AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Teorija organizacije

ana1809

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko sam ja shvatila to je uvjet za kolokvij, ne za izlazak na ispit. Znaci ako zelimo na kolokvij moramo i taj zadatak raditi.
A koja bi bila literatura za kolokvij? onda bi samo ostatak odgovarali usmeno? I kada bi trebali predati taj praktični zadatak, nisam uopće taj dio pohvatala, odnosno hocemo li ga izlagati'
 

MarinaM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
@ana1809 literaturu za kolokvij profesor ce reci na predavanju 8.12., a prakticni zadatak u dijelovima predajes do datuma navedenih na prezentaciji
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li netko zna zašto je organizacijska kultura meka varijabla?
Laički rečeno? Ovo iz knjige nekako nije shvatljivo objašnjeno, a vidim da često je to pitanje na ispitu
 

OrhidejaMartina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li netko ima Perko-Šeparović, I; Teorije organizacije 9-83, 98-152. Nemrem nigdje naći. Pa ako ima dobra duša da pošalje na mail [email protected] ili neki info gdje bi se taj dio mogao nać na forumu iz drugih predmeta (javni menadžment).
Pozdrav, navedenu literaturu trebam i ja, pa ako si je nabavila, molim te proslijedi mi na na mail [email protected]. Puno hvala unaprijed
 

Marina1202

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,
Da li netko ima ovu literaturu da mi pošalje na mail ([email protected] )
1. Koprić, I.; Struktura i komuniciranje u upravnim organizacijama; Zagreb: Pravni fakultet u Zagrebu (1999), str. 7-60, 87-150, 230-322
2. Perko-Šeparović, I; Teorije organizacije; Školska knjiga (1975), str. 9-83, 98-152

Hvala
 

Irena M.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,
Da li netko ima ovu literaturu da mi pošalje na mail ([email protected] )
1. Koprić, I.; Struktura i komuniciranje u upravnim organizacijama; Zagreb: Pravni fakultet u Zagrebu (1999), str. 7-60, 87-150, 230-322
2. Perko-Šeparović, I; Teorije organizacije; Školska knjiga (1975), str. 9-83, 98-152

Hvala
Pošaljem Perko, a Koprića možeš naći u žutoj kopiraoni.
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko što je elefantologija? I u kojem djelu gradiva se spominje ovaj pojam?
Nemaš to u knjizi, al prof. spominje u svojim prezentacijama, vezano uz Pusićev dio i Teoriju bilance. Elefantologija je zapravo pojam koji se koristi kada teoretičari ne mogu obuhvatiti jedinstveni pojam, odnosno sliku teorije organizacije, kao što ni slijepac ne može pronaći slona (elephant) Nešto tipa, svaki će kod proučavanja organizacije izvući neki svoj pojam, zaključak o tome. Tak sam ja shvatila
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nemaš to u knjizi, al prof. spominje u svojim prezentacijama, vezano uz Pusićev dio i Teoriju bilance. Elefantologija je zapravo pojam koji se koristi kada teoretičari ne mogu obuhvatiti jedinstveni pojam, odnosno sliku teorije organizacije, kao što ni slijepac ne može pronaći slona (elephant) Nešto tipa, svaki će kod proučavanja organizacije izvući neki svoj pojam, zaključak o tome. Tak sam ja shvatila
E super. Hvala puno.
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Eto ispit danas uspješno prošao, odgovarale smo kolegica i ja od 4ero prijavljenih. 2 nije izašlo. Profesor Koprić je zaista korektan. Pita određeno poglavlje, pa pričamo o tome sve što znamo i još možda do 2 pitanja za neka poglavlja koja se vežu tog 1.pitanja. Vidim da voli povezivanje. Slobodno se priča svojim riječima. Kolegica pitanja: komunikacija i sve o tome, pa je kolegica povezala to sa kibernetikom pa je tu prof. pitao autore kibernetike i malo sam o tome pričao. Pita i potpitanja neka, da dovoljno vremena za razmisliti. Onda ju je pitao org. Kulturu koje spadaju u političke pa je kolegica o tome pričala. Znači prvo je nju ispitivao 20ak min pa onda mene. Nema da ako ona nešto nezna da pita drugog. Moja pitanja: organizacijska tehnologija, dok sam rekla sve što znam, pitao je koja je danas najzastupljenija tehnologija u org, pa sam tu svojim rječima o informatičkoj tehnologiji. I pitao je aspekte organizacije prema Pusiću. To nisam znala, nisam se mogla sjetiti. To je onih 5. Pa je onda izvlačio što je bitno za org, pa sam svojim rječima pričala o strukturi, i dotakla se okoline. Profesor svakako navodi na odgovor. I eto 3 dobih. Gledao je na popis ko je bio na predavanju ko nije. I to je to, ispričavam se zbog dugog posta ali volim detaljno napisati kako je bilo na ispitu jer pretpostavljam da će to drugim kolegama pomoći. Meni su puno pomogle informacije sa foruma. Po pitanjima sam i učila. Pratila sam i skriptu uz knjige, ok je skripta. Eto ja sam mjesec dana učila svaki dan po malo, pošto sutra imam i Regulacijski menadžment pa onda oboje malo po malo. Dobro je ići na predavanja, lakše se shvate neke stvari. Plus je što se mnoge stvati isprepleću pa se može povezati, tj. o istim stvarima ima u više literature, npr o Tayloru na 3 mjesta u cjeloj literaturi ima. Sretno svima dalje.
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Slažem se postom kolegice Monalise.
Prof. korektan, ne ispituje previše, dovoljno je ispričati što se zna, naravno točno.. Ne zamjera ako se nečega i ne može sjetiti. Moja pitanja: okolina organizacije, emery i trist i kauzalna potka okoline, 5 aspekta org po Pusiću, vodstvo
Sretno dalje svima, meni je ovo bio ujedno i zadnji ispit i hvala svim foeumašima na ostavljenim komentarima koji su bili za svaki ispit veeelika pomoć! :)
 

barbaraw

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pusić, E.; Organizacija kao teorijski problem. Rad HAZU br. 480. (poglavlje u knjizi Upravljanje u suvremenoj državi; Zagreb: Suvremena javna uprava (2002), str. 1-40 da mi pošalje na mail [email protected] mogu nikako do članka
Hvala unaprijed.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks