AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u javni menadžment

forum

<i>automatski bot</i>
Tema kolegija Javni menadžment

Literatura za kolegij Javni menadžment za 2013./2014. akademsku godinu.
https://www.pravo.unizg.hr/UZ

Perko-Šeparović, Inge (2006) Izazovi javnog menadžmenta - dileme javne uprave, Golden marketing - Tehnička knjiga, Zagreb, str. 11-15, 37-70, 73-171
Perko-Šeparović, Inge (2007) Upitnost transfera rizika u javno-privatnom partnerstvu, Hrvatska javna uprava, god. 7., br. 4., str. 949-966 (dijelovi 2.-6.)
Perko-Šeparović, Inge (1975) Teorije organizacije, Školska knjiga, Zagreb, str., 9-44.
 

Mery

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Zanima me da li je netko bio na predavanju iz Javnog menadžmenta, i što je bitno za naučit?
Ja sam bila na predavanju za izvanredne studente drugi dan. Profesorica je OK - rekla bih živa enciklopedija znanja s tog područja. Obavezna literatura je:
1. Inge Perko Šeparović, Izazovi javnog menadžmenta - dileme javne uprave,
Zagreb: Golden marketing - Tehnička knjiga, 2006.
2. Inge Perko Šeparović, Novi javni menadžment - britanski model,
Politička misao, 39 (4) 2002, str. 31-44
3. Inge Perko Šeparović, Paradoski novog javnog menadžmenta,
zbornik Globalizacija i demokracija, Zagreb: Fakultet političkih znanosti, 2003.
E, sad što je od toga bitno za naučiti - ne znam. O tome konkretno nije bilo na predavanju riječ, barem 2. dan. Mislim da je bitno ovo pod 1. - to je knjiga, a pod 2. i 3. su članci koji nadopunjuju knjigu ili ju ažuriraju sa trenutnim stanjem.

Još spremaš teoriju organizacije - kak ti ide? Ja sam nešto počela raditi oko toga. Mislim da je dosta teško gradovi - teško je napisana knjiga? Imaš li kakvu skriptu? Ja ne.
 

Claire

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Pozdrav. Molila bi neku informaciju vezanu za ispit Javni menadžment. Kolko se dugo otprilike uči, dal profa cjepidlači, kakav je prolaz i atmosfera na ispitu.. Unaprid hvala
 

zara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Kolega da li možda netko od vas zna kada profesorica Inge Perko Šeparović ima konzultacije? kupila sam novi vodič u njemu uopće ništa za tu prof.ne piše.e da,zna li netko koliko javni menadžment ima stranica? bila bih jako zahvalana kada bi netko odgovorio,:wink5:

Još nešto,jel možda netko ima mail od profesorice pa joj mogu poslat da ju pitam kada održava konzultacije
 

Claire

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Kolega da li možda netko od vas zna kada profesorica Inge Perko Šeparović ima konzultacije? kupila sam novi vodič u njemu uopće ništa za tu prof.ne piše.e da,zna li netko koliko javni menadžment ima stranica? bila bih jako zahvalana kada bi netko odgovorio,:wink5:

Još nešto,jel možda netko ima mail od profesorice pa joj mogu poslat da ju pitam kada održava konzultacije
knjiga ti ima 160 strana, nemam mail od prof, niti neznam kad održava konzultacije jer ona predaje na fakultetu političkih znanosti..
 

zara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Hvala ti Claire,puno si mi pomogla.:laughing:

Šta se onda javni menadžment odgovara na fakultetu političkih znanosti?
 

sunce

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Ne, koliko se ja sjeća prof. je rekla da ona pita u kabinetu prof. Koprića u Gundulićevoj.
 

Mery

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Pozdrav, kolege - ima li koga tko je polagao komparativni i novi javni menadžment. Molim vaše dojmove, pitanja koja su bila. Ja bih na to izašla u 11. mjesecu.
 

Mery

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Izlazim na javni menadžemt drugi tjedan, koliko sam shvatila iz posta ti si to položila. Ako se sjećaš pitanja, molim te napiši? Bila bih ti jako zahvalna. Položila si i komparativnu?

Da li si položila javni menadžment? ja se spremam drugi tjedan. MOlim te ako znaš kakva pitanja - napiši. Da li si bila na komparativnoj? Molim te za inforamcije i unaprijed se zahvaljujem.
 

ICE

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Izlazim na javni menadžemt drugi tjedan, koliko sam shvatila iz posta ti si to položila. Ako se sjećaš pitanja, molim te napiši? Bila bih ti jako zahvalna. Položila si i komparativnu?

Da li si položila javni menadžment? ja se spremam drugi tjedan. MOlim te ako znaš kakva pitanja - napiši. Da li si bila na komparativnoj? Molim te za inforamcije i unaprijed se zahvaljujem.
da li znaš možda kada je ispit iz javnog menadžmenta? ja nism bila još ni na jednom od smijera a ovaj mi se čini najlakši...
 

Mery

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Ispit je 06.11.2008., a mislim da ove godine više nama rokova. Dakle, da je slijedeći tek negdje u 1. mjesecu 09. Ima negdje na stranicama Društvenog veleučilišta popis svih rokova.
 

ICE

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Ispit je 06.11.2008., a mislim da ove godine više nama rokova. Dakle, da je slijedeći tek negdje u 1. mjesecu 09. Ima negdje na stranicama Društvenog veleučilišta popis svih rokova.
hvala još jednom!
a u koliko sati?
razgovarala sam sa jednim kolegom koji je položio j.m. i kaže da je žena ok da su dosta razglabali o britanskom modelu i tacherici (da ju žena ne voli baš) i to je u biti to.
jel nas ima puno na ovom roku?
 

Mery

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Ispit je u 11 sati. Ja sam inače izvanredni student, pa sam poštom uz prijavnicu slala i dopisnicu. Budući je još u petak nisam dobila, zvala sam u referadu i tako sam dobila tu informaciju za rok. Stoga ne znam koliko ima ljudi na popisu za polaganje. Kak ti ide učenje?
 

ICE

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Ispit je u 11 sati. Ja sam inače izvanredni student, pa sam poštom uz prijavnicu slala i dopisnicu. Budući je još u petak nisam dobila, zvala sam u referadu i tako sam dobila tu informaciju za rok. Stoga ne znam koliko ima ljudi na popisu za polaganje. Kak ti ide učenje?
Super, baš niš nema za učenje...čitam i pokušavam shvatiti što je pisac htio reći...mislim da se ovaj ispit ne ući nego proučava, čitaš pa kaj zapamtiš.
Ja radim pa ne stignem do faksa a nemam nikoga da mi pogleda, ak kaj saznam iz vjerodostojnijeg izvora (što se tiče vremena održavanja ispita) napišem.
 

Mery

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

OK. Što se učenja tiče - slažem se.

Da li možeš nešto napisati o proračunu s nultom polaznom točkom?
 

ICE

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

OK. Što se učenja tiče - slažem se.

Da li možeš nešto napisati o proračunu s nultom polaznom točkom?
Nemam ništ od literature kod sebe ali ... zdravo seljački... svaki program se mora dokazati kao uspješan kod određivanja financijskih sredstava iz proračuna koja će biti odobrena...neki su isplativiji od drugih pa će im sukladno tome sredstva biti povečana, smanjena a mogu biti i ukinuti...svaki zahtjev za financiranjem mora biti i popračen detaljnim obrazloženjem (ciljevi, način provođenja...i sl.) ...mislim...da je danas ispit tak nešto bi rekla
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Literatura za ovaj ispit je sljedeća:

Inge Perko-Šeparović - "Izazovi javnog menadžmenta - dileme javne uprave" (2006.g.)

Inge Perko Šeparović - "Novi javni menadžment - britanski model" (31-44)

Inge Perko-Šeparović - "Paradoksi novog javnog menadžmenta" (2003.g.)
 

Plavi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam slušao predavanja iz javnog menadžmenta prošle akademske godine i cuo sam od nekih kolega da je od literature profesorica navela samo jednu knjigu - Novi Javni menadžment. Zanima me je li to istina ili moramo ućiti iz literature koja je navedena u vodiću?
 

Claire

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam slušao predavanja iz javnog menadžmenta prošle akademske godine i cuo sam od nekih kolega da je od literature profesorica navela samo jednu knjigu - Novi Javni menadžment. Zanima me je li to istina ili moramo ućiti iz literature koja je navedena u vodiću?
Literatura ti je: Izazovi javnog menadžmenta - dileme javne uprave, tu knjigu je napisala profesorica, ima oko 200 -tinjak strana.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Literatura ti je: Izazovi javnog menadžmenta - dileme javne uprave, tu knjigu je napisala profesorica, ima oko 200 -tinjak strana.
Je li ta informacija potvrđena kod profesorice?

Jer i ja sam slušala taj predmet prošle godine i
ona je navela ove knjige koje sam ranije napisala.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks