AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Završni rad

Kolega Bjelic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel moze kakav savjet iz cega uzeti diplomski?cuo sam da je financiranje dosta ok (literatura je knjiga, ne dave puno itd) dok je recimo obiteljsko malo zeznuto jer kao zenskice nikak zadovoljit :D .napisanim naravno.molim vasa saznanja, iskustvo itd.hvala
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diplomski

Jel moze kakav savjet iz cega uzeti diplomski?cuo sam da je financiranje dosta ok (literatura je knjiga, ne dave puno itd) dok je recimo obiteljsko malo zeznuto jer kao zenskice nikak zadovoljit :D .napisanim naravno.molim vasa saznanja, iskustvo itd.hvala
Preporučujem ak se ne želiš puno mučit...sociologiju, osnove prava društava...ja sam uzela iz Ustava i nije teško al budući da sam ja uzela sama svoju temu koju sam posebno obrađivala iz gušta onda mi je malo duže trebalo...uglavnom možeš u roku 2 tjedna ako samo to radiš napisat i predat diplomski...
 

Skoro_diploma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Ja sam uzela kod Šikića, tema mi je Šutnja administracije u upravnom sporu. Mislila sam kod Šprajca ali bilo je popunjeno sve. Ti već imaš neku temu ili još razmišljaš?
A za prijavu trebaš kupiti u skriptarnici prijavnicu za diplomski rad (ili se možda zove prijava diplomskog rada, ne sjećam se točno) i onda odneseš profesoru kod kojeg si uzeo temu da potpiše i ispuni šta još treba. Nakon toga tu prijavu nosiš u referadu i dobiješ štambilj u indeks da si prijavio diplomski i to bi bilo to.
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

a uskoro će nadam se i taj dan kad ću ja hodati po katedrama za diplomski...ja sam mislila kod prof. Koprića...voljela bi nešto o neposrednom odlučivanju građana al vidjet ću...
ja znam samo da npr. iz predmeta osnova prava društava možeš uzeti, nema obrane al dobiješ 3.
a iz ekonomike poduzeća kao uzme samo jednog na godinu...
 

Skoro_diploma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Navodno je dobro uzeti temu iz financiranja, nisu nešto zahtjevni, a dosta ljudi uzima i iz lokalne samouprave. Za obiteljsko sam čula da su ženske stalno zanovijetale da nije dobro napisan rad, ali opet, to su samo priče...nekad u tim strašnim studentskim pričama i nema puno istine. Nekome se nije dalo učiti ili raditi pa je uvijek profesor kriv.
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

da čula sam i ja za to obiteljsko..da je..ne znam sad koja od njih...toliko puta jednu vračala...da je poludila...i na kraju joj je dala onaj prvi koji je napisla i nije ništa rekla...ma ima svugdje i istine i preuveličavnja :rolleyes:
mislila sam neku temu iz lokalne da tražiti...a financiranje, sam davno učila nevolim te poreze i sve sam pozaboravila iz toga ;)
to ću sad u 9 mjesecu ić trćkarati radi toga...
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diplomski rad

Mislim da sam o ovoj temi već negdje pisala al se ne sjećam...
Ja sam diplomski imala iz Ustava...i fakat su svi profači na toj katedri super tak da to preporučam...
Htjela sam nešto drugačije uzeti za diplomski i to su mi dopustili...
Htjela sam prvo uzeti kod prof. Medvedovića ali zbog manjka vremena uzela sam istu temu ali na Ustavu....
Ljudi, samo trebate navrijeme uzeti teme jer svaki profač ima oko 20-tak tema koje se lako potroše...teme vam traju negdje godinu dana (toliko je rok koliko vrijede) i možete iz odabrati kada imate 3 ispita do kraja...tj. tad ih upisujete u index...i prijavljujete...
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Diplomski po Bologni

Diplomirah prije nekoliko godina na višoj, diplomski rad je bio iz Ustavnog prava-Predsjednički sustav u SAD kod doc. dr. Jelušića, pošto riješih ispite na razlici po Bologni htjedoh prijaviti diplomski rad, međutim nema uopće obrazaca te morah pisati Prof. Kopriću da odobri rad u srpnju...
Jučer odnesoh rad prof. Kostadinov iz Ustavnog prava-Suvremeni francuski parlamentarizam, gdje saznah da moram ponovno pisati diplomski jer ne može dva puta iz istog predmeta!?1
Različiti mentori, teme nemaju veze jedna s drugom...Strašno...
Sve ponovno...
uzeli su nam lovu za razliku a ništa nisu pripremili...
Štambilje iz predmeta smjera uopće nemaju nego profesori crtaju po indeksu...
Mrak...:Mad_anim::snaiper:
 

george costanza

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski po Bologni

Da ja sam znao da se ne može pisati iz istog predmeta dva puta. Šteta što nisi pitao to na forumu. Kaj je tu je, sad nema povratka. Mene zanima da li se može pisati diplomski na istoj katedri dva puta. Konkretno npr. Prvo diplomski iz lokalne samouprave, a zatim iz ULJP u javnoj upravi?
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski po Bologni

prof. Kostadinov predaje Poredbeno ustavno pravo, svi ostali ustavno pravo RH po bologni, ovi predmeti koje si nabrojao cine skupa katedru za upravnu znanost.
Rekao mi je danas Koprić da ne može sa iste katedre, uzeo sam kod njega diplomski.
Ti npr. pišeš o neposrednom izboru gradonačelnika na "prvom" diplomskom, a o ulozi drž. službenika u tranziciji na "drugom", to su dvije totalno različite stvari...
Nema nikakve logike, no dobro da kažu da pišem iz makroekonomije, pisat ću...
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diplomski po Bologni

Pa meni je bilo logično da ćemo morati pisati novi diplomski...to su i rekli na predavanjima koliko mi se čini...
Čekaj pa prema tome onda mi (međunarodni upravni smjer) možemo pisati diplomski samo iz politologije, prava EU-a, i konzularnog ...???? Opet bi bilo logično da možemo iz ULJP-a i EUP-a te poredbenog ustavnog prava...
(ja sam također imala prvi diplomski iz ustava)...
Uglavnom ja mislila uzet pravo EU ili konzularno...to mi se nekak najviše sviđa...

Shuman...svaka ti čast da si dao sve ispite...ajd mi reci koji je bio tvoj čarobni štapić za položit sve to...kad smo se zadnji put čuli ostala su ti još 3...kad si ih stigao dati...su te gnjavili iz izbornih???...
 

miss_devill

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Imam pitanje.... nisam skužila baš do sada.... dođeš profesoru i možeš sam odabrati temu? i još nešto koliko ti on pomaže u tome, mislim, jel te uputi di i kako i na literaturu ili sam moraš ako si sam odabrao temu?

unaprijed hvala :worshippy:
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diplomski rad

Većina profesora ima popis tema za jednu godinu cca 25 tema. Ako ti tema odgovara onda ju odabireš u dogovoru sa profesorom, a on ti daje popis literature.

Ili možeš doći sa prijedlogom svoje teme i ako se profesoru dopada tema onda ti ju on odobrava. u tom slučaju moraš se potruditi oko literature sama ili opet ti profesor može pomoći....sve ovisi o profesoru i temi...
 

irena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Diplomski rad

Koliko je vremena od prijavljivanja teme do samog dana obrane? I pokoje iskustvo onih koji su odradili i tu zadnju obavezu na faksu dobro bi došlo.
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diplomski rad

E...ja sam to obavila u jednom danu...sve ti ovisi kak se dogovoriš sa profesorom...
 

Danijela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Pozdravljam sve na forumu, posebno moderatore i pokretače.
Ja isto razmišljam o diplomskom radu, 1.10. se bliži, teme se otvaraju.
Ostao mi je "samo" postupovno i krajnje mi je vrijeme da odaberem nešto.

Zanima me zašto je Šikić tako popularan?
Čujem često da ljudi idu kod njega ili planiraju ići pa me zanima zašto.
Jer navodno nije on na obrani tog diplomskog (jer kao ne može biti još) pa me zanima kak to onda izgleda.
I zakaj je kod Šprajca sve popunjeno? Zar je on popularan među studentima? :worshippy:

Zna li netko iz kojih predmeta / kod kojih profesora nema obrana? Kako obrane uopće izgeldaju, isključivo samo po radnji ili općenito po cijelom predmetu?


Moram priznati da se nikako nisam pripremila za odabir diplomske radnje jer sa 6 ispita do kraja u 7. mjesecu, sad sam se naglo našla samo s jednim, i eto, nemam pojma kaj da radim.

Budite ljubazni pa pomozite, svaka informacija je dobro došla.
:)
 

george costanza

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Diplomski rad

Mnogi smatraju je Šikić korektan profesor i ja osobno dijelim to mišljenje.
Mislim da je to glavni razlog, ali ne i jedini naravno.
Primjetio sam da se mnogim kolegicama sviđa Šprajc, a pošto je naš faks "ženski"
to je jedan od mogućih razloga, također ne i jedini.:)
npr. Moje je mišljenje da je dosta dobar predavač.
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Diplomski rad

Što se tiće literature i kvalitetnog odrađivanja diplomskog...tu treba vremena...ja sam za svoj diplomski istraživala 2 mjeseca i nisam mogla napisati sve što sam htjela jer mi je prof rekao da bi to bilo za magisterij (ovisi o opsežnosti)...opet ti ovisi sve o temi...ja sam imala malo lit. na hrvatskom pa mi je internet poslužio...a literaturu možeš nabaviti i u knjižnici na pravnom, probaj u fotokopiraoni na TMT3...sve ovisi o kojoj temi se radi...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks