AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Studij za javne financije

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

frend

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Ima kolega koji su završili u roku ali nema ih baš puno..Može se ali većina nas ipak razvuče na 3-4...god.
 

Endless

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

javili su se evo jučer navečer,upravo sam sad pročitala mail.
evo kaj vele:

Poštovani,
napisite molbu stručnom vijeću poreznog odjela, urudžbirajte na fakultetu i obavezno jednu kopiju dostavite procelniku. I to je to. Napisite koji su razlozi zasto trazite polaganje ispita prije nego se poloze svi sa prve i dobro ih obrazlozite.
Ako trebate koji savjet slobodno mi se javite,

Lijep pozdrav,
Bilo bi dobro kad bi nam upravnjaci pokazali svoju molbu da vidimo kako to tocno treba izgledati... Trenutno ne znam osobu kod nas koja bi bila voljna sastaviti takvu molbu, a sebe ne smatram dovoljno kompetentnom za to, ali sam spremna sudjelovati u sastavljanju. Brine me sto se nitko od kolega i kolegica nije javio na prijedlog mase i mene. Jedva cekam 9. mjesec kad krenu pitanja o peticiji i slicnome :thumbsdown:. Ako se kolege s upravnog mogu organizirati i boriti za svoj bolji polozaj na faksu zasto ne mozemo i mi ?!
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Bilo bi dobro kad bi nam upravnjaci pokazali svoju molbu da vidimo kako to tocno treba izgledati... Trenutno ne znam osobu kod nas koja bi bila voljna sastaviti takvu molbu, a sebe ne smatram dovoljno kompetentnom za to, ali sam spremna sudjelovati u sastavljanju. Brine me sto se nitko od kolega i kolegica nije javio na prijedlog mase i mene. Jedva cekam 9. mjesec kad krenu pitanja o peticiji i slicnome :thumbsdown:. Ako se kolege s upravnog mogu organizirati i boriti za svoj bolji polozaj na faksu zasto ne mozemo i mi ?!
zato sto su svi lijeni,pa bi da drugi obave posao za njih.
ali pazi,necu ni ja,pa nek uce.
ja cu polozit organizaciju i gradjansko,a onda me vise nece bit briga...
 

meriane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Bilo bi dobro kad bi nam upravnjaci pokazali svoju molbu da vidimo kako to tocno treba izgledati... Trenutno ne znam osobu kod nas koja bi bila voljna sastaviti takvu molbu, a sebe ne smatram dovoljno kompetentnom za to, ali sam spremna sudjelovati u sastavljanju. Brine me sto se nitko od kolega i kolegica nije javio na prijedlog mase i mene. Jedva cekam 9. mjesec kad krenu pitanja o peticiji i slicnome :thumbsdown:. Ako se kolege s upravnog mogu organizirati i boriti za svoj bolji polozaj na faksu zasto ne mozemo i mi ?!
zato sto se svi prave pametni kad ne treba,a kad treba nema nikog ,ako hocete mozemo se nas tri organizirati i napisati molbu,masa me poznaje pa ako ste za javite se...
 

zggospodin

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

cijena ti je 3500. odmah platis sve.u 9.mjesecu. tak sam ja.isto se prebacial na vanredno u 2.godini zbog drugog faksa.al moras navesti neki dobar argument radi prebacivanja.koliko ja znam..
mozda je glupo pitanje al bit cu ti jako zahvalan ako mi odg =) upiso sam ove god porezni i zanima me dal ja placam ista osim onih 300 kn upisa?? hvala ti unaprijed
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

mozda je glupo pitanje al bit cu ti jako zahvalan ako mi odg =) upiso sam ove god porezni i zanima me dal ja placam ista osim onih 300 kn upisa?? hvala ti unaprijed
piše ti na temi nastavak studija
 

tim

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

pozdrav sima :))
kakva je vjerojatnost da cemo platiti punu cijenu poreznog studija? iznosi 5 800, bar su mi tako danas rekli u studenskoj referadi i receno mi je da cu sutra prilikom upisa morati napraviti ugovor sa fakultetom u slucaju da cu morati gfakultet stvarno i placati :/

također imam jos jedno pitanje :) na upisu odlucujemo između njenačkog i engleskog jezika? učila sam i jedan i drugi i nemogu reci da ih znam podjednako, no otprilike je tako. ima tko preporuku koji predmet uzeti? :)
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

pozdrav sima :))
kakva je vjerojatnost da cemo platiti punu cijenu poreznog studija? iznosi 5 800, bar su mi tako danas rekli u studenskoj referadi i receno mi je da cu sutra prilikom upisa morati napraviti ugovor sa fakultetom u slucaju da cu morati gfakultet stvarno i placati :/

također imam jos jedno pitanje :) na upisu odlucujemo između njenačkog i engleskog jezika? učila sam i jedan i drugi i nemogu reci da ih znam podjednako, no otprilike je tako. ima tko preporuku koji predmet uzeti? :)
1.pa sve ovisi koje mjesto ostvariš na rezultatima od prijemnog,prvih 30 ne plaća školarinu,tak je bar bilo kad sam se ja upisivao,sad ne znam jel odobrena odluka da je brucošima prva godina bez plaćanja školarine

2.što se tiče jezika,uzeo sam samo engleski koji nije težak,samo treba znati pravne termine a za njemački ti je skoro ista stvar pa je to više osobni izbor,ja sam izabrao engleski
 

MalaBubama

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Pozdrav.

U srijedu sam bila kod glavne referentice s potpisima i zamolbom za polaganje ispita iz druge godine, s dva nepoložena ispita iz prve godine.

Zamolila sam da mi urudžbiraju i pošalju zamolbu vijeću i prof Arbutini. Referentica mi je rekla da to nije moguće jer je potpisan sporazum i vijeće stručnog poreznog studija više ne postoji. Od sada će o nama odlučivati vijeće pravnog fakulteta. Također je rekla da se javimo s zamolbom tek u devetom mjesecu jer trenutno je zbrka i nitko nema vremena zezat se s tim.

Oni koji su bili na fakultetu u zadnje vrijeme znaju što se događalo s tim potpisima i s tom zamolbom, pa bih zamolila one koji nisu bili na fakultetu već duže vrijeme da ne kompliciraju tu preko foruma. Mi nismo stručni studij javne uprave- mi smo stručni POREZNI studij, a između nas postoji veeelika razlika. To što je neka molba uvažena njima, ne znaći da će biti uvažena i nama. Uostalom, oni imaju predstavnike cijelo vrijeme, a mi smo ih dobili tek prije tri mjeseca!!

Osobno nisam baš optimistična što se tiće te zamolbe. Imamo još dva mjeseca do rokova u devetom mjesecu, a to je dovoljno vremena za naučiti. Ne preostaje nam ništa drugo nego učiti, ionako ćemo jednom morati položiti ta dva predmeta :( :( :(
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Pozdrav.

U srijedu sam bila kod glavne referentice s potpisima i zamolbom za polaganje ispita iz druge godine,1) s dva nepoložena ispita iz prve godine.

Zamolila sam da mi urudžbiraju i pošalju zamolbu vijeću i prof Arbutini. Referentica mi je rekla da to nije moguće jer je potpisan sporazum i vijeće stručnog poreznog studija više ne postoji. Od sada će o nama odlučivati vijeće pravnog fakulteta. Također je rekla da se javimo s zamolbom tek u devetom mjesecu jer trenutno je zbrka i nitko nema vremena zezat se s tim.

2) Oni koji su bili na fakultetu u zadnje vrijeme znaju što se događalo s tim potpisima i s tom zamolbom, pa bih zamolila one koji nisu bili na fakultetu već duže vrijeme da ne kompliciraju tu preko foruma. 3)Mi nismo stručni studij javne uprave- mi smo stručni POREZNI studij, a između nas postoji veeelika razlika. To što je neka molba uvažena njima, ne znaći da će biti uvažena i nama. 4) Uostalom, oni imaju predstavnike cijelo vrijeme, a mi smo ih dobili tek prije tri mjeseca!!
Osobno nisam baš optimistična što se tiće te zamolbe. 5) Imamo još dva mjeseca do rokova u devetom mjesecu, a to je dovoljno vremena za naučiti. Ne preostaje nam ništa drugo nego učiti, ionako ćemo jednom morati položiti ta dva predmeta :( :( :(
1)DVA??? pa jeste vi normalni svi skupa.to nema šanse da odobre jer su upravi odobrili za jedan,a druga stvar je ta da je to njima odobreno za polaganje ispita sa treće ako im ostane 1 sa druge,a mi to tražimo već na drugoj godini.
2)ja neznam kako da i na koji način više objasnim kaj je rekla storjak kaj se treba napravit,a i kaj su rekli ovi sa upravnog u mailu koji sam od njih dobila.
sa sanjom sam razgovarala sigurno 20min tak da mi je sve lijepo objasnila.
a i sve piše malo niže...
3)po riječima sanje storjak nijedna molba koja je poslana nije odbijena ako je odobrena upravnom studiju.za ovo je rekla da probamo,a i jako dobro obrazložimo jer ne tražimo istu stvar.
4)to nema apsolutno nikakve veze sa predstavnicima.
meni je rečeno kad sam bila u vezi toga svega kod storjak da odem sa kolegicom i još par ljudi kod arbutine i predstavim cijelu stvar,ali naravno da se niko nije odazvao,niti išta napisao ovdje.pa nebum ja moljakala ljude,vukla ih za rukav i govorila da je to u dobrobit svih nas.
5)s ovim se slažem.ionako sam odustala od svega jer mi se neda gubit vrijeme.
 

MalaBubama

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

1)DVA??? pa jeste vi normalni svi skupa.to nema šanse da odobre jer su upravi odobrili za jedan,a druga stvar je ta da je to njima odobreno za polaganje ispita sa treće ako im ostane 1 sa druge,a mi to tražimo već na drugoj godini.
2)ja neznam kako da i na koji način više objasnim kaj je rekla storjak kaj se treba napravit,a i kaj su rekli ovi sa upravnog u mailu koji sam od njih dobila.
sa sanjom sam razgovarala sigurno 20min tak da mi je sve lijepo objasnila.
a i sve piše malo niže...
3)po riječima sanje storjak nijedna molba koja je poslana nije odbijena ako je odobrena upravnom studiju.za ovo je rekla da probamo,a i jako dobro obrazložimo jer ne tražimo istu stvar.
4)to nema apsolutno nikakve veze sa predstavnicima.
meni je rečeno kad sam bila u vezi toga svega kod storjak da odem sa kolegicom i još par ljudi kod arbutine i predstavim cijelu stvar,ali naravno da se niko nije odazvao,niti išta napisao ovdje.pa nebum ja moljakala ljude,vukla ih za rukav i govorila da je to u dobrobit svih nas.
5)s ovim se slažem.ionako sam odustala od svega jer mi se neda gubit vrijeme.
Masa, daj još jednom pročitaj post koji sam gore napisala, a pogotovo ove djelove koje nisi označila.
 

amanda

love
Re: Porezni studij

ola drustvo! :)
ja sam predstavnica prve godine i ne morate brinuti- peticija za smanjenje praga i za dekanski rok ide u 9. mj NAKON ROKOVA! sve cete vidjeti na fakultetu, bit cete obaviješteni preko foruma, fb-a, maila, oglasne ploče i kako god još bude potrebno! prosle se godine isto dizala prasina bzvz, a sve je lijepo i lako bilo rijeseno!

predstavnica s druge god je valentina- ona vam je gore i napisala sto je s peticijom za odobrenje polaganja, upisivanja i priznavanja ispita bez obzira na neke zaostatke s 1. god! poštujte to i budite strpljivi, mi smo dale sve od sebe da napišemo i dobar zahtjev i skupimo potpise i informacije kako da sve ostvarimo i sto bolje napravimo, te realno trenutno nemamo izbora osim čekati sjednicu!!

sad ovako- sjednice na nasem fakultetu se odrzavaju samo 2 puta godisnje i petcija koja se potpisivala se s razlogom predavala kada se predavala! nismo je sigurno potpisivali da ne bi nigdje završila na kraju..

sto se mene osobno tice ja se vise ne mislim natezati po forumima. posotji mail [email protected] koji je od sada aktivan i ukoliko želite suradivati s predstavnicima ili imate neku ideju ili slicno slobodno se javite! kopliciranje, podbadanje i slicno nema nikakvog smisla.. svi za jednoga, jedan za sve! tko ima viska vremena neka pomogne ili uci, a ne huska preko foruma! nista se ne moze na silu i mi morao postovati pravila fakulteta i kada se sto predaje i slicno!!
inače, profesori i referenti se zgražaju na ovaj forum i gluposti koje ljudi pišu pa malo pripazite na to jer i to ima utjecaja na suradnju s njima! Kada vec u 4. ili 6. mj, a ponekad i u 2. počnemo s ispitivanjima o dekanskom i smanjenju praga njima od našeg nemara i ne učenja skoče živci! sve to se rješava nakon rokova u 9. mj i na nama je da damo sve od sebe do tada, a onda se idemo izboriti da dobijemo još neke ustupke s njihove strane!

Eto, svima lijep provod na moru i čujemo se za daljnju SURADNJU!! :*
 

Endless

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

"Huškači" ?:aeh: Tako se sad zovu studenti koji zele nesto pokrenuti za boljitak svih ? Ako su moji postovi imalo doprinjeli da se nesto napokon pokrene onda se osjecam ponosnim huškačem. Niti svi imamo fb niti imamo priliku otici do faksa svaki dan i kao logicno i najprakticnije rjesenje se namece ovaj forum i bilo bi lijepo da predstavnici cesce ovdje svrate i obavjeste nas o peticijama, molbama i slicno. Zar ja stvarno previse trazim ? Nisam znala da je MalaBubama nasa predstavnica, hvala na obavijesti.
Bolje pisat i gluposti kako ti amanda kazes, nego ne pisat nista i zivit u blazenom neznanju.
Imamo i mail, lijepo. Odjednom toliko informacija, a prije mjesec dana ni a ni b. Ipak se moze kad se hoce. Bravo predstavnici! :luxhello:
 

amanda

love
Re: Porezni studij

niti si me ti potaknula niti je islo osobno tebe.. moj post je dobronamjeran i općenit. na ovaj nivo se spustati necu, a to koliko smo radom doprinjele i ove, a i prosle godine to ostaje na nasoj dusi koja je jako ponosna na nas rad! i nista se nije pokrenulo sda, vec je odvano napravljeno!!
inace, nasa duznost nije visiti na forumu, niti ce se to dogadati i u buduce, koliko god netko negodovao radi toga! postoje malo vaznije i pametnije stvari u zivotu! kad se bude radilo o necemu vaznome obavijest ce biti napisana u trenutku kada ce imati svrhu i korist, ali da cu se ja tu dotipkavati i razglabati mjesecima unaprijed i trla baba lan.. nema sanse!!!
a inace, veeeeeeelika vecina ljudi na fakultetu zna te informacije od samih izbora. potrudili su se izac na njih, potrudili su se saznati tko je predstavnik i putem interneta ili kolega dosli do nekog kontakta da saznaju sto i gdje.. ja nisam vidovita da znam koga sto interesira i tko sve vec godinama studira na ovom fakultetu.. niti mi je to duznotst! imam svoje duznosti, obavljam ih kako treba i to jako dobro, a sad ovi ostali komentari.. sorry ali prelose! i da nitko nista ne inicira i ne pokrene, nista ne pomogne i ne pita, ja cu sma uvijek se organizirati i probati da se neki zahtjevi ispune, ali u vremenu kada se to zaista bavlja na nacin na koji se obavlja.. a sad oce netko pomoci ili ce rade nepotrebno pisati gluposti.. to me zaista ni najmanje ne zanima! znamo i mi napisati mail nekome, znamo i mi baljezgati gluposti po forumu, ali to ne radimo jer nije potrebno ni korisno!
 

Endless

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Pa izasla sam i ja na izbore, ali nisam znala da je Valentina MalaBubama.
Daj malo procitaj sto si napisala. Zar je moj posao da lovim predstavnika po hodnicima ili kampiram pred faksom da bi saznala sto se dogada ? Mislim stvarno...Nitko ne kaze da moras biti 24 sata na forumu, ali zasto mislis da ti nije duznost s vremena na vrijeme ljude obavijestiti u kojoj je fazi peticija i slicno ? Vjeruj mi, ljude to ZANIMA, iako ti mislis da to nije potrebno. Najmanje 10 ljudi me pitalo da li znam u sto je s peticijom i nisam im mogla reci nista osim da smo je potpisivali davnoo na jednom predavanju Usporednih poreza. Stavi se u moj polozaj. Zbog nedostatka informacija izgleda kao da se nista ne radi iako se ti mozes ubijat od posla, dolazit na faks, pisat molbe...Ali, ako ne obavijestis ljude ne ocekuj da oni sami od sebe znaju koliko se ti zapravo zalazes. Uostalom, sigurnije je saznati od tebe nego iz trece ruke jer faksom cesto kolaju netocne ili preuvelicane informacije pa se sve to skupa cini kao igra pokvarenog telefona. Npr, ja sam prije par dana "saznala" da ove godine vrlo vjerojatno nece biti dekanskog roka. I sto da sad mislim ? Sama Sanja mi je u 6. mj. rekla da joj je taj dan doslo vec 20 studenata s istim pitanjima i prigovorila mi kak smo neorganizirani i smotani. Tako da nemoj pricati da veeeelika vecina sve zna, na tebi je da se pobrines da SVI znaju. I nemoj molim te pisati da se na forumu "baljezgaju gluposti", time ne vrijedas samo mene nego i sve studente kojima je forum veliki izvor informacija i pomoc pri polaganju ispita te se medusobnom komunikacijom trude olaksati jedni drugima.
Vjerojatno ne bih ni reagirala na tvoj 2. od ukupno 3 posta da se nisi obratila takvim tonom spominjuci huskanje, podbadanje i slicno, nego bih ti cak i "zahvalila na njemu. Ali eto, morala sam nastaviti s "glupostima".
Sve sto sam htjela je da predamo peticiju, konkretno onu za polaganje ispita s 1. godine, prije 9.mjeseca jer je Sanja sugerirala da je bolje da to sto pije predamo. Naravno, sve se odlucuje na sjednici u 9.mj, ali nisam htjela da se salje u zadnji cas. Svi znamo da je strka i panika tada.
Ni ja se bas ne previse ne oslanjam na to i nastavljam uciti i dalje, kao da su samo 2 roka u 9. mj. Sigurno necu biti negdje u hladu sa sve cetiri u zraku i piti koktele nego cu uciti i dati sve od sebe. Od mene toliko.
 

MalaBubama

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

...ali moramo priznati da na ovom forumu ima stvarno bezobraznih ljudi koji blate profesore i fakultet (kao da su oni nepismeni i ne znaju čitati). I onda kad naš pročelnik i dekan pročitaju što studenti pišu o njima- mislite li da će nam izaći u susret??? I onda se pitamo zašto nas toliko koče s tom peticijom i zašto ju nismo mogli predati još prije šest mjeseci. Odgovor nam je tu na ovom forumu.

Kolegica Amanda i ja masovno izbjegavamo ovaj forum zato što na njemu cirkuliraju "urbane legende" koje napišu anonimni studenti (a ponekad se pitam da li stvarno studiraju na DVZ-u). Općepoznato je da već dugo imamo grupu na Facebooku, a za one koji nemaju FB imamo mail koji je kolegica Amanda gore navela. Zato bih vas molila da se predstavljate kad tražite neku informaciju ili nekog napadate.

I nemojte zaboravit da smo mi odabrane kao predstavnice tek nedavno, i da dajemo sve od sebe da se problemi rješe.

Vidim tu da ima ljudi koji će nam drage volje pomoći ako ćemo nešto trebati i stvarno mi je jako drago zbog toga.
 

amanda

love
Re: Porezni studij

još cu jednom ponoviti svoje objasnjenje- smatram vaznim proširiti informaciju i na forumu- naravno, a o ovoj se informaciji trebalo raspravljati tek kada rokovi produ! znaci, u 9. mjseceu cete dobiti sve prave informacije koje cemo saznati i mi, i koje cemo prenjeti vama! do tada nema smisla nista od ovoga!!! kao i za ostale peticije, tako i za ovu ceka se sjednica.. sad je 7. mj, nismo vidoviti, a znate da smo potpise skupili!!! čemu podcjenjivanje i čemu raspravljanje i pricanje o tome na nacin kao da su potisi negdje zavrsili u sf-u?! da li smo vas ikada izdali? dali smo sve potpise koje smo skupljali i ostavrili?! ne razumijem!!!
najvise me ljuti kada se mi sramotimo radi vas, ispitujemo u 6 mjesecu oce nam se nesto odobriti pa se deru na nas da nismo normalni, da sjednemo, zagrijemo stolicu i ucimo dok ima rokova, a onda s nekim rezultatma dodemo traziti nesto od njih!!! i upravo zato ne zelim nikoga podrzavati u tome da iz mene izvlaci informacije koje nemogu u ovom treutku imati, a pogotovo ne na nacin da mi pogrdno plješće!! da si samo pitala sanju storjak o tome ima li ikakav kontakt predstavnika dala bi ti i moj osbni mail i mail predstavnika.. tako da ne vidim nikakvu opravdanost u ovakvim postovima! mozda neznas kako je na nasem mjestu gdje nas svaki dan doceka brdo mailova i upita i gdje se svim snagama trudimo pomoci svima, a onda nas neko tko nas ni nije pokusao kontaktirati razvlaci po forumu i omalovazava, plješće i daje si za pravo pricati kako nas je njihovo ispitivanje navelo da budemo dobari predstavnici koji eto ocito kao inace nismo. i sve potpise koje smo skupili smo skupljali bzvz i sad vi jadni neznate sta cete sa sobom i saljete okolo mailove ne bi li nam svima skupa kao pomogli i objasnili nam kako se to radi i kome trebamo predati, a u biti nas omalovazavte i ne vjerujete nam, a nismo vas nikada razocarali! ne razumijem i imam pravo biti prozvana i ljuta! eto toliko!!!

što se mene tiče, ponavljam, kada se bude radilo o ičemu bitnom za našu dobrobit na sve moguće načine koje smislim bit ćete obavješteni!
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

ja ne kužim kaj ste vi svi skupa tak nervozni...
svi smo u istim govnima i normalno je za očekivati da studenti prek foruma postavljaju pitanja predstavnicima u vezi svih tih bitnih stvari.
s obzirom da nismo znali ko je druga predstavnica osim amande,otišli smo pitati
sanju koja nam je rekla sve ovo kaj smo kolegica i ja napisale.
niti jednu od ovih informacija nisam izmislila ja,niti kolegica endless.
ako vas nervira da vas neko "proziva","napada" i slično,mislim da je pametno s vremena na vrijeme napisat rečenicu,dvije tu na forumu,čisto da nas se obavijesti jer ima i onih koji bi vam se rado pridružili i pomogli ako je moguće i ukoliko je to potrebno.
ugodno ljeto svima.
lp
 

amanda

love
Re: Porezni studij

ne možemo mi svoje ime dovoditi uz raspravljanje o peticijama vec u 6-7 mj, a ponekada i ranije jer profesore ovo ljuti i na kraju mi imamo problema i neugodnosti radi vas kada krenemo nešto obavljati.. nije jos vrijeme za to i druge stvari bi nam trebale biti na pameti i kada dode vrijeme za ovo mi cemo bit spremne napisati i puno vise recenica! ali ne sada!
inace tebe i znam pa znam da si dobronamjerna, da te jednostavno brine, ali to se rijesi na private a ne da tu svi gledaju! ali nema veze..
mi ne odbijamo pomoc, dapače, rijetko kada se tko nudi.. samo trenutno nije vrijeme! zvat cemo vas! :))
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks