AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Ustavno pravo

Mari123

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jesi sigurna? Svatko kaže drugačije. xD Ja sam skužila da treba znat samo onaj dio "Ustav kao pravni akt".
100% .Tako imam zapisano i tako me Gardašević pitao.
Nemam više te materijale al mislim da 3 poglavlje se i zove Ustav kao pravni akt.
[DOUBLEPOST=1472748807,1472748713][/DOUBLEPOST]
Jesi sigurna? Svatko kaže drugačije. xD Ja sam skužila da treba znat samo onaj dio "Ustav kao pravni akt".
100% .Tako imam zapisano i tako me Gardašević pitao.
Nemam više te materijale al mislim da 3 poglavlje se i zove Ustav kao pravni akt.
 

Claudia

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
100% .Tako imam zapisano i tako me Gardašević pitao.
Nemam više te materijale al mislim da 3 poglavlje se i zove Ustav kao pravni akt.
[DOUBLEPOST=1472748807,1472748713][/DOUBLEPOST]

100% .Tako imam zapisano i tako me Gardašević pitao.
Nemam više te materijale al mislim da 3 poglavlje se i zove Ustav kao pravni akt.

Ma ja sam bila skužila da je to 1. cjelina gdje piše "Ustav kao pravni i politički akt" pa mi nije bilo jasno otkud sad 3. cjelina, a je ta jer mi kolegica poslala slike. hahah Ugl. malo sam pobrkala lončiće, ali glavno da sam sad na vrijeme sve saznala. xD
 

XVqueen

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Poz, može li mi netko napisat što sve treba od literature i koje stranice iz knjige za ispit, dugo sam bila odsutna pa da ne tražim sad po forumu? Hvala
Jel znaš literaturu?? Molim te ako znaš pišalji mi nekako.
 

marjana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ekipa
Jel mozda netko bio na komisijskom skoro? Da li si strogi, oko cega najvise cjepidlace?
[DOUBLEPOST=1486594361,1486594289][/DOUBLEPOST]Book ekipa,
Jel mozda netko bio na komisijskom skoro? Da li si strogi, oko cega najvise cjepidlace?
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Iskustva kod prof.Smerdela?
[DOUBLEPOST=1516962294,1516962177][/DOUBLEPOST]
Danas sam odgovarala kod profesora Smerdela pa da podijelim dojmove... Meni je osobno bilo katastrofa, doslovno pita članke Ustava, treba ih znati recitirati od riječi do riječi (najčešće pita 16.), stalno upada u riječ i ne da da rečenicu završiš, moraš sve precizirati,dosta je arogantan i voli ismijavati studente ako se krivo izraze. U mojoj grupi su bila sljedeća pitanja: javni prosvjedi(, ustavna tužba, kako se donose ustavni zakoni i nabrojiti ustavne zakone, ovlasti ustavnog suda, tko čini ustavni sud, kako se biraju suci, što je načelo razmjernosti, što je test razmjernosti i objasniti, što kaže Ustav o političkim strankama, u kojem se slučaju može zabraniti njihovo djelovanje. Sretno svima koji ga u budućnosti dobiju na usmenom

Na sto se vise bazira on? Na knjigu ili na ustav?
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Usmeni kod Gardasevica
Vrlo korektan profesor i daje dosta vremena za razmisliti. Daje konkretna pitanja. Ja sam bila u prvoj grupi i vrtio je stvarno lagana pitanja. Doduše zapisuje ih i nece pitati poslije ta ista. Pita svakog 3-4 pitanja.
Moja pitanja: nepovredivost doma, uvjeti za isbor Ustavnih sudaca u RH, kako se opcenito sudac moze razrijesiti sudacke duznosti.
Pitanja od ostalih: Najvise vrednote ustavnog poretka RH i za sta sluze, kada se prava i slobode mogu ograniciti, sloboda misljenja i izrazavanja misli, pravo na javno okupljanje i miran prosvjed, pravo vlasnistva, pravo na pristup informacijama, donosenje zakona po hitnom postupku, raspustanje Sabora, kako se sastavlja Vlada, Interpelacija+zastuonicka pitanja(razlika), tko moze raspisati referendum, kada je Ustav RH stupio na snagu, Kada i koliko puta je mijenjan Ustav RH i sto je tada mijenjano
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Iskustva kod prof.Smerdela?
[DOUBLEPOST=1516962294,1516962177][/DOUBLEPOST]


Na sto se vise bazira on? Na knjigu ili na ustav?
Ja sam odgovarala kod njega 2 puta i jedno i drugo pita ali 2 put sam kod njega pala :(, kod njega ko prođe ima veliku sreću:)
[DOUBLEPOST=1556973037][/DOUBLEPOST]Dali netko zna koje bio na usmenom u 4 mjesecu?
[DOUBLEPOST=1557847852][/DOUBLEPOST]Dali netko zna koje bio na usmenom u 4 mjesecu?:):)
[DOUBLEPOST=1558628720][/DOUBLEPOST]Dali netko zna koje bio na usmenom u 4 mjesecu?
Dali netko zna koje bio na usmenom u 4 mjesecu?:):)
[DOUBLEPOST=1559152786][/DOUBLEPOST]ali netko zna koje bio na usmenom u 4 mjesecu?
Dali netko zna koje bio na usmenom u 4 mjesecu
hvala
[DOUBLEPOST=1559664115][/DOUBLEPOST]Saznala sam koji je bio na usmenom u 4mj ,
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Preporuka za ucenje, neka skripta? :)
Ja ti učim po pitanjima iz skriptarnice podlonjak, gradašević, horvat vuk...
Meni su dobre ponavljju se pitanja i ima novih
[DOUBLEPOST=1561232781,1561232733][/DOUBLEPOST]
Ja ti učim po pitanjima iz skriptarnice podlonjak, gradašević, horvat vuk...
Meni su dobre ponavljju se pitanja i ima novih
Nadam se da če tebi pomoći
[DOUBLEPOST=1561755681][/DOUBLEPOST]Tko je u mojoj grupi 4.7 u srijedu soba 20 Gundulićeva 10 kod profesora Gradaševića u 11.30 1 kat
 

Niksss19

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja ti učim po pitanjima iz skriptarnice podlonjak, gradašević, horvat vuk...
Meni su dobre ponavljju se pitanja i ima novih
[DOUBLEPOST=1561232781,1561232733][/DOUBLEPOST]
Nadam se da če tebi pomoći
[DOUBLEPOST=1561755681][/DOUBLEPOST]Tko je u mojoj grupi 4.7 u srijedu soba 20 Gundulićeva 10 kod profesora Gradaševića u 11.30 1 kat
04.07. je cetvrtak :)
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Znam hvala
[DOUBLEPOST=1562349859,1562087994][/DOUBLEPOST]Ovah put je bilo teško i gotovo smo svi pali , ja jesam i to kod gradševića:(:(
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
bio samo zgodan
:)

svi se mijenjaju..a znaš da je to subjektivno...
Moguće, ja sam prije molijon godina imao tri pitanja kod njega. Nabroji, npr. ovlasti predsjednika, ovlasti US i još neki detaljčić, i ajd dalje. Tako da mi je to ostao u sjećanju kao interesantan i koristan ispit s uvijek aktualnim znanjem, a Đole korektan i ugodan ispitivač.

Ima i Onaj Jedan drugi. Mislim da je sad u nekim drugim vodama. Taj je bio kronično nezainteresiran i za predavanja i za ispite. Kasnio je i na predavanja i jednom na ispitu smo ga čekali više od pola sata, a i tad je odavao dojam čovjka kojemu se ne dâ raditi. Možda se i on promijenio danas. :) U kontekstu toga, meni je Đole bio zakon i na predavanjima i na ispitu.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks