AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Socijalna politika hrvatske

forum

<i>automatski bot</i>
Socijalna politika Hrvatske

prof. Siniša Zrinščak
prof. Gojko Bežovan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

martina_sk

Administrator
da li je bilo predavanje prošli tjedan? ako da, što je rečeno? ako ne, molim vas napišite informacije sa sutrašnjeg predavanja :)
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li je bilo predavanje prošli tjedan? ako da, što je rečeno? ako ne, molim vas napišite informacije sa sutrašnjeg predavanja :)
Pa prosli tjedan nije bilo predavanja jer su bili ispitni rokovi, predavanje je u srijedu!
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na današnjem prvom predavanju bio je profesor Gojko Bežovan, uz njega još tri, četiri profesora su na tom kolegiju.Ispitna literatura je ona knjiga koja je navedena na webu i to 1 poglavlje od 30 do 64 str i još dva poglavlja iz knjige po vlastitom izboru ali kroz dva tri dana ce biti obavijest o tome na webu.Što se tiče ispita nije rekao kakav je ali pretpostavljam da se radi o usmenom ispitu, spomenuo je i predrok ali ništa konkretno vezano uz njega. Također oni koji dolaze na predavanja, potpisujemo se, imaju pravo birati profesora kod kojeg žele odgovarati.
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li netko od vas položen ovaj ispit od ranije? Ne znam da li da pitam prof. na predavanju za mogućnost priznavanja ili da samo napišem molbu i predam u referadu kao što je rečeno za komparativnu i javni menadžment.
 

martina_sk

Administrator
Ima li netko od vas položen ovaj ispit od ranije? Ne znam da li da pitam prof. na predavanju za mogućnost priznavanja ili da samo napišem molbu i predam u referadu kao što je rečeno za komparativnu i javni menadžment.
mislim da bi prvo bilo dobro pitati prof pa onda ako on kaže da može napišeš molbu.
 

martina_sk

Administrator
evo nekih pitanja i komentara koja je jedna kolegica sakupila iz izbornog na trećoj godini stručnog studija.

evo danas sam prošla kod prof.Zrinščak
pitao me: socijalna prava, religija i rat , izabrala sam obiteljsku politiku pa me iz tog dijela pitao - obit. i populacijska politika, ekonomska i ekološka politika prema obitelji

Prof.Zrinšćak je vrlo ugodan , atmosfera ok, ispitnije težak, literature nema puno (za drugi dio sam uzeo nezaposlenost) i može se u par dana to naučiti. ja sam prošao ,dobio sam 4. svakom preporučam ovaj predmet za izborni.

Pitanja su bila- socijalna mobilizacija ,razvoj socijalne države ,religija i rat, socijalna sigurnost ,socijalna zaštita ,socijalno osiguranje; iz odabranog poglavlja pita jedno do dva pitanja ,prof je ok;pita po podnaslovima

U srijedu sam položila socijalnu politiku,prof me pitao:
1. Odnos socijalne i ekonomske politike
2. Socijalnu mobilizaciju
3. Profile obiteljske politke nabrojati i objasniti ekonomsku i ekolosku komponentu obiteljske politike,ona tri slucaja objasniti

Neka pitanja od kolegice kojih se sjecam su:
Razlika obiteljske i populacijske poltike,socijalna prava,pravni pristup uređenju obiteljskih odnosa,obiteljske politke s obzirom na status hranitelja.

Današnja pitanja: razlika između socijalne i ekonomske politike, religija i rat kao faktori razvoja socijalne politike, profili obiteljske politike prema Gauthieru i petica u indeksu

pitanja danas od kolegica i mene...soc. država, soc. kohezija, soc. i ekonom. politika,socijalna mobilizacija,država i reformatori,rat i religija, obit.profili prema gauthieru,novac kao mjera obit. politike...
uglavnom, išle smo po tri odgovarat, i pitanja su se ponavljala po skupinama...

pozdrav svima, danas sam odgovarala socijalnu politiku kod prof.Zrinščaka, bila sam jedina jer nas je bilo dvoje na popisu a kolega se nije pojavio. moram priznati da je ispit bio zanimljiv, profesor je susretljiv, pita sve detaljno, naglasio je da traži razumijevanje, da mu je draže dok studenti povezuju i shvaćaju o čemu govore. literatura je 1-39 str iz prvog dijela a ja sam si uzela mirovinske sustave. pitanja:soc.kohezija, sigurnost, zaštita, tko je glavni zagovaratelj soc. kohezije, utjecaj religije i ratova na razvoj soc.države i pol. ; povijest mirovinskih sustava, modeli mir.sustava i razlika među njima pogotovo traži raumijevanje kod definiranih davanja i definiranih doprinosa, čileansku reformu, reforme svj. banke, prednosti i nedostaci kapitalizacije i privatizacije mirovinskih sustava. mislim da je to bilo to, dobila sam 4
 

...maya...

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zna li itko nešto o potpisima i kada bude zadnje predavanje, nisam iz zg..i ne dolazim redovito tako da neznam.. ako itko ima neku informaciju bila bih zahvalna..
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege,

da li bi netko bio ljubazan pojasniti mi literaturu za ovaj ispit?

U obavjesti na webu od 21.11.2013. stoji ovako:
" Socijalna politika Hrvatske - ispitna literatura- izmjena 21.11.2013.
Ispitna literatura na Specijalističkom diplomskom studiju javne uprave iz kolegija Socijalna politika Hrvatske - izmjena 21.11.2013.
Vlado Puljiz i drugi, Socijalna politika Hrvatske, Zagreb;Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, 2008.
Obavezno: Puljiz V., Socijalna politika Hrvatske - povijest, zadanosti, usmjerenja (30-64 str)
Studenti za ispit odabiru i dva poglavlja iz ove knjige."

Koliko shvaćam za ovaj ispit smo obvezni iz navedene knjige naučiti od str.30-64 te još dva poglavlja po izboru.
Navode da je naslov tog obveznog dijela (str.30-64) "Socijalna politika Hrvatske-povijest, zadanosti, usmjerenja", a u knjizi koju sam posudila (onoj plavoj iz 2008 koju nam je pokazao na predavanjima za izvanredne, bila sam samo prvi dan predavanja) naslov na str. 30 je slijedeći: "Socijalna politika u neovisnoj Hrvatskoj: problemi izazvani ratom i postsocijalističkom tranzicijom".
U čemu je vic? Jel to to?
Gledala sam knjigu i iz 2005 i tamo nema tog naslova koji su nazvali obveznim...

unaprijed hvala!
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pošto prijavih ovaj izborni za prvi rok u veljači putem studomata, a u skladu sa mogućnošću izbora ispitivača kako lijepo piše ovdje:http://veleuciliste.pravo.hr/veleuciliste/studij/sazeci_nastavnog_plana i poglavito ovdje Ispiti se polažu usmeno kod jednog od nastavnika (Bežovan, Šućur, Babić, Dobrotić) po odabiru studenta.
Sanja Storjak

Nazvah jučer niže potpisanu (zarekoh se da je više neću spominjati na ovom svetom mjestu, ali nikad ne reci nikad) i zapitah ju na koji način odabrati ispitivača.
Gospođa Storjak je sa takvom začuđenošću pitala: "Kakav izbor ispitivača? Otkud vam to?!", ja ju uputih na objavu koju je ona stavila na web, no uslijedila je provala žuči prema njezinim kolegama iz administracije...
No da skratim, ako želite (a i morate) birati ispitivača jer imaju sjedište u različitim sobama u Nazorovoj i vjerojatno će ispitivati u različitim terminima treba se mail-om javiti na [email protected] (koji je neki šef gđi Storjak), ali tek od ponedjeljka jer je čovjek na bolovanju i on bi trebao riješiti problem.
 

mimsi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam danas zvala referadu (tomislava koščaka) izgleda da nećemo moći birati profersora za ispit nego će nam sami dodijeliti i obavijesti za datum ispita bit će do petka.
 

martina_sk

Administrator
obavijesti za datum ispita bit će do petka.
nevezano sad za konkretno ovaj ispit već inače - da li znaš da li će nam termini ispita biti vidljivi samo na studomatu ili će biti i onaj skupni popis kao za stručni i porezni?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks