AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u javni menadžment

mini

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1. razlozi za privatizaciju i tipovi privatizacije(6)
2. britanski model upravljanja kakvocom
3. vrste privatizacije i ciljevi koji se njome zele postici
4. nesto vezano uz pojam dobro upravljanje
5. i zadnje je bilo iz onog clanka.. pravni okviri JPP-a, tako nesto
 

Dolla

Miss Gates
Drago mi je da nisam pisala, izgleda da će stvarno biti lakše ovo dati preko ispita... UZ katedra i dalje ima čudnu logiku što se tiče kolokvija.
 

Eriatarka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dajte molim Vas slušači ispita jučer, 7.2., stavite pitanja što ste zapisivali! Ja uglavnom pala .-)
Pitanja se baš ne sjećam, ali znam da me pitala samo dio iz knjige teorija organitacije i (Weber, Taylor, Fayol, klasična teorija i Gulicka, ma uglavnom i onaj dio kasnije - sve) članak o jpp, do ove glavne nismo ni stigli. Uhvatila me baš na ono što preskočih, ali bit će valjda sljedeći put više sreće. Još jedna potvrda - nema lako položenog ispita na ovome fakultetu!!!
Inače je prof. Manojlović sasvim u redu, ugodno je s njom raspravljat, vjerojatno još ugodnije kada se ne spetljaš sav / ne preskačeš dijelove jer 'neće me to pitat' / učiš više od 3 - 4 dana. Treba jedno 10 - 14 dana po mojoj skromnoj procjeni.
 

Dolla

Miss Gates
Evo i moja pitanja: Fayol, PPBS, vrste privatizacije i to je to valjda. Koliko smo novaca samo naplaćali za školarine a svejedno si dozvoljavaju da za ovaj predmet još uvijek nemaju žig (ili ga je asistentica zaboravila)! Jako profesionalno :rolleyes:
 

Alianna

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja su bila human relation, faze reforme u Njemačkoj za vrijeme države blagostanja, zero base budgeting i strateško planiranje. Mislim da je to bilo to.:)
 

martina_sk

Administrator
Koliko smo novaca samo naplaćali za školarine a svejedno si dozvoljavaju da za ovaj predmet još uvijek nemaju žig (ili ga je asistentica zaboravila)! Jako profesionalno
nemaju žig još jer se promijenio naziv kolegija. na specijalističkom skoro ni iz jednog kolegija nema žig. strašno. a bome smo se lijepo naplaćali :/
 

Dolla

Miss Gates
Nije im to isprika jer izrada je stvarno jeftina, mislim od 20 kuna na gore. Ali dobro, ako ništa drugo, sad imam urnebesnu stranicu u indeksu koju kao da je pisalo osnovnoškolsko dijete i kojoj će se dobro nasmijati moja ekipa s faksa kad im ju pokažem. A i ja s njima :D
 

jope

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
veliki pozz svima...imam skriptu iz skriptarnice od 30 stranica,pa me zanima da li je to dovoljno za prolaz? koliko treba za ovaj predmet? i kakav je prof.Đulabić?? veliko hvala unaprijed :)
 

mala ane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Po mojoj nekoj slobodnoj procjeni ja mislim da je to krajnje nedovoljno, ta skripta prati samo ovu glavnu knjigu, i to nekakvih stotinjak stranica. Ja sam ju isto skinula i taj dio sam iskoristila. Jedini problem je sto u njoj nema ni slova o JPP i iz ove druge knjige :-/
Tako da moj ti je skromni savjet da se baš ne oslonis previše na nju. Ili si jednostavno uzmi pitanja s proslih rokova pa ćeš skuzit da je ipak preeeeee malo samo ona.
Nadam se da sam pomogla ;-)
 

lidach3

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja sa usmenog kod Manojlovic s proslog roka: (ali samo dio jer sam dio dala preko kolokvija),decentralizacija i ciljevi,stratesko planiranje,juzna afrika i iz clanka vrste rizika
 

medvedica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja kod đulabića: javno privatno partnerstvo (općenito i kritike, objasniti analizu transakcijskih troškova - to je jedna od kritika), dobro upravljanje (komponente, načela, treba znati i tablicu iz knjige na 140.str.), fayol, povelja građanina, washingtonski model..
 

Eriatarka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Profesor Đulabić je super! Postavi pitanje i ti pričaš i pričaš koliko imaš za ispričat. Jeedino što mi se čini da mu je apsolutno svejedno je li to što si ispričao relevantno ili nije. I nie fer kod ocjenjivanja, zbilja ne znam što mu se treba odgovoriti za višu ocjenu, ali za prolaz mislim da nikako ne traži puno i vrlo je jednostavno položit ispit kod njega. Tri pitanja pita. Kolegica ispred je napisala. Obavezno proći zadnji dio te glavne knjige (dobra vladavina i JPP).
 

jope

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
3 je pala :) pitanja kod prof. Đulabića su bila POSDCORB,klasična škola i washingtonski model.. pričaš koliko znaš,samo treba pričati,jer imam osjećaj da profesoru i baš nije bitno kaj se priča,bitno je da on čuje neke glasove :D kolegica sa mnom nije položila,ali ju je pokušao navesti da bilo kaj kaže da bi prošla. učila sam po pitanjima sa foruma,skripta iz naše skriptarnice i JPP. toliko od mene,sretno svima.
 

mala ane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ljudi :) ako netko moze pomoći bila bih mu jaaaako zahvalna :) zanimaju me odgovori na pitanja povelja građanina, klasična škola i karakteristike klasične škole... Ja učim po knjizi i klasična škola se spominje jedino u naslovu jednog dijela. Šta pričati o tome??? Jel u treba govoriti o onoj četvorici ( Monney, Gulick, Trupu i Urwick) Ja iskreno nisam vidila nabrojane te karakteristike u knjizi... ne morate pisati sve, samo okvirno da znam gdje je to :)
Hvala ;-)
 

Paola

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li netko zna gdje se može skinuti ili ima netko doma pa da pošalje na mail onu skriptu od 60-ak stranica jer je tu u skriptarnici nema...hvala ;)
 

Dolla

Miss Gates
da li netko zna gdje se može skinuti ili ima netko doma pa da pošalje na mail onu skriptu od 60-ak stranica jer je tu u skriptarnici nema...hvala ;)
Kako nema, pa pod kategorijom Javni menadžment je još uvijek ta jedna jedina skripta od Nicole :confused:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks