AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Studij za javne financije

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Talya

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Oglasna ploča za porezni studij nalazi se odmah lijevo kada se uđe u predvorje faksa, a njoj se nalazi raspored predavanja, ispitne liste, dok su ispitni rokovi izvješeni na 1 katu na kraju hodnika!
 

štreberica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Predmeti na prvoj godini su:

Zimski semestar:

1. Uvod u ekonomiju
2. Bankarstvo i sustav plaćanja
3. Osnove ustavnog prava
4. Organizacija javne uprave u Hrvatskoj
5. Upravno pravo
6. Engleski (Njemački) jezik I.

Ljetni semestar:

1. Osnove građanskog prava
2. Porezno pravo
3. Javne financije
4. Računovodstvo I.
5. Upravno pravo (predmet se sluša oba semestra i može se na ispit tek u ljipnju)
6. Engleski (Njemački) jezik II.

Predmeti na drugoj godini su:

Zimski semestar:

1. Računovodstvo II.
2. Usporedni porezni sustavi
3. Upravno postupovno pravo
4. Osnove trgovačkog prava
5. Osnove kaznenog i prekršajnog prava
6. Engleski (Njemački) jezik III.

Ljetni semestar:

1. Porez na dohodak
2. Porez na dodanu vrijednost
3. Porez na dobit
4. Lokalni porezi i trošarine
5. Engleski (Njemački) jezik IV.

I bilo bi poželjno da se kupe kopije knjiga, jer originalne knjige su preskupe! I mora se puno učiti! :kava:
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Što se tiče profesora i predmeta, to su manje-više svi s prava (pretežno) i ekonomije (bankarstvo i računovodstvo 1.i 2.) i dosta su teški, barem su meni bili! Što se tiče literature, ima za učiti isto kao i na pravu, možda su nijanse u pitanju, ali sve se svodi na isto!

Predavanja su kao obavezna, ali nema baš neke koristi ima od njih, jedino se iz pojedinih predmeta potpisuje svaki sat kao uvjet za izlazak na kolokvij! Ako se skompaš sa ekipom, netko te može potpisati.

Što se tiče bolonje, ona je manje-više zaživila samo u imenu, na prvoj godini nema baš puno kolokvija, dok ih na drugoj godini ima dosta, čak i previše, jer treba prvo očistiti prvu! Ekipa je ok, al opet ovisi kakva generaciju naleti!

Brucoši, samo vam mogu reći učite već od sada i stvarno zagrijte stolicu jer će vam poslije biti jako teško uloviti godinu! To se umalo meni dogodilo, ali imala sam više sreće nego pameti! SRETNO! Mora se fakat puno učiti!
 

jana21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Bankarstvo i sustav plaćanja

Ej ljudi, može pomoć? Pitam za frendicu: koliko točno ima ispita na poreznom studiju u te 2 godine? Hvala!
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

U RH danas postoji jako puno visokih i viših škola, i privatnih, od kojih neke traju čak i jednu godinu, uostalom, evo ti linka pa vidi...

45 18.4.2008 Popis akademskih naziva i akademskih stupnjeva te njihovih kratica
Ok, a gdje smo tu mi?? ja nas nigdje nisam našla...
Btw, na koju foru ovi šta idu na te studije od 1, 1 i pol i 2 godine su na kraju magistri??? To nemože biti, to je vjerojatno neko doškolovanje nakon završenog studija sa 180 ECTS... znači ovi svi šta dvije godine traju su diplomski studiji ( dok završiš preddiplomski) , a ovi šta traju 1 godinu to su poslije diplomski...
Nije mi jasno zašto nas nema.
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

iz kojih predmeta sa prve i druge godine poreznog ima kolokvija??
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

iz kojih predmeta sa prve i druge godine poreznog ima kolokvija??
prva godina kolokviji:
-engleski I-imaš predrok
-engleski II-isto predrok
-upravno-kolokvij
-računovodstvo-kolokvij
-bankarstvo-kolokvij

druga godina kolkviji:
-kazneno
-postupovno
engleski III i IV.
-usporeni porezni sustav-usmeni kolokvij u dva dijela
-računovodstvo II

Nadopunite me ako sam nešto zaboravila

ljudi dal ce biti ove godine dekanski rok?i smanjenje praga...
peticije se potpisuju i predaju u 9 mj...do sad je bio dekanski...tako da mislim da će biti i ove godine. nitko ti ne može odgovoriti hoće li bit dekanskog dok ne dođe 9 mj.tad se peticija predaje i onda kad dekan odluči izvjesi se odluka na oglasnoj ploči
 

noname19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

hmm..jel bi mi netko od kolega s 2.godine mogao napisati koja su predavanja i vjezbe obavezni! hvala!
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

hmm..jel bi mi netko od kolega s 2.godine mogao napisati koja su predavanja i vjezbe obavezni! hvala!
Osim stranog jezika, ništa ti nije obavezno ako ne misliš ići na kolokvije...
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Redovan sam bez placanja, zanima me da li predmete koje ne polozim, odnosno bodove trebam placati, znam da frendica na svom faksu placa prenesene predmete...
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Redovan sam bez placanja, zanima me da li predmete koje ne polozim, odnosno bodove trebam placati, znam da frendica na svom faksu placa prenesene predmete...
Kod nas se ne plaća...
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

je izašao je! i dođe 30 kn!!

Budući da već upisninu plaćamo 300 kn, mogli bi nam barem na list papira A4 podijeliti rokove! Ne vjerujem da bi ih kopiranje toliko skupo koštalo!
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks