AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u javni menadžment

Paola

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ali ta ima 30 stranica i nema ni pola gradiva u njoj a cula sam da postoji i jos neka od 60-ak strana u kojoj samo nesto sitno fali ali nju nemogu nigdje naci :/
 

suzzza

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja 20. 6. kod prof. Đulabića: PERT, Fayol, Njem, Fra i VB u doba države blagostanja, dobro upravljanje (nešto o tome, načela, tko promovira, kako SB gleda na to), povelja građanina, indikatori, privatizacija, JPP (što je, rizici), TQM, Weber, policy poduzetnik (obilježja i gdje se pojavljuje)
 

Paola

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja 20. 6. kod prof. Đulabića: PERT, Fayol, Njem, Fra i VB u doba države blagostanja, dobro upravljanje (nešto o tome, načela, tko promovira, kako SB gleda na to), povelja građanina, indikatori, privatizacija, JPP (što je, rizici), TQM, Weber, policy poduzetnik (obilježja i gdje se pojavljuje)
Ej od kud si ucila? Iz knjiga ili neke skripte? Hvala :)
 

Paola

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna netko molim vas odgovore na ova pitanja:
1. O kameralizmu kratko
2. Dobra vladavina
3. Povelje gradanina indikatori
I da li se pod vrste privatizacije misli na tipove privatizacije ili nešto drugo?
Hvala :)
 

lock

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
zna li itko šta je najvažnije za znati iz one srednje knjige od Šeparović Upitnost transfera rizika u javnom-privatnom partnerstvu ili je moguće položit ispit i bez štrebanja tih 17 str.?
 

zorro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
neka pitanja s roka 4.9. : spoil sistem, merit, Taylor, POSDCORB, kod implementacije - indikatori.
ima visoke kriterije, ne pomaže baš puno.
 

malatina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas kod Dulabica polozen ispit, pitanja Fayol, ZBB, JPP sto je i rizici ili kritike (ne znam tocno, nisam to bas znala) i strateski menadzer. Ucila po skripti, al si svakako dodajte jos sto fali po ovim pitanjima s foruma, profesor je ok, postavi pitanje i vi samo pricate sve sto imate, toliko od mene, sretno!!!
 

Paola

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li zna netko mozda jel se izmjenjuju dulabic i manojlovicka ili zna bit dulabic na dva roka za redom?
 

zorro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li zna netko mozda jel se izmjenjuju dulabic i manojlovicka ili zna bit dulabic na dva roka za redom?
bilo bi lijepo da se izmjenjuju :)...znat će se tek sutra kad prođe rok za odjavu:hm:
 

Sonja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi hitno! Koja pitanja se postavljaju iz knjige teorije organizacije? Nemam tu knjigu, ima netko za poslati tih 13 stranica?
 

zorro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi hitno! Koja pitanja se postavljaju iz knjige teorije organizacije? Nemam tu knjigu, ima netko za poslati tih 13 stranica?
često pita Taylora, Fayola, Gulicka (POSDCORB), karakteristike Weberove dwmokracije i human relations, prva 3 imaš u skripti iz skriptarnice
 

zorro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja 19.9. Weber, zašto je značajan, karakteristike monokratsko birokratske org. načela dobrog upravljanja i što podrazumijeva odgovornost, tqm, što je i kad se pojavio (negdje sam našao - u japanskoj industriji 70 tih), dvojka je pala, meni super :)!
 

Anita

Lutalica
Danas kod Đulabića: POSDCORB i JPP u Velikoj Britaniji, kolegicu koja je sa mnom odgovarala isto je pitao samo dva pitanja, human relation i policy poduzetnici. Ostala pitanja: Taylor, Fayol, Weber, pokazatelji (indikatori) izvedbe, modeli reformi i njihovi mehanizmi regulacije, MBR, TQM, PERT, Povelja građanina, dobro upravljanje, JPP (definicija i kritike) i JPP u Francuskoj. :)
 

suzzza

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Još je pitao ZBB (nešto o tome, koji su još proračuni i koja je razlika između njega i proračuna po djelovanju -.-?), strateško planiranje i elementi, TQM i koje su se kritike pojavile za njega
 

Paola

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanje što se tiče kolokvija prošle godine, da li se odgovara i usmeno ako prođeš oba kolokvija ili dobiješ samo ocjenu iz ta dva kolokvija i dodeš na upis ? ako netko zna bila bi vam jako zahvalna :)
 

Luna20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ajde ljudi obavijestite nas malo o ovom predmetu.:D imam isto pitanje ko i kolegica iznad.pošto mi još nisu riješili upis ,isplati li se upisivat uopće ovaj predmet,odnosno smjer
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks