AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvođenje treće godine studija

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Ivana horv

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Nitko nas nije slao na doškolavanje! Samo 20 studenata od 120 je došlo po preporuci porezne uprave, a ostali su došli po završetku srednje škole! I nemamo manja prava kod upisa treće godine, ako je bude, nego vi koji ste kasnije upisivali! Konktaktirali smo prof. Artubitnu i rekao je da kada bude uvedena, da ćemo se moći i mi upisati

Da, o tome nam je pričao Mijatović na svom predavanju!

Porezni studij je prvi put osnovan negdje 90-tih godina :)misli:) kao rezultat suradnje Ministarstva financija (Porezne uprave) i Pravnog fakulteta, a ne u sklopu Društvenog veleučilišta u Zagrebu kao što je slučaj danas! I što je najbolje, cijela zgrada u Gundulićevoj je bila namijenjena poreznom studiju (to nam je rekao prof. Šimović), ali je nakon promjene vlasti 2000.g., porezni studij iz političkih razloga ukinut i sve je propalo! Sama koncepcija studija je bila super zamišljena: trajao je 2 godine, s time da su studneti istovremeno radili u poreznoj upravi, dakle dobivali su plaću i išao im je staž, a pohađali su i predavanja!

Od akademske godine 2005/06 porezni studij je ponovno formiran, ali s totalno drugačijom koncepcijom! Istina, usklađen je s Bolonjskim sustavom, ali s velikim nedostacima: puno teških ispita je nagurano u 2 godine, nema prakse, još uvijek traje 2 godine (no treća bude valjda uskoro)...
Porezni studij je počeo 1996. godine i nije nam bilo tako jednostavno kao što misliš! Imali smo vrlo kompleksne predmete, a kada nismo imali predavanja morali smo na praksu! Sve je to bilo zgurano u dvije godine, a moglo se komotno u tri!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Mi čak imamo manja prava od vas, jer vi barem radite u poreznoj upravi, a od naših kolega diplomiranih poreznjaka samo jedna kolegica radi tamo, i to preko veze :raspa:

Sadašnja generacija poreznika je, kako stvari stoje, trenutno neupošljiva, jer nam fali 3.god. kojoj se ne nazire početak!
 

Ivana horv

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Mi čak imamo manja prava od vas, jer vi barem radite u poreznoj upravi, a od naših kolega diplomiranih poreznjaka samo jedna kolegica radi tamo, i to preko veze

Sadašnja generacija poreznika je, kako stvari stoje, trenutno neupošljiva, jer nam fali 3.god. kojoj se ne nazire početak!
Nisu se svi ni iz moje generacije uspjeli zaposliti u poreznoj upravi! Pred sam kraj faksa, dakle samo sam trebala diplomirati, svi smo dobili otkaze, a nakon godinu dana su nas pozvali i s nama igrali nogomet! Po svuda smo radili nekoliko godina, na zamjenama i slično i tek onda dobili rješenja za vježbenike i pravo polaganja stručnog ispita! Ah, bio je to trnovit put!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

I kakva je plaća u poreznoj? Znam da se s godinama staža povećava!

Da li se uopće isplati raditi u poreznoj?
 

tomi555

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Jel zanimljivo raditi u poreznoj? To su poslovi inspektora ili? :happy:
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Jel zanimljivo raditi u poreznoj? To su poslovi inspektora ili?:happy:
Ajme, stvarno pitanje na nivou 10-godišnjaka! Ma kakav porezni inspektor sa 2 godine poreznog studija, najprije si svima potrčko!

Mene samo zanima gdje su naši predstavnici?
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Ne bi se čudila da opet ukinu studij prije nego uvedu treću godinu :rofl:

Obećavali su nam da ćemo moći biti i porezni inspektori, ali zdravi razum nalaže da je to nemoguće!
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Ajme, stvarno pitanje na nivou 10-godišnjaka! Ma kakav porezni inspektor sa 2 godine poreznog studija, najprije si svima potrčko!

Mene samo zanima gdje su naši predstavnici?
Ja uopće ne razumijem svrhu tih predstavnika! Da li oni uopće shvaćaju probleme našeg fakulteta? Ne znam ni tko su, ni čime se bave, ni kad su upisali fakultet! No očito je da ih nema ni na forumu!

Ne znam ni što je s onom udrugom! Jel to postoji ili se nešto radi po tom pitanju? Nikad ništa! Ah, kako smo poletni!
 

tomi555

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Ajme, stvarno pitanje na nivou 10-godišnjaka! Ma kakav porezni inspektor sa 2 godine poreznog studija, najprije si svima potrčko!

Mene samo zanima gdje su naši predstavnici?
Pitanje nije glupo, jer se do prošle godine dvogodišnji studij vodio kao viša stručna sprema, što je po pravilniku Porezne uprave adekvatno za radna mjesta inspektora II. vrste, kao i višeg stručnog referenta!

Točno je da sada za to trebaju 3 god.studija, ali ja sam uputio općenito pitanje Ivani horv koja je zaposlena u Poreznoj upravi prije tih promjena! Dakle, njoj se, kao i svima koji su se do prošle godine tamo zaposlili, računalo se da imaju VŠS!

Oprosti ako te naljutilo moje pitanje, ali mene stvarno zanima kakvi su to poslovi, jer na studiju nemamo nikakvu praksu da actually dođem u poreznu upravu i vidim dal ti ljudi cijeli dan tipkaju na kompu ili idu na teren i slično!
 

Ivana horv

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Ne bi se čudila da opet ukinu studij prije nego uvedu treću godinu :rofl:

Obećavali su nam da ćemo moći biti i porezni inspektori, ali zdravi razum nalaže da je to nemoguće!
Ja radim kao viši upravni referent za poreze, dakle radim na referadi za obrtnike na kojoj se ne mogu zapošljavati više ljudi sa SSS, jer je presistematizirano za VŠS!

Imam sveukupno 10. godina radnog staža u poreznoj upravi i mogu biti inspektor druge vrste zvanja! Dakle priznaje nam se viša sprema, ne vidim razloga zašto ne bi!

Pitanje nije glupo, jer se do prošle godine dvogodišnji studij vodio kao viša stručna sprema, što je po pravilniku Porezne uprave adekvatno za radna mjesta inspektora II. vrste, kao i višeg stručnog referenta!

Točno je da sada za to trebaju 3 god.studija, ali ja sam uputio općenito pitanje Ivani horv koja je zaposlena u Poreznoj upravi prije tih promjena! Dakle, njoj se, kao i svima koji su se do prošle godine tamo zaposlili, računalo se da imaju VŠS!

Oprosti ako te naljutilo moje pitanje, ali mene stvarno zanima kakvi su to poslovi, jer na studiju nemamo nikakvu praksu da actually dođem u poreznu upravu i vidim dal ti ljudi cijeli dan tipkaju na kompu ili idu na teren i slično!
Pitanje je na mjestu, no što ćeš raditi ovisi o šefu! Međutim, što god radio primaš plaću kao VŠS ako si prijavljen na takvo radno mjesto!

I kakva je plaća u poreznoj? Znam da se s godinama staža povećava!

Da li se uopće isplati raditi u poreznoj?
Plaća je tak-tak, ovisi kakve su ti životne potrebe! Iskreno, za ono što radimo zadnjih 5-6 godina zaista smo premalo plaćeni!
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Ja uopće ne razumijem svrhu tih predstavnika! Da li oni uopće shvaćaju probleme našeg fakulteta? Ne znam ni tko su, ni čime se bave, ni kad su upisali fakultet! No očito je da ih nema ni na forumu!

Ne znam ni što je s onom udrugom! Jel to postoji ili se nešto radi po tom pitanju? Nikad ništa! Ah, kako smo poletni!
Na oglasnoj ploči na faksu u prizemlju objavljen je popis predstavnika Poreznog studija, te njihove mail adrese, na koje im možete slati svoje upite!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Ajde da još jednom razjasnimo nedoumice:

1. Završetkom dvogodišnjeg poreznog studija, dakle sadašnjeg, stječe se naziv stručni pristupnik/pristupnica porezne struke (lat. pristup.admin.tribut)

2. Završetkom trogodišnjeg poreznog studija, dakle kad uvedu treću godinu, steći će se naziv stručni prvostupnik/prvostupnica porezne struke, lat. baccalaureus/baccalaurea admin.tribut Dakle, nikakvi porezni inspektori ili nešto slično!

Oba naziva usklađena su s Bolonjskim titulama, jer je i Porezni studij usklađen s Bolonjskim procesom.
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Ajde da još jednom razjasnimo nedoumice:

1. Završetkom dvogodišnjeg poreznog studija, dakle sadašnjeg, stječe se naziv stručni pristupnik/pristupnica porezne struke (lat. pristup.admin.tribut)

2. Završetkom trogodišnjeg poreznog studija, dakle kad uvedu treću godinu, steći će se naziv stručni prvostupnik/prvostupnica porezne struke, lat. baccalaureus/baccalaurea admin.tribut Dakle, nikakvi porezni inspektori ili nešto slično!

Oba naziva usklađena su s Bolonjskim titulama, jer je i Porezni studij usklađen s Bolonjskim procesom.
Pa naravno da ti neće pisat stručni porezni inspektor, ali samim završetkom trogodišnjeg studija možeš biti inspektor, jer bi onda imali visoku stručnu spremu (VSS), a ovako imamo višu stručnu spremu (VŠS)
 

tomi555

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Pa naravno da ti neće pisat stručni porezni inspektor, ali samim završetkom trogodišnjeg studija možeš biti inspektor, jer bi onda imali visoku stručnu spremu (VSS), a ovako imamo višu stručnu spremu (VŠS)
Inače, VŠŠ i VSS više nije u upotrebi! U tome i jest problem, jer do sada smo bili VŠS, a sada u svim natječajima za posao traže isključivo "bcc. stručnog ili sveučilišnog studija u trajanju od najmanje 3 godine"! Pogledajte natječaje (npr. MUP-a)!

Da je ostalo VŠS, ne bi bio problem, jer smo po starom sistemu imali VŠS! Zato i uvode treću godinu, jer smo po ovoj tituli neupošljivi što se tiče državnih službi!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Inače, VŠŠ i VSS više nije u upotrebi! U tome i jest problem, jer do sada smo bili VŠS, a sada u svim natječajima za posao traže isključivo "bcc. stručnog ili sveučilišnog studija u trajanju od najmanje 3 godine"! Pogledajte natječaje (npr. MUP-a)!

Da je ostalo VŠS, ne bi bio problem, jer smo po starom sistemu imali VŠS! Zato i uvode treću godinu, jer smo po ovoj tituli neupošljivi što se tiče državnih službi!
Mislim da nam je najpametnije upisati još jedan faks :D

Ivana horv, baš dobro da si se javila, bar netko iz porezne uprave da nam da bar malu sliku svega ;)
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Inače, VŠŠ i VSS više nije u upotrebi! U tome i jest problem, jer do sada smo bili VŠS, a sada u svim natječajima za posao traže isključivo "bcc. stručnog ili sveučilišnog studija u trajanju od najmanje 3 godine"! Pogledajte natječaje (npr. MUP-a)!

Da je ostalo VŠS, ne bi bio problem, jer smo po starom sistemu imali VŠS! Zato i uvode treću godinu, jer smo po ovoj tituli neupošljivi što se tiče državnih službi!
Točno kolega, sad se isključivo spominju bolonjski nazivi (titule), a za sve ostalo su najbitniji skupljeni ECTS bodovi!
 

Ivana horv

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Mislim da nam je najpametnije upisati još jedan faks

Ivana horv, baš dobro da si se javila, bar netko iz porezne uprave da nam da bar malu sliku svega;)
I ja mislim da je najbolje upisati još jedan faks :)
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Jel su predstavnici išli pitati Arbutinu za uvođenje treće godine? Mislim da će njih kao predstavnike prije primiti i ozbiljno porazgovarati o tome! Mislim da bismo im svi bili zahvalni da po tom pitanju nešto naprave!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Jel su predstavnici išli pitati Arbutinu za uvođenje treće godine? Mislim da će njih kao predstavnike prije primiti i ozbiljno porazgovarati o tome! Mislim da bismo im svi bili zahvalni da po tom pitanju nešto naprave!
Pitala je studentska predstavnica 2 god. i rekao joj je da je u planu!
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Glavni tajnik na pravnom faksu je rekao da će na trećoj godini biti uvedeni novi predmeti!
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks