AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Teorija organizacije

Merienn79

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li itko ima mozda literaturu:
Perko-Šeparović, I; Teorije organizacije; Školska knjiga (1975), str. 9-83, 98-152
Pusić, E.; Organizacija kao teorijski problem. Rad HAZU br. 480. (poglavlje u knjizi Upravljanje u suvremenoj državi; Zagreb: Suvremena javna uprava (2002), str. 1-40
Znam da se moze u Zagrebu nabaviti u pravnoj knjiznici ali ja ne mogu do Zg, nema ni u zutoj kopiraoni... hvala puno
 

ellison7

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li itko ima mozda literaturu:
Perko-Šeparović, I; Teorije organizacije; Školska knjiga (1975), str. 9-83, 98-152
Pusić, E.; Organizacija kao teorijski problem. Rad HAZU br. 480. (poglavlje u knjizi Upravljanje u suvremenoj državi; Zagreb: Suvremena javna uprava (2002), str. 1-40
Znam da se moze u Zagrebu nabaviti u pravnoj knjiznici ali ja ne mogu do Zg, nema ni u zutoj kopiraoni... hvala puno
napiši mi mail pa ti pošaljem :)
 

ellison7

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolokvij je danas prošao odlično, mislim da čak nije nitko pao, profesor nije htio rušiti pa je tako dugo ispitivao dok nije nešto izvukao iz vas. Neka od pitanja su: Vroom, motivacija, zadovoljstvo, sve o malim grupama, Fayol, Weber, klasičari, disfunkcije birokracije, interesno politički pravac, teorija odlučivanja, kibernetika, okolina organizacije, stilovi vodstva, Emery i Trist...
 

tonka20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja dns na usmenom :
Sukobi kod perko-šeparović, realistički i nerealistički sukobi, rješavanje sukoba po pusiću, informacije-komunikacija kao aspekt organizacije po pusiću, kibernetika, ko je utemeljitelj kibernetike, definicija kibernetike po wieneru, što je kibernetika gdje se prvo primjenjivala.. I pitao me jos nesto sto nisam znala vezano uz grossa i habermasa.. Obratite pažnju na te autore, ja fkt neam pojma di je to...
Kolegicu je pitao interesno-politički pravac i da navede primjer upravne organizacije na temelju koalicije, ko su sve "članovi" koalicije a ko dominantni članovi koalicije,i pitao ju je jos organizacijske tehnologije
Profesor je super, jako ugodan ispitivac
Sretno svima :)
 

tonka20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
iz čega si sve učila?
Koprićeva i pusićeva knjiga, iskreno Perko-Šeparović nisam bas ni takla.. Tako da sam ovaj dio za sukobe pricala o interesnom političkom pravcu o moći u organizaciji.. Zato mi je i postavljao toliko podpitanja..jer nisam dala odgovor na postavljeno, "improvizirala sam" :p
 

vale123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moja pitanja danas: moć i sve o tome, komunikacijski kanali i sve o tome. Položila sam kolokvij pa sam bila oslobođena prvog dijela gradiva. Pitanja od kolegica koje su isto bile oslobođene: teorija birokratske disfunkcije (to je krivo pitao jer ulazi u gradivo kolokvija, ali kolegica je znala), sukobi, informacijski i komunikacijski aspekt kod Pusića, org kultura i komunikacija i upravljanje.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks