AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvođenje treće godine studija

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

anchy14

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na predavanju iz poreznog prava prošle godine prof. Arbutina je rekao nešto tipa da se "nećemo previše baviti s tim (neko gradivo je bilo u pitanju, ali ne sjećam se koje), jer ćemo to raditi na trećoj godini"! Valjda nešto uskoro imaju u planu!
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Prof. Arbutina je potvrdio da će biti uvedena treća godina! A kad, to ćemo vidjeti...
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Mene zanima koje ćemo zvanje imati nakon završene treće godine?"
Sigurno je da će se nakon završene 3 god. steći bolonjski naziv "stručni prvostupnik/prvostupnica porezne struke"!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Profesorica Tereza je još prošle godine rekla da su program već napravili i poslali ga ministarstvu na kojem je samo da ga odobri? :rolleyes1: Ma uopće nam nisu trebali ništa ni govoriti dok ne znaju konkretno kad bude!
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Uvođenje treće godine poreznog studija

Dekan Društvenog veleučilišta u Zagrebu prof.dr.sc. Ivan Koprić je u "Vodiču kroz porezni studij" napisao:

"U pripremi je i produženje poreznog studija na 3 godine, kako bi se moglo steći zvanje stručnog prvostupnika porezne službe".

A pročelnik poreznog studija prof.dr.sc. Hrvoje Arbutina je izjavio da se čekaju odobrenja nadležnih tijela!
 

seka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Po meni bi ta 3. godina bi po nekoj logici trebala biti izborna za one koji su upisali po dvogodišnjem programu!
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Po meni bi ta 3. godina bi po nekoj logici trebala biti izborna za one koji su upisali po dvogodišnjem programu!
Treću godina bi trebala biti obavezna!
 

seka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Treća godina bi trebala biti obavezna!
Ja sam se upisala po dvogodišnjem programu i nitko nije spomenuo 3.godinu! Mislim, upisat ću i 3 godinu, ali nije u redu da zahvati nas koji se nismo upisivali pod tim uvjetima! Ako svi malo bolje razmisle, mislim da bi trebala biti izborna za one koji su upisani po dvogodišnjem programu!
 

fjora25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Po meni bi ta 3. godina bi po nekoj logici trebala biti izborna za one koji su upisali po dvogodišnjem programu!
Ne mogu oni nikoga tko je upisao po dvogodišnjem programu prislilit na 3 godinu! Ja se planiram zaposliti, a treću godinu ću možda upisati tek kasnije, a ne odmah! Želim svoju diplomu, a 3 god. ne može biti obvezna!
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Kolege, ako se 3 godina i uvede, najvjerojatnije neće zahvatiti ekipu na 2 godini, ali onu generaciju koja će te godine upisivati faks sigurno hoće!
 

tomi555

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Kolege, ako se 3 godina i uvede, najvjerojatnije neće zahvatiti ekipu na 2 godini, ali onu generaciju koja će te godine upisivati faks sigurno hoće!
Ako i uvedu treću godinu, ona sigurno neće biti obvezna za one koji su sad prva godina i koji su već upisali faks po dvogodišnjem programu! Naime, svatko ima pravo završiti studij po programu pod kojim ga je i upisao! Tako je bilo i na pravu, pa dosta ljudi i sad sluša stari program! Samo oni koji su padali godine morali su prijeći na bolonju i to ne svi!

Druga i kompliciranija stvar je pitanje što uopće možemo raditi u državnim sluzbama s dvije godine studija? Mislim da će sustav biti takav da se bez te treće godine neće moći obavljati dosta poslova čak i u poreznoj službi!
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Ako bude treće godine, mišljenja sam da će biti uvedena za dvije-tri godine!
Zapravo, mislim da je to iluzija i da se neće ostvariti još jako dugo!
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Kolege, gdje vam je ambicioznost?! Uvođenje treće godine po meni može biti samo pozitivna promjena! Zašto ste se svi prestrašili te treće godine?! Vjerojatno neće biti tako strašno! Uostalom, prerano je još da se opterećujemo sa trećom godinom kad imamo još puno ispita za odraditi! Stoga glavu gore i u nove studentske pobjede:laughing:
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Oni su u dvije godine studija natrpali toliko predmeta, a bilo bi najbolje da su ih odmah raspodijelili na 3 godine, kao na upravnom!
 

tomi555

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Prof. Tereza je rekla da će treća godina vjerojatno biti uvedena od iduće akademske godine!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Osobno bi voljela da bude uvedena treća godina! Upisala sam faks 2007/08, pa se iskreno nadam da će ju uskoro uvesti! Što vi mislite kolege?
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Osobno bi voljela da bude uvedena treća godina! Upisala sam faks 2007/08, pa se iskreno nadam da će ju uskoro uvesti! Što vi mislite kolege?
Mislim da će oni koji su upisali faks po dvogodišnjem programu imati pravo, nakon što diplomiraju, samo izvanredno upisati tu treću godinu, a oni koji upišu faks one akademske godine kada će se uvesti treća god. moraju završiti sve tri!
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks