.
Konzultacije kod profesora su utorkom od 16h do 17:30h.
Puno pozdrava.
 

biljana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Puno hvala,probat cu kod koprica i mijatovica,al nece mi se bas financiranje ni gradjansko,al posto me je prof.iz prava drustava odbio,i iz upravnog,morat cu se nabrzinu snaci! Jos k tome nisam iz zg,pa svaki dan za zg,i onda dobijem negativ.odgovor...
 

tanjac1207

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Bok svima, malo informacija u svezi ove teme. Prošli tjedan sam bila kod prof. Koprića i htjela sam pisat nešto u vezi predsjednika ili vlade. Profesoru se svidjelo i tema mi je: Vlada kao vodstvo upravnog sustava. Za početak mi je dao osnovne smjernice i kak bi trebalo izgledat, proveo me kroz sadržaj te mi je dao par knjiga i mail adresu osobe iz vlade da ju kontaktiram. Čini mi se u redu, jer ipak sam to htjela, a kak će na kraju izgledat vidjet ćemo. Uglavnom tko razmišlja o prof. Kopriću naka ide jer je totalno ok.
 

Didi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

bok! pročitala sam na faksu da moramo diplomski prijaviti odmah nakon što položimo sve ispite, a najmanje 30 dana prije obrane (mislim da sam dobro zapamtila kak piše na faksu).
pa me sad zanima dal trebam npr. ak danas položim zadnji ispit, već danas, sutra prijaviti obranu i u roku mjesec dana diplomirati?????? il ak već imam temu, al nisam prijavila diplomski, najprije napisati prvu verzijicu dipl. rada, otić do profesora kod kojeg imam temu, ak je zadovoljan i odredi mi kad bude obrana, tek nakon svega toga prijaviti diplomski, a ne odmah nakon što sam dala zadnji ispit??
ak neko zna nešto o tome, nek mi javi!
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

kada sam ja odijela taj ''žuti papir'' i na taj način prijavila diplomski, pitala sam tetu mirjanu, dali sada postoji rok u kojemu moram to riješiti.....rekla ne.....iako je to rekla dok je trazila po ormaru nesto, nadam se da me dobro čula i informirala.

al žalila se što studenti taj papir donesu pred samu obranu diplomskog, jer oni tamo to trebaju provesti radi evidencije i tako...

a evo citata iz statuta: jer si me vjeruj mi cimnula malo, i išla sam provjeriti, jer bi to značilo da moram sljedeći tjedan ja diplomirati :)

''rok za usmenu obranu diplomskog rada, koji utvrđuje predsjednik povjerenstva, može biti najviše 30 dana od dana kada je rad dostavljen povjerenstvu.''

to se odnosi, kada vec sve bude gotovo i kada doneses konačni rad i prof. i u referadu :)
 

marbela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Pozdrav!:mellow:
Da se nadovežem na ovu raspravu.... ja sam jučer bila kod prof. Arbutine. Nosila sam mu dipl na čitanje. Potpisao mi se na onaj žuti papir i rekao da odnesem u referadu, a datum neka napišu oni u referadi. Koliko sam ja vidjela na oglasnoj ploči piše da se dipl MOŽE prijaviti kad ti ostanu još najvše tri ispita. Nisam vidjela da piše da možeš prijaviti kad sve položiš, vjerojatno onda MORAŠ...:wink5: Ipak između možeš i moraš ima neke razlike. :tongue2:
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

pa on je već meni dao temu u 10. mjesecu, al sam imala za položit još 3 ispita, tak da nisam niš prijavljivala. tak je barem on meni rekao i samo me zapisao u neku svoju bilježnicu. valjda mi vrijedi još ta tema, ha? kaj veliš?

kaj da napravim? da idem na konzultacije kod njega pa da prijavim dipl.?
e ak te zapisao, podsjeti ga....mene nije zapisivao, ali me zapamtio ovako, ja sam isto kod njega....ma vrijedi ti tema....ja sam isto temu uzela u 10 mj. i dok nisam rijesila postupovno, sada u 2mj. nisam nosila papir u referadu :wink5:

on ce ti dati upute, kako treba to oblikovati i fond slova i tako,
ali ja mislim prvo nesto konkretnije natipkati pa mu onda odnijeti, da ne dolazim svaki malo....a i ovako ga odugovlačim s tim.

pa ja predlažem da odeš da ti to potiše i eto mozda tako dobijes volju počet tipkati :wink5:
 

marbela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Pozdrav svima!
Što se tiče diplomskog preporučam svima prof. Arbutinu. Sve pohvale na njegov račun!!! Ja sam kod njega pisala, donesla mu na prvo čitanje i rekao mi da je zadovoljan, da ne moram ništa mijenjati i da što se njega tiče mogu dati na uvezivanje! Nisam mogla vjerovati da baš ništa nije imao za komentirati niti predložiti da promijenim, izbacim, ispravim... Valjda mu se svidjelo! :proud:
Zato, ako ima slobodnih tema kod njega... moj je savjet: pišite diplomski iz financija! :happy:
 

nina25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Moja preporuka - građansko kod Arbutine! Prof je odličan, susretljiv i jako objektivan kod ocjenjivanja i usmenog! Tema koju sam odabrala je Ugovor o darovanju i nije bilo nikakvih problema
 

marbela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Moja preporuka - građansko kod Arbutine! Prof je odličan, susretljiv i jako objektivan kod ocjenjivanja i usmenog! Tema koju sam odabrala je Ugovor o darovanju i nije bilo nikakvih problema
:confused2: Od kada je prof. Arbutina na katedri gp-a? Jel sam ja to nešto prespavala ili...:shocked: Ili postoje dva prof. Arbutine pa je jedan za kojeg ja ne znam na gp-u. U tom slučaju se ispričavam...:mellow:
Koliko ja znam on je na katedri financijskog prava i financijske znanosti. Ja imam diplomski kod njega. Neće me valjda na obrani pitati gp!:sad: Pretpostavljam da si se zabunila nina25...:wink5:
No, frx! Dogodi se...:blushed:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks