AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Studij za javne financije

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Budući da već upisninu plaćamo 300 kn, mogli bi nam barem na list papira A4 podijeliti rokove! Ne vjerujem da bi ih kopiranje toliko skupo koštalo!
A kad već imamo tamo neku stranicu od Veleučilišta, mogli su nam na nju staviti rokove za cijelu godinu, obaviještavati nas ako nema predavanja ( da ne dolazimo bzvz), obavijestiti kada je koji ispit da nemoramo samo za to dolazit, rezultate pismenih ispita... a bilo bi SUPER i svi bi im bili jaaako zahvalni kad bi mogli preko neta prijavljivati ispite. :)
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

A kad već imamo tamo neku stranicu od Veleučilišta, mogli su nam na nju staviti rokove za cijelu godinu, obaviještavati nas ako nema predavanja ( da ne dolazimo bzvz), obavijestiti kada je koji ispit da nemoramo samo za to dolazit, rezultate pismenih ispita... a bilo bi SUPER i svi bi im bili jaaako zahvalni kad bi mogli preko neta prijavljivati ispite. :)
Ja sam im već prošle godine slala mailove i zvala referadu da se potužim što nemamo normalnu stranicu od faksa niti ikakve informacije na njoj pa su me uputili na nekog u informatičara koji to "vodi", a taj je rekao da sve piše a da za ostalo šta bi više htjeli...:bonk:
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Budući da već upisninu plaćamo 300 kn, mogli bi nam barem na list papira A4 podijeliti rokove! Ne vjerujem da bi ih kopiranje toliko skupo koštalo!
Slažem se kolega...pljačkaju nas non stop. vodič 30 kn,prijavnica za ispit 5 kn i onda ju tete barem 1 u godini zagube,potvrda 3 kn...da mogu zrak bi nam flaširali!!
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Stekla sam uvjete za upis ocjena s druge godine, u indeks(znaci, polozila ispite iz prve godine), pa me zanima kako to ide sad, za taj upis ocjena? Da li je potrebno doci samo kod prof , ili moram bas u odredeno vrijeme konzultacija? molim vas... hvala
 

hrabri

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Stekla sam uvjete za upis ocjena s druge godine, u indeks(znaci, polozila ispite iz prve godine), pa me zanima kako to ide sad, za taj upis ocjena? Da li je potrebno doci samo kod prof , ili moram bas u odredeno vrijeme konzultacija? molim vas... hvala
Prvo trebaš u referadi uzeti žig da imaš položene sve ispite s 1.g. A što se tiče upisa ocjena iz ispita s 2.g. moraš redovno prijaviti ispit i onda ti prof. upiše i u zapisnik i u indeks...
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Prvo trebaš u referadi uzeti žig da imaš položene sve ispite s 1.g. A što se tiče upisa ocjena iz ispita s 2.g. moraš redovno prijaviti ispit i onda ti prof. upiše i u zapisnik i u indeks...
Tako je! A do petka su ti bile prijave svih ispita za dekanski rok...
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Jel bi mogao netko napisati malo više o 2. godini...Zanima me na koje se predmete isplati ići na predavanja, ima li korisnih kolokvija preko kojih se može proć neki predmet? Kakva je hijerarhija po težini ispita i usporedba sa 1.godinom...Hvala!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Jel bi mogao netko napisati malo više o 2. godini...Zanima me na koje se predmete isplati ići na predavanja, ima li korisnih kolokvija preko kojih se može proć neki predmet? Kakva je hijerarhija po težini ispita i usporedba sa 1.godinom...Hvala!
Što se tiče predmeta i mog osobnog iskustva, svakako je preporučljivo ići na predavanja, jer je to uglavnom preduvjet za izlazak na kolokvije iz nekih predmeta (potpisuje se)!

U zimskom semestru (pretpostavljam da te više zanima od ljetnog :zubo:), preporučam obavezno pohađanje predavanja i vježbi iz računovodstva II. i iskoristiti mogućnost polaganja ispita preko 2 kolokvija! To je jedan od najtežih ispita iz tog semestra, u rangu s usporednim poreznim sustavima kod Arbutine, koji je prošle godine također dao mogućnost polaganja ispita preko 2 (usmena) kolokvija! Postoje i 3 kolokvija iz kaznenog i prekršajnog kod Josipovića, što također preporučam, jer se tako može riješit ispit bez usmenog! Postoji i predrok iz engleskog 3., i informatike, a preduvjet je redovito dolaziti na predavanja! Predavanja i vježbe obvezni su iz upravnog postupovnog prava, što je također moguće položiti preko 2 kolokvija kod Šikića (barem je tako bilo prošle godine), jer inače ima puno nabrajanja i štrebanja! Jedino iz trgovačkog prava nema kolokvija, a na ta predavanja nisam išao (makar mi je sad malo žao)! Eto, to je to! Treba puno učiti i učiti, sada nema pritužbi da nema kolokvija :zubo:
 

Endless

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Da li profesori cuvaju ocjene dok ne polozimo ispite koji su nam ostali s prve godine, ili ako ih nismo polozili niti ne mozemo izaci na kolokvije ? Kakve su to vjezbe kod upravnog postupovnog prava ?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Da li profesori cuvaju ocjene dok ne polozimo ispite koji su nam ostali s prve godine, ili ako ih nismo polozili niti ne mozemo izaci na kolokvije ? Kakve su to vjezbe kod upravnog postupovnog prava ?
Prof. Vašićek čuva ocjenu iz Rač.II. do kraja akademske godine, uključujući i dekanski rok (tako je bilo prošle godine), Josipović iz kazenog i Arbutina iz usporednih poreznih sustava neograničeno, a Eng.3 i Informatiku do kraja akad.godine, kao i Šikić kolokvij iz UPP-a! Vježbe iz UPP-a ti nisu niš posebno, pokaže vam kako izgleda neki upravni akt protiv kojeg je pokrenut upravni postupak ili spor, malo o tome pričate, morate sastaviti žalbu i sl.
 

the_rain

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

mene zanima, ako predavanja počinju 5. i za 1. i 2. godinu studija, šta s nama koji imamo dekanski i kojima fali jedan ispit il 2 za drugu godinu, jel mi možemo na predavanja ili... jer mi je glupo ić nakon dekanskog na predavanja, neću niš znat koja je literatura i to :/
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

mene zanima, ako predavanja počinju 5. i za 1. i 2. godinu studija, šta s nama koji imamo dekanski i kojima fali jedan ispit il 2 za drugu godinu, jel mi možemo na predavanja ili... jer mi je glupo ić nakon dekanskog na predavanja, neću niš znat koja je literatura i to :/
šta sad ako propustiš jedno predavanje ( ako baš ne želiš ić, jer tko zna jel ćeš na kraju skupiti za tu 2. god. ) ... lao za literaturu, pisat će ti na forumu, a i ponovit će profesor!!!
 

suzy.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Ma nije obavezna ta orjentacija, nisam nikad nikoga vidjela da je bio...

Šta se tiče za ubuduće tih potvrda da si redovan student, za sve šta će ti trebat kupiš u knjižari potvrde,a potvrdiš na faksu kod tete Božice... a kada ćeš biti apsolvent za takve stvari kupovat češ uvjerenja!!!
teta božica radi u referadi? tamo gore na katu pa lijevo? :crazy:
 

ch_smile

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

ovako...imam pitanje
meni su ostala 3 ispita iz prve godine, i sad bi ja njih trebala riješit, a trebala bi i ove s druge godine, e sad mene zanima, kaj kad položim ova 3 ispita, ostane mi malo vrmenena za toliko predmeta sa druge godine, a pošto sam i parcijalu upisala, kako to onda ide? kad bi trebala polagat ispite sa druge godine? ako je tko sad skužio...:unsure:
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

ovako...imam pitanje
meni su ostala 3 ispita iz prve godine, i sad bi ja njih trebala riješit, a trebala bi i ove s druge godine, e sad mene zanima, kaj kad položim ova 3 ispita, ostane mi malo vrmenena za toliko predmeta sa druge godine, a pošto sam i parcijalu upisala, kako to onda ide? kad bi trebala polagat ispite sa druge godine? ako je tko sad skužio...:unsure:
čim riješiš ove s prve.ili ako misliš da ćeš ih riješit do kraja akad.god.,onda možeš i neke ispite sa druge,ovisno ako i do kad će ti profesor čuvati ocjenu

:klap: malo čitam ovu temu i mislim da bi se kolege trebali dogovoriti koja predavanja i vježbe su obavezni,a koji ne.ili nisu uopće...svak veli drugačije :amen:
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

jeste primjetili na službenoj stranici našeg veleučilišta novost??? na lijevoj strani su novi linkovi ISPITI POREZNI STUDIJ I ISPITI JAVNA UPRAVA... sad će nam vjerojatno stavljat raspored ispita na net...
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks