AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvođenje treće godine studija

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Christina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Valjda ćemo moći, mislim da će bit ista shema kao što je bila i kad je na upravnom studiju uvedena treća godina! Svi koji su završili, donijeli su presliku diplome, napisali molbu za nastavak studija i to je to! Tak ćemo valjda i mi kad bude uvedena ta treća godina!

Znači li to da ćemo mi morati 2 x raditi diplomski rad (jer diplomski poslije 2 god., pa opet poslije treće). Iskreno se nadam da ćemo samo moći nastaviti , te s 2 god. preći na 3 god.
 

Ivanhoe

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Studentska predstavnica 2 godine dobila je mail sa zapisnikom sa sjednice u lipnju na kojoj je prihvaćen nastavni plan za TREĆU GODINU POREZNOG STUDIJA i formirani su predmeti!

Evo predmeta:

III. godina studija – V. semestar

Prof. dr. sc. Jure Šimović: Proračunsko financiranje
Dr. sc. Sonja Cindori: Sustav sprječavanja pranja novca
Prof. dr. sc. Nikola Mijatović: Imovinski porezi
Prof. dr. sc. Jure Šimović: Doprinosi i izvanproračunski fondovi
Prof. dr. sc. Hrvoje Arbutina: Financiranje korporacija i upravljanje porezima

Ukupno ECTS 30

III. godina studija – VI. semestar
Prof. dr. sc. Hrvoje Arbutina: Europsko porezno pravo
Prof. dr. sc. Ivan Koprić: Organizacija porezne službe
Izrada diplomskog rada

Ukupno ECTS 30

p.s. navodno uskoro dobivamo i STUDOMAT!
Ovo je stvarno nevjerojatno...nakon 20 ispita koje su strpali u dvije godine što vjerojatno nema nigdje u svijetu još nam trpaju SEDAM predmeta od kojih se jedan polaže kod KOPRIĆA a dva predmeta kod ŠIMOVIĆA !!!pa tko je tu lud!!!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Znači li to da ćemo mi morati 2 x raditi diplomski rad (jer diplomski poslije 2 god., pa opet poslije treće). Iskreno se nadam da ćemo samo moći nastaviti , te s 2 god. preći na 3 god.
Rekli su u referadi da ćemo o svemu biti obavješteni kad se treća godina uvede, zasad je samo prihvaćen nastavni plan!
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Ooo pa ne mogu vjerovat!!! :shocked: Ajde napokon nešto konkretno. A jel se zna točna informacija kad će počet ta treća godina??
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

da,napokon se nešto počelo događati i po tom pitanju,sad ostaje samo vidjeti kakvi će biti uvjeti za upis,uglavnom ovo je super vijest:)
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Studentska predstavnica 2 godine dobila je mail sa zapisnikom sa sjednice u lipnju na kojoj je prihvaćen nastavni plan za TREĆU GODINU POREZNOG STUDIJA i formirani su predmeti!

Evo predmeta:

III. godina studija – V. semestar

Prof. dr. sc. Jure Šimović: Proračunsko financiranje
Dr. sc. Sonja Cindori: Sustav sprječavanja pranja novca
Prof. dr. sc. Nikola Mijatović: Imovinski porezi
Prof. dr. sc. Jure Šimović: Doprinosi i izvanproračunski fondovi
Prof. dr. sc. Hrvoje Arbutina: Financiranje korporacija i upravljanje porezima

Ukupno ECTS 30

III. godina studija – VI. semestar
Prof. dr. sc. Hrvoje Arbutina: Europsko porezno pravo
Prof. dr. sc. Ivan Koprić: Organizacija porezne službe
Izrada diplomskog rada

Ukupno ECTS 30
Strašna kombinacija profesora...mislim da će nam ta treća biti gora od ove dvije skupa! :confused2:
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Danas sam otišla u referadu da se raspitam o trećoj godini...
Bila je sjednica na kojoj su utvrdili nastavni plan za treću godinu,
ali slijede silne procedure (odobravanje od ministarstva i sl.) prije nego se konačno
uvede 3.godina... Još uvijek stoji ona teza da će sigurno biti uvedena, ali kad, to ni oni ne znaju!
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Tu treću godinu su mogli davno uvest da su se potrudili na vrijeme!! A oni su tek sad plan predmeta napravili nakon 4 godine kako faks postoji:angry: trebat će im još 4 da ju uvedu!!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Tu treću godinu su mogli davno uvest da su se potrudili na vrijeme!! A oni su tek sad plan predmeta napravili nakon 4 godine kako faks postoji:angry: trebat će im još 4 da ju uvedu!!
Barem su konačno održali sjednicu u pogledu treće godine i formirali predmete, da se otklone neka nagađanja! Ja mislim da će to sad ići brže!

Problem koji je prisutan u vezi te treće godine je mali broj studenata koji su dosad diplomirali (toliko malo da još nije održana promocija od osnivanja poreznog studija) pa bi se moralo skupiti još malo studoša kako bi imali kome predavati na trećoj godini!

Ovo je stvarno nevjerojatno...nakon 20 ispita koje su strpali u dvije godine što vjerojatno nema nigdje u svijetu
Čak i više od 20 (mislim da 23!!!), tak se u potpunosti se slažem s tobom kolega! I što je najgore, to su stvarno teški ispiti, većinom svi sa pravnog faksa, te nekoliko predmeta s ekonomije, začinjeni dodatno s porezima!

Još sa 7 novih predmeta na trećoj godini mislim da ćemo bit rekorderi po broju ispita za prvostupnika!
 

hrca

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

jel se sta priča o 3-oj godini???hocemo mi apsolventi moci nastaviti odmah tu trecu ili kako ce to biti???mozda netko nesto zna???punoo hvala...
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

jel se sta priča o 3-oj godini???hocemo mi apsolventi moci nastaviti odmah tu trecu ili kako ce to biti???mozda netko nesto zna???punoo hvala...

Navodno svi mi koji smo upisali po dvogodišnjem programu moramo tako i diplomirati pa onda nastaviti tu treću izvanredno. Barem su nama tako rekli lani, jedino ako se nije sta promijenilo sada...ako netko zna, neka me ispravi.
 

giggles

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

ako to tako izvedu i zakompliciraju to bi moglo konkurirati najglupljem potezu na svijetu! niti svrhe a ni koristi, apsolutno nikom...
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

zakaj misliš tak?

ne kužim kaj hoćeš reći :/

ak smo upisali dvogodišnji studij, onda ga i moramo završiti...
a opet bolje imati 3 godine nego 2 :s
 

giggles

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

zakaj misliš tak?

ne kužim kaj hoćeš reći :/

ak smo upisali dvogodišnji studij, onda ga i moramo završiti...
a opet bolje imati 3 godine nego 2 :s
shvaćam da je bolje ali logičnije bi bilo upisati tu treću godinu najnormalnije kao i sve do tad a ne ovo završavat pa ovo upisivat na drugim način, vanredno, vamo pa tamo...niti tu vidim njihov profit - čudno:tongue2:
ali ja sam definitivno za tu treću god.
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Navodno da bi trebala krenuti od iduće akademske, a svi mi koji smo upisali po dvogodišnjem programu moramo tako i diplomirati pa onda nastaviti tu treću izvanredno.Barem su nama tako rekli lani, jedino ako se nije sta promijenilo sada...ako netko zna, neka me ispravi.
nećemo nagađat...ja bih voljela da bude treća godina...u svakom slučaji bit ćemo obavješteni,tako da ne treba širit nervozu :dry:
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Nadam se da će nam priznat diplomski odnosno da nećemo morat dva puta ga pisat i imat obranu. samo položit ispite i to je to.
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Nadam se da će nam priznat diplomski odnosno da nećemo morat dva puta ga pisat i imat obranu. samo položit ispite i to je to.
svi ćemo bit obavješteni kad treća stupi na snagu...
 

giggles

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Nadam se da će nam priznat diplomski odnosno da nećemo morat dva puta ga pisat i imat obranu. samo položit ispite i to je to.
baš to, to sam negdje čitala oko tog plana, da je i to mogućnost! dva diplomska?? ili sam nešto krivo povezala jer mi se čini nemoguće :unsure:
samo neka oni nju uvedu, a dalje ćemo već nekako :crazy:
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks