AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Ustavno pravo

saras

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li tko odgovor na pitanje što bi se trebalo dogoditi da Hrvatska izađe iz Europske unije? (tako nešto)
 

Pink

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ekipa moze li neka pitanja koja se ponavljalu kod Horvata Vukovica? I kakvi su dojmovi??? U ponedjeljak kod njega odgovaram
 

nijo

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Žensko je.....I imaš skriptu s njenim pitanjima ali ja se ne bih baš previše oslonio na to.....
 

Mari123

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel su jako zahtjevni kod usmenog? Mislim jel treba znati sve svaku godinu i članak i baš onako kako piše ili možemo i svojim riječima? I kako najbolje spremiti se za usmeni ? Heelp
 

LSLSLS

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozz ljudi, zanima me po kojoj literaturi je najbolje uciti, znači postoji li neka skraćena skripta od knjige ili se bas mora cijela knjiga obraditi mislim na Ustavno uređenje europske Hrvatske? i po Ustavu naravno ( pročišćeni tekst NN2010)
hvala unaprijed :)
 

tanja6

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Poz, može li mi netko napisat što sve treba od literature i koje stranice iz knjige za ispit, dugo sam bila odsutna pa da ne tražim sad po forumu? Hvala
 

Mari123

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kakav je Gardašević na usmenom? Čitala sam negdje da trebaš znati baš sve, sva nabrajanja itd.
 

daisy1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kakav je Gardašević na usmenom? Čitala sam negdje da trebaš znati baš sve, sva nabrajanja itd.
Meni je usmeni kod njega bio jedan od ugodnijih. Da dovoljno vremena za razmislit, navodi na odgovor. Stvarno se trudi izvuc 2, a ako se dobro nauci ustav i produ pitanja koja pita nije problem dobit dobru ocjenu.
 

zarica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kakav je Gardašević na usmenom? Čitala sam negdje da trebaš znati baš sve, sva nabrajanja itd.
Meni je dobar, da ti vremena da razmisliš, postavlja podpitanja, pokušava izvuć 2 maksimalno. Ako neznaš prvo odgovorit pita te još bar 3-4 pitanja, ako stvarno nejde onda ruši.
 

nijo

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Meni je dobar, da ti vremena da razmisliš, postavlja podpitanja, pokušava izvuć 2 maksimalno. Ako neznaš prvo odgovorit pita te još bar 3-4 pitanja, ako stvarno nejde onda ruši.
Čuo sam da je i Horvat-Vuković takva
 

klaudia19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dali je netko odgovarao kod prof. Smerdela? Kakvi su dojmovi? Trazila sam po forumu ali on ocito ne ispituje cesto..
 

LuciaL

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas sam odgovarala kod profesora Smerdela pa da podijelim dojmove... Meni je osobno bilo katastrofa, doslovno pita članke Ustava, treba ih znati recitirati od riječi do riječi (najčešće pita 16.), stalno upada u riječ i ne da da rečenicu završiš, moraš sve precizirati,dosta je arogantan i voli ismijavati studente ako se krivo izraze. U mojoj grupi su bila sljedeća pitanja: javni prosvjedi(, ustavna tužba, kako se donose ustavni zakoni i nabrojiti ustavne zakone, ovlasti ustavnog suda, tko čini ustavni sud, kako se biraju suci, što je načelo razmjernosti, što je test razmjernosti i objasniti, što kaže Ustav o političkim strankama, u kojem se slučaju može zabraniti njihovo djelovanje. Sretno svima koji ga u budućnosti dobiju na usmenom
 

nijo

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel ima netko neki savjet kako položit ovaj predmet....Bio sam na ispitu jednom kod prof. Gardaševića i pao (rekao mi je da je to mogla bit dobra ocjena jer se vidjelo da sam učio ali se isto tako vidjelo da me trema pere) i na konzultacijama kod profesorice Horvat gdje smo simulirali ispit (i to je prošlo loše jer nisam uspio sročit puno stvari i sve je ispalo traljavo )...Ne znam što da radim više jer sam 8 ispita položio za redom i nakon pada na ustavu još i Nauku 2 znači da mi je ostao još samo taj jedan ispit...Ne mogu reći da ne učim jer sam sve dostupne materijale prošao već x puta i nije mi jasno gdje griješim i zašto mi ovaj predmet stvara probleme jer kad čitam bilo ustav bilo knjigu imam osjećaj da već znam rečenicu unaprijed, a već mi je neugodno slat mailove i šetat se po konzultacijama jer su mi i profesor i profesorica pokušali pomoć
 

marijanap

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danas sam odgovarala kod profesora Smerdela pa da podijelim dojmove... Meni je osobno bilo katastrofa, doslovno pita članke Ustava, treba ih znati recitirati od riječi do riječi (najčešće pita 16.), stalno upada u riječ i ne da da rečenicu završiš, moraš sve precizirati,dosta je arogantan i voli ismijavati studente ako se krivo izraze. U mojoj grupi su bila sljedeća pitanja: javni prosvjedi(, ustavna tužba, kako se donose ustavni zakoni i nabrojiti ustavne zakone, ovlasti ustavnog suda, tko čini ustavni sud, kako se biraju suci, što je načelo razmjernosti, što je test razmjernosti i objasniti, što kaže Ustav o političkim strankama, u kojem se slučaju može zabraniti njihovo djelovanje. Sretno svima koji ga u budućnosti dobiju na usmenom
dijelim mišljenje...
 

mape5

Super Moderator
a jel još uivjek mogu funkcionirati one skripte po pitanjima? davno sam ja to pložila, ali te skripte su meni puno pomogle, položila sam to od prve...i dvojku dobila naravno.
jel to neko nedavno koristio?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks