AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvođenje treće godine studija

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Tete iz referade su na smotri sveučilišta rekle da će proći još neko vrijeme dok se uvede treća godina na poreznom studiju!
 

nota_bene

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

A tete iz referade ne treba shvaćati ozbiljno! One su rekle da neće biti, a prof. Arbutina je rekao, citiram " a vam ne mogu reći da li će se ta treća godina zakotrljati od sljedeće akademske godine ili od preksljedeće (10/11) "! I sad ti vjeruj!

Moje mišljenje je da će ta famozna treća godine biti uvedena sigurno, a ako ćemo je sa završenim dvogodišnjim studijem MOĆI upisati, onda i nije tako strašno što će ona biti uvedena za godinu-dvije!
I ne bi trebala biti obavezna, nego tko želi, a naravno da je svima u interesu da je upišu i završe jer smo tek onda netko i nešto!
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Ljudi, završite najprije ove dvije godine, a do onda će već biti uvedena treća! Onaj tko misli upisivati treću godinu upisat će je bila ona uvedena slijedeće god. ili za 3 god! Zato polako i bez žurbe!
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Kad je na pravnom faksu uvedena 5 godina, oni koji su završili po starom programu od 4.godine mogli su (mogu i dalje) doći po novu titulu!

Tako bi i mi nakon završene dvije godine poreznog trebali dobiti diplomu kao da smo završili 3.godine! Ionako pretpostavljam da će samo rasporediti postojeće predmete na 3 godine umjesto dvije!

Šta vi mislite?
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Mislim da to nećemo doživjeti dok završimo, a kad i bude uvedena, radit ćemo nešto i neće nam pasti na pamet da ponovno sjedamo u studentske klupe!
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Mislim da to nećemo doživjeti dok završimo, a kad i bude uvedena, radit ćemo nešto i neće nam pasti na pamet da ponovno sjedamo u studentske klupe!
Na Pravu može svaki dipl.pravnik koji je završio faks po 4-godišnjem programu doći po novu diplomu sa novim nazivom (magistar prava)!

Stoga, ako bi treću godinu uveli i za par godina (dok mi završimo), a time i naziv bacc., i mi bi morali (bez obzira što nismo završili tu treću) dobiti novu diplomu sa nazivom bacc!

Znam da je to teško ostvarivo, ali mogu sanjati :wink5:
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Na Pravu može svaki dipl.pravnik koji je završio faks po 4-godišnjem programu doći po novu diplomu sa novim nazivom (magistar prava)!

Stoga, ako bi treću godinu uveli i za par godina (dok mi završimo), a time i naziv bacc., i mi bi morali (bez obzira što nismo završili tu treću) dobiti novu diplomu sa nazivom bacc!

Znam da je to teško ostvarivo, ali mogu sanjati :wink5:
Ma teško da će to biti tako! Uostalom, nakon što već šljakaš negdje, možda i dobiješ cool posao, više ti se neće dati ponovno vraćati na faks!
 

chepka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Kad je na pravnom faksu uvedena 5 godina, oni koji su završili po starom programu od 4.godine mogli su (mogu i dalje) doći po novu titulu!

Tako bi i mi nakon završene dvije godine poreznog trebali dobiti diplomu kao da smo završili 3.godine! Ionako pretpostavljam da će samo rasporediti postojeće predmete na 3 godine umjesto dvije!

Šta vi mislite?
Nažalost, ovo šta pišeš nije potpuno! Oni koji su zavrsili 4 godine prava po starom programu samo će dobiti potvrdu da se izjednačavaju sa tzv. master 1 koji sadrzi 240 ECTS bodova i u rangu je sa 4 godine šklovanja (koje su oni i odstudirali)! Budući da 1 godina po bolonji nosi 60 bodova, 60X4 = 240 ECTS bodova, dok će oni koji će završiti pet godina imati 300 ECTS bodova i tzv. master 2! Stoga nikako nisu izjednačeni!

Nadalje, ti tvrdiš da bi sa završene dvije godine poreznog trebali dobit titulu kao da ste zavrsili tri odnosno naziv baccaleaurus! A zašto su onda oni koji su završili upravni studij dok je trajao dvije godine morali upisivati treću godinu da bi stekli naziv baccaleaurus?! Morali su polagati još 5 ispita i pisati još jedan diplomski da bi bila zaista bili izjednačeni s onima koji su upisali faks po trogodišnjem programu,te da bi u diplomi pisalo da imamo 180 ECTS bodova i da bi eventualno mogli dalje nastaviti studij, ako ga ikad uvedu (3+2)!

Zbog postojeće s*ebane situacije bolonja-nebolonja gdje se ne zna tko pije, a tko placa, jako sam osjetljiva na ovu temu stoga nemoj zamjeriti! :laughing:
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Nažalost, ovo šta pišeš nije potpuno! Oni koji su zavrsili 4 godine prava po starom programu samo će dobiti potvrdu da se izjednačavaju sa tzv. master 1 koji sadrzi 240 ECTS bodova i u rangu je sa 4 godine šklovanja (koje su oni i odstudirali)! Budući da 1 godina po bolonji nosi 60 bodova, 60X4 = 240 ECTS bodova, dok će oni koji će završiti pet godina imati 300 ECTS bodova i tzv. master 2! Stoga nikako nisu izjednačeni!

Nadalje, ti tvrdiš da bi sa završene dvije godine poreznog trebali dobit titulu kao da ste zavrsili tri odnosno naziv baccaleaurus! A zašto su onda oni koji su završili upravni studij dok je trajao dvije godine morali upisivati treću godinu da bi stekli naziv baccaleaurus?! Morali su polagati još 5 ispita i pisati još jedan diplomski da bi bila zaista bili izjednačeni s onima koji su upisali faks po trogodišnjem programu,te da bi u diplomi pisalo da imamo 180 ECTS bodova i da bi eventualno mogli dalje nastaviti studij, ako ga ikad uvedu (3+2)!

Zbog postojeće s*ebane situacije bolonja-nebolonja gdje se ne zna tko pije, a tko placa, jako sam osjetljiva na ovu temu stoga nemoj zamjeriti!:laughing:
Dipl.pravnici su dobili isti naziv kao i oni koji će završiti 5 god., jer znam curu koja je otišla na faks i dobila dopunjenu titulu! Upravni studij nema veze sa pravnim fakultetom, jer pravo nije razvodnjavanje predmeta na još jednu godinu, već su to puno kompleksniji i teži predmeti! Iako su neki prof. s prava i na upravnom studiju, imaju potpuno druge kriterije u ocjenjivanju! Dokaz ti je koliko se predmeta priznaje kad se prebacuješ sa pravnog faksa na upravni! Ja sam otišla pitati prošle godine i priznaju ti pola predmeta, ako si na pravu dogurao do treće godine! No, dosta o tome, htjela sam samo vidjeti mišljenje ekipe sa POREZNOG studija šta misle o tome kada se uvede ta 3 godina, da ne ponavljam što je navedeno u prijašnjem postu!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Zasad je jedina točna informacija da kad treća godina bude uvedena, završtekom studija steći će se naziv stručni prvostupnik porezne struke (baccaleraus)! Još nema nikakvih informacija o tome što će biti s generacijama koje su diplomirale ili koje će tek diplomirati po sadašnjem (dvogodišnjem) programu!
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

I ja, kao i velika većina poreznika, želim da 3.godina bude što prije uvedena i slažem se s komentarima kolega da trebamo nešto poduzeti! Izabrali smo studentske predstavnike i vrijeme je da se organiziramo i odlučimo na nekakvo djelovanje! Prvo moraju predstavnici razgovarati s dekanom veleučilišta i pročelnikom poreznog studija da vide jel' se nešto može brzo i učinkovito riješiti, mada sumnjam! Ako ništa od toga, trebali bi se okupiti i prosvjedovati s natpisom "jedino što zahtjevamo je da nam se odobri 3.godina"! Čak i ako nam ne uvedu tu famozna 3.godinu, bar će se čuti za nas, i znat ćemo da smo nešto poduzeli! Umjesto da cijelo vrijeme pričamo o tome, POKRENIMO SE i pokušajmo!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Na trećoj godini, koja će sigurno uskoro biti uvedena, vjerojatno će dodati nekoliko novih predmeta!

A ovo što je kolegica AK napisala, legitiman način je da preko predstavnika svako malo zapitkujemo Arbutinu dal se šta događa po tom pitanju!
 

ivchi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Ljudi moji, upisala sam porezni studij 2005/06 godine! Sad pišem diplomski i ne mogu dočekati da se uvede više ta treća godina! Mene samo zanima da li ću moći upisati tu treću godinu i nakon što diplomiram? Rado bi je upisala, ako treba i izvanredno! Neću da ispadne da sam 4 god. provela na faxu za papir koji me nikuda ne vodi, jer stvarno bi voljela raditi ovo što sam i studirala!
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Ljudi moji, upisala sam porezni studij 2005/06 godine! Sad pišem diplomski i ne mogu dočekati da se uvede više ta treća godina! Mene samo zanima da li ću moći upisati tu treću godinu i nakon što diplomiram? Rado bi je upisala, ako treba i izvanredno! Neću da ispadne da sam 4 god. provela na faxu za papir koji me nikuda ne vodi, jer stvarno bi voljela raditi ovo što sam i studirala!
Imam informaciju od glavnog tajnika pravnog faksa, koji vodi tu cijelu organizaciju oko treće godine! Oni koji su diplomirali po dvogodišnjem programu moći će upisati tu treću godinu kad bude uvedena, ali samo kao izvanredni! Sve ostale pojedinosti oko upisa znat će se kad treća godina bude uvedena! Eto, tako mi je rekao..
 

Ivana horv

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Naime, ja sam diplomirala 2001. godine i radim u poreznoj upravi! Kako su krenule glasine, nešto se govori o tome da bi nam oduzeli tu titulu! Stoga je dosta važno da se nešto dogodi po pitanju daljnjeg školovanja, jer gdje god se upisujemo morat ćemo polagati sve iz početka, čak i prijemni! Možda se tek pokoji ispit negdje priznaje!
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Naime, ja sam diplomirala 2001. godine i radim u poreznoj upravi! Kako su krenule glasine, nešto se govori o tome da bi nam oduzeli tu titulu! Stoga je dosta važno da se nešto dogodi po pitanju daljnjeg školovanja, jer gdje god se upisujemo morat ćemo polagati sve iz početka, čak i prijemni! Možda se tek pokoji ispit negdje priznaje!
Ne znam po kojem programu si ti diplomirala i kakva pravila važe za vas koji ste upisali i završili po tom programu! Uglavnom, porezni studij u trajanju od 2.god. uveden je akademske godine 2005/06. i te su godine upisani prvi studenti!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Porezni studij postojao je i puno godina prije nas, samo što je neko vrijeme bio ukinut! To se vidjelo po tome što su prve godine nakon ponovnog uvođena poreznog studija stariji studenti prijavljivali ispite koje mi uopće nemamo u sadašnjem programu :D
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Porezni studij postojao je i puno godina prije nas, samo što je neko vrijeme bio ukinut! To se vidjelo po tome što su prve godine nakon ponovnog uvođena poreznog studija stariji studenti prijavljivali ispite koje mi uopće nemamo u sadašnjem programu:D
Da, bilo je, ali ne po ovom sistemu po kojem mi sad studiramo! Taj prijašnji porezni studij je osnovala Porezna uprava u suradnji s Pravnim faksom i slala tamo svoje zaposlenike na usavršavanje i doškolovanje!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Porezni studij postojao je i puno godina prije nas, samo što je neko vrijeme bio ukinut! To se vidjelo po tome što su prve godine nakon ponovnog uvođena poreznog studija stariji studenti prijavljivali ispite koje mi uopće nemamo u sadašnjem programu :D
Da, o tome nam je pričao Mijatović na svom predavanju!

Porezni studij je prvi put osnovan negdje 90-tih godina :)misli:) kao rezultat suradnje Ministarstva financija (Porezne uprave) i Pravnog fakulteta, a ne u sklopu Društvenog veleučilišta u Zagrebu kao što je slučaj danas! I što je najbolje, cijela zgrada u Gundulićevoj je bila namijenjena poreznom studiju (to nam je rekao prof. Šimović), ali je nakon promjene vlasti 2000.g., porezni studij iz političkih razloga ukinut i sve je propalo! Sama koncepcija studija je bila super zamišljena: trajao je 2 godine, s time da su studneti istovremeno radili u poreznoj upravi, dakle dobivali su plaću i išao im je staž, a pohađali su i predavanja!

Od akademske godine 2005/06 porezni studij je ponovno formiran, ali s totalno drugačijom koncepcijom! Istina, usklađen je s Bolonjskim sustavom, ali s velikim nedostacima: puno teških ispita je nagurano u 2 godine, nema prakse, još uvijek traje 2 godine (no treća bude valjda uskoro)...
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Uvođenje treće godine poreznog studija

Zaključak: u banani smo :D
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks