AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Socijalna politika hrvatske

Jennifer_1

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Manje vise vrte ista pitanja.. Netko tko je polozio zdravstvenu politiku mogao bi nam napisati koja pitanja iz tog dijela pita??! Ili moze netko ko je cuo, svejedno, bitno da imamo smjernice kaj je bitno!
 

tfabricni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja idem al na drugi rok, 16.2.
Isto ne znam točno kolko detaljno učiti, posebno jer vidim da su neki podaci zastarjeli i sad u 2016. je dost toga drugačije nego u knjizi. A i ne znam za one povijesne dijelove jel to bitno tolko..
Pozz,

kaj se to bitno promijenilo...koliko ja mogu reci "iz prvog" čitanja manje-više radi se o povijesnom pregledu (i ponešto reformi) .... dakle nema nekih "fiksnih" podataka na koje bi se pozivali na ispitu, tako da ne vidim što bi to trebalo googlati i ispravljati....ako mi može netko skrenut pažnju na te "zastarjele" djelove...
 

GEORGE C

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Odnosi se na poglavlja iz nezaposlenosti i obiteljske politike. Tu ima niz podataka koji su se sigurno u 8 godina od izdavanja udzbenika promijenili. Ako nisi odabrao/la ta poglavlja onda nemas brige.
 

tfabricni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Odnosi se na poglavlja iz nezaposlenosti i obiteljske politike. Tu ima niz podataka koji su se sigurno u 8 godina od izdavanja udzbenika promijenili. Ako nisi odabrao/la ta poglavlja onda nemas brige.
Ma to je OK...ali predmet poglavlja nisu "točni podaci"...znam da su se naknade...dopusti i sl. promjenili....ali to nije nešto što treba "učiti"...apsolviral smo to na "radnom i socijalnom pravu"...

Thx za pojašnjenje
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jel kome već piše kad i kod koga imaju ispit? meni niš..
ni meni ništa ne piše..ja samo gledm u studomatu neznam oće možda na stranici katedre..sumnjam,,,a vjerojatno smo u utorak ujutro kod bežovana
 

GEORGE C

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kolege, na studomatu mi piše pod ispiti u tijeku da sutra imam usmeni u 10 kod prof. Bežovana.
Međutim, klikom na strelicu, pokazuje se ova obavijest:

Prof. Bežovan ispitivati će dana 02. 02. 2016. sa početkom u 10:00 sati, Nazorova 51, kabinet profesora.
Prof. Šućur ispitivati će dana 02. 02. 2016. sa početkom u 14:30 sati, Nazorova 51, kabinet profesora.
Prof. Babić ispitivati će dana 02. 02. 2016. sa početkom u 10:00 sati, Nazorova 51, kabinet profesora.

Da li to znači da se ipak sami možemo opredijeliti za prof?
Kako vama piše?
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
kolege, na studomatu mi piše pod ispiti u tijeku da sutra imam usmeni u 10 kod prof. Bežovana.
Međutim, klikom na strelicu, pokazuje se ova obavijest:

Prof. Bežovan ispitivati će dana 02. 02. 2016. sa početkom u 10:00 sati, Nazorova 51, kabinet profesora.
Prof. Šućur ispitivati će dana 02. 02. 2016. sa početkom u 14:30 sati, Nazorova 51, kabinet profesora.
Prof. Babić ispitivati će dana 02. 02. 2016. sa početkom u 10:00 sati, Nazorova 51, kabinet profesora.

Da li to znači da se ipak sami možemo opredijeliti za prof?
Kako vama piše?
i meni isto tako piše, isto mislim da se sami možemo organizirati i otići kod kojeg profesora želimo jer nigdje nije raspoređeno kod koga samo.... daj molim te provjeri - ujutro je pisalo da su svi sutra al sad piše za šućura da je 3.2. jel to samo meni???

Prof. Bežovan ispitivati će dana 02. 02. 2016. sa početkom u 10:00 sati, Nazorova 51, kabinet profesora.
Prof. Šućur ispitivati će dana 03. 02. 2016. sa početkom u 14:30 sati, Nazorova 51, kabinet profesora.
Prof. Babić ispitivati će dana 02. 02. 2016. sa početkom u 10:00 sati, Nazorova 51, kabinet profesora.
 

GEORGE C

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dojmovi su super. Ja sam odgovarala kod prof Šućura s još jednom kolegicom.
Pitao je porezne olakšice (obiteljska politika), aktivna politika zapošljavanja, faze u politici zapošljavanja, općenito o civilnom društvu, malo o udrugama - ugl. ukoliko mu se na postavljeno pitanje izrecitira odgovor, onda ne inzistira na potpitanjima ... ukoliko se zna općenito, onda će postaviti još 100 potpitanja ali u načelu ništa zahtjevno, samo čista logika.
 

marxmaja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam kolegica s kojom je George odgovarala i moja pitanja su bila bliska njenim. Imala sam iz obiteljskog dijela nešto reći o materijalnim pravima roditelja, iz stambene reći o tome kakva je stambena politika nakon 1990 i imala sam nezaposlenost al ne sjećam se više. Kolko mi se čini il su ocjene dobre stvarno il ruši... Pita po knjizi al potpitanja su mu uglavnom naša mišljenja.
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege molim informaciju od nekog tko je odgovarao 2.2. kod prof. Babića (pitanja, dojmovi..) Jeste li od ta tri ponuđena termina mogli sami izabrati na koji ćete ići? Unaprijed zahvaljujem! :)
 

ČOKOLADA1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege molim informaciju od nekog tko je odgovarao 2.2. kod prof. Babića (pitanja, dojmovi..) Jeste li od ta tri ponuđena termina mogli sami izabrati na koji ćete ići? Unaprijed zahvaljujem! :)
ISPIT OD UTORKA , 16.02.2016.
inače ispit nije težak,

pitanja
razlika između udruga i zaklada
porezna oslobođenja za organizacije civilnog društva
što je zaštićena najamnina
stambeni statusi u RH
itd
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
pitanja babić jučer: razlika između socijalne pomoći i skrbi, izazovi zdravstva u rh i aktivne politike zapošljavanja u rh, dobila 4 , profesor predobar, ispit prelagan, preporučujem svima!!!
 

chubelina

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja sam bila kod gojka.njega sam izabrala...i preporucam ga.brzo i jednostavno... izaberes tri poglavlja po zelji..od tri poglavlja pitao me samo dva poglavlja- po jedno pitanje i trojka u indexu... super proff
 

medvedica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prof Babića postavi po jedno pitanje iz svakog poglavlja.

Obiteljska politika: porodni i roditeljski dopust (u kojem razdoblju svaki, tko ih plaća), dječji doplatak i porezne olakšice. U oba pitanja ga zanimaju novi podaci, a ne kako je bilo uređeno ranije, pa ih pronađite u zakonu ili na stranici hzzo-a.

Nezaposlenost: novčana naknada (tko je isplaćuje, razdoblja - prema novim podacima), mjere za zapošljavanje.

Civilno društvo: socijalno poduzetništvo, nabroji teorije o civilnom društvu i objasni jednu.
 

adri01

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, ima li možda netko iskustva sa situacijom da je na stručnom položio predmet Socijalna politika, a na specijalističkom upisao Socijalnu politiku hrvatske. Postoji mogućnost priznavanja navedenog predmeta?
[DOUBLEPOST=1476296544,1474888242][/DOUBLEPOST]
Pozdrav, ima li možda netko iskustva sa situacijom da je na stručnom položio predmet Socijalna politika, a na specijalističkom upisao Socijalnu politiku hrvatske. Postoji mogućnost priznavanja navedenog predmeta?
Provjerena informacija, netko tko je položio predmet osnove socijalne politike nema nikakve "privilegije" i mora normalno odgovarat socijalnu politiku hrvatske.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks