AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Teorija organizacije

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
U mojoj grupi također smo sve bile drugi dio kolokvija: klasični model odlučivanja, racionalno odlučivanje, Simon, lindbloom, komunikacija i moć, komunikacija i upravljanje, aspekti organizacije po pusiću i prvi objasniti, pitao me i tipove vođenja što je iz prvog dijela ali sam znala, objasniti kulturu sa političkim vrijednostima, organizacijska tehnologija, njene vrste, rutinska i nerutinska tehnologija i još dosta toga ali se više ne mogu sjetiti, neka me kolegice nadopune. Profesor na usmenom je izuzetno ugodan i stvarno olakšava, povezuje i nadopunjuje i zaista ne ruši. Sretno svima!
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok ekipa. Danas sam odgovarala teoriju kod Anamarije Musa, cijeli ispit jer nisam izašla na kolokvij. Malo je kasnila sa usmenim jer je imala neki sastanak. Uglavnom profesorica je više nego korektna i pita skroz normalna pitanja bez potpitanja i cijepidlačenja. Sva pitanja su s početka ove teme tako da si ih pročitajte. Mene je pitala Webera, organizacijsku tehnologiju i moć, kolege Taylora, Fayola, školu ljudskih odnosa, organizacijsku kulturu i sl. Uglavnom svakom po 3 pitanja. Učila sam iz one skripte sa foruma i prošla sam knjigu čisto da mi neke stvari postanu jasnije.

Nadam se da sam vam pomogla. Moj zadnji ispit položen. Želim vam svima sreću. :)
 

fakin

Super Moderator
moja pitanja s usmenog: teorija odlučivanja, tipovi kooperativnih sustava nabrojati i objasniti svaki, kontrola neizvjesnosti kao izvor moći u organizaciji, organizacijska tehnologija i malo objasniti rutinsku i nerutinsku tehnologiju...
 

ana1809

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
@ana1809 ima kratko o tome na 29.str Pusiceve knjige kod interkacija, i na par mjesta se jos samo spominju kao pojam
Hvala ti, vidjela sam to kod Pusića mislila sam da ima još negdje, a ja ne mogu naći. To pitanje je znalo biti ispitno pa sam mislila da je opsirnije
 

Zekanuša

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danas kod prof Džinić - jako opušten i ugodan usmeni. Svakom, naizmjenično po 3 pitanja. Odgovrale smo po 2 u grupi. Pusti te da pričaš sve što znaš, po potrebi postavi potpitanje. Moguće je pričati svojim riječima.
Pitanja: mehacinistički pravac, neformalna org. struktrura i njezino značenje za organizaciju, klasični model odlučivanja, teorija org. konflikta i moći, Emery i Trist (kauzalne potke okoline organizacije) i model kante za smeće.
Ja sam učila po skripti, dovoljna je. Preporuka je da ju malo nadopunite s knjigom da bi vam neke stvari bile jasnije.
Sretno svima koji će tek polagati ovaj ispit!
 

mlana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Usmeni ispit kod profesorice Muse: kibernetika, Taylor, Fayol, teorija otvorenog sustava, Weber, teorije birokratske disfunkcije, škola ljudskih odnosa, moć (sve o tome, kako se može mjeriti), vodstvo u organizaciji, razlika formalne i neformalne strukture, Chester Barnard, Mary Parker Follett, mehanizam povratnog djelovanja (to je kod kibernetike)
 

ivana123456

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas kod prof Džinić - jako opušten i ugodan usmeni. Svakom, naizmjenično po 3 pitanja. Odgovrale smo po 2 u grupi. Pusti te da pričaš sve što znaš, po potrebi postavi potpitanje. Moguće je pričati svojim riječima.
Pitanja: mehacinistički pravac, neformalna org. struktrura i njezino značenje za organizaciju, klasični model odlučivanja, teorija org. konflikta i moći, Emery i Trist (kauzalne potke okoline organizacije) i model kante za smeće.
Ja sam učila po skripti, dovoljna je. Preporuka je da ju malo nadopunite s knjigom da bi vam neke stvari bile jasnije.
Sretno svima koji će tek polagati ovaj ispit!
po kojoj skripti si učila?
 

leox

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas kod prof Džinić - jako opušten i ugodan usmeni. Svakom, naizmjenično po 3 pitanja. Odgovrale smo po 2 u grupi. Pusti te da pričaš sve što znaš, po potrebi postavi potpitanje. Moguće je pričati svojim riječima.
Pitanja: mehacinistički pravac, neformalna org. struktrura i njezino značenje za organizaciju, klasični model odlučivanja, teorija org. konflikta i moći, Emery i Trist (kauzalne potke okoline organizacije) i model kante za smeće.
Ja sam učila po skripti, dovoljna je. Preporuka je da ju malo nadopunite s knjigom da bi vam neke stvari bile jasnije.
Sretno svima koji će tek polagati ovaj ispit!
kolegice , koja je to skripta?
 

kapi1002

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja danas kod Džinić moja i od kolegica: teorija organizacijskog konflikta i moći, teorija odlučivanja, kibernetski pravac, teoretičari kod motivacije, vrste koordinacije prema Simonu i Marchu, teorija birokratske disfunkcije, utjecaj komunikacijskih kanala na strukturu organizacije, utjecaj veličine organizacije..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks