AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Ustavno pravo

Majaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
neki govore da su ucili samo iz knjige.neki samo iz ustava ? kak mi je najlakse da naucim u tjedan dana ? mislila sam ustav naucit i proc knjigu da vidim kaj tam ima.jel to okej ?
Nema ti to veze, jer u udzbeniku ti je zapravo cijeli ustav samo prosiren sa puno detalja, jedino prodji one dijelove iz udzb koji su kratki u ustavu ;)
 

theprevara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nema ti to veze, jer u udzbeniku ti je zapravo cijeli ustav samo prosiren sa puno detalja, jedino prodji one dijelove iz udzb koji su kratki u ustavu ;)
hvala tiii :D cini mi se prejednostavno da prodem jer mi opce nije tesko pa se pitam jel ima kakva hvaka al ocito nema haha nadam se :D
 

theprevara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo ja sam bila kod prof Ane danas. stvarno opusti,opicena skroz. puno prica. nestane trema skroz. sto se tice ispitivanja-stvarno detaljno pita. moras znati sve sitnice. ako ne znas pokusava izvuci iz tebe koliko moze. ja sam prosla,i cini mi se polovica da je prosla od ekipe koja je bila.
pitala je:raspustanje sabora, nalog za pretres stambenog objekta, nepovredivost doma,podzakonske propise...
ostale je pitala organske zakone,clanak 17, zajednicke poslove predsjednika republike i vlade... uglavnom,probajte sto detaljnije nauciti. sretno :)
 

AnaVi258

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kako je bilo na zadnjem roku kod Podolnjaka i Gardaševića? :)
Kod Gardaševića je bilo super...Vrti stalno ista pitanja: Ustavna tužba, imunitet sudaca, djelokrug ustavnog suda, izbor sudaca za ustavni sud, narodna inicijativa, ovlasti sabora, ovlasti vlade, sloboda mišljenja promjene ustava 97,2000,2001,2010, organski zakoni, zakonodavna delegacija, uredbe iz nužde...
 

pahuljica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav ljudi,

di mogu nabaviti Izgradnja demokratskih institucija RH, vidjela sam da nam je to u obveznoj literaturi..u kopiraoni nemaju?
 

fairyr

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas na usmenom kod Podolnjaka super
Lik je stvarno dobar, al istina rusi ako ne znas prvo pitanje.
Ja sam bila prvi put na usmenom a zadnji je rok i nije rusio na temelju toga koji si put na ispitu nego rusj ako ne znas.
pitanja su ustavni sud, oruzane snage, ovlasti hr sabora, suradnja predsjednika rh i vlade
 

Claudia

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hellou! :) Jel' mi može netko reć (s obzirom na to da sam tek 1. god. studija) kakav je taj predmet? Što se gradiva tiče... Da li se pišu kolokviji ili samo ispit? Kakvi su usmeni?
Bila bih jako zahvalana na informacijama. ;)
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hellou! :) Jel' mi može netko reć (s obzirom na to da sam tek 1. god. studija) kakav je taj predmet? Što se gradiva tiče... Da li se pišu kolokviji ili samo ispit? Kakvi su usmeni?
Bila bih jako zahvalana na informacijama. ;)
samo usmeni ispit, nema pismenog

-glavno je da se zna cijeli Ustav RH i proširiti s gradivom u knjizi
 

Pink

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel ustav pita na nacin da moras znati sto se pod kojim clankom nalazi? Tipa da kaze,clanak 3,a mi moramo znati sto je pod clankom 3? :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks