AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Socijalna politika hrvatske

Mateja123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Rok 18.2.
Uvodni dio:
1. Socijalna politika u hrvatskoj za vrijeme rata
2. Utjecaj međunarodnih aktera na razvoj socijalne pol u Hrvatskoj
Obrazovanje:
1. Nejednakost u visokom obrazovanju
2. Trendovi i izazovi u srednjoskolskom obrazovanju
Socijalna skrb:
1. Prednosti i nedostatci osnovnog univerzalnog dohotka i vaše mišljenje o njemu
2. Načini jacanja sustava soc. skrbi (??)
 

kapi1002

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pismeni. 10 pitanja na zaokruživanje u 10 minuta i 5 esejskih pitanja za 50 minuta. Po meni, jako otežano, jer neka esejska pitanja imaju 3 potpitanja unutar jednog i treba se raspisati i pogoditi kaj žele za odgovor.
 

leox

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pismeni. 10 pitanja na zaokruživanje u 10 minuta i 5 esejskih pitanja za 50 minuta. Po meni, jako otežano, jer neka esejska pitanja imaju 3 potpitanja unutar jednog i treba se raspisati i pogoditi kaj žele za odgovor.
Hvala .. joooj koma
 

kapi1002

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Rok 07. 07.
Neka od pitanja na zaokruživanje: udio troškova zdravstva u hrvatskom BDP-u, što nije bio dio reforme zdravstva iz 1993., dopunsko zdravstveno osiguranje, omjer financiranja visokog obrazovanja iz javnih i privatnih izvora.. moja poglavlja su bila obrazovanje i zdravstvena politika.
1. Objasnite ključne trendove i buduće izazove srednjoškolskog obrazovanja u Hrvatskoj?
2. Koji su ključni izvori nejednakosti u visokom obrazovanju u Hrvatskoj i kako, prema Vama, djelovati na njihovom otklanjanju?
3. Kako Hrvatska prema pokazateljima uspješnosti zdravstvenog sustava stoji u usporedbi sa drugim zemljama te koje su po Vama najznačajnije prednosti i nedostatci hrvatskog zdravstvenog sustava?
4. Koji je po Vama novi socijalni rizik u Hrvatskoj sa najviše posljedica za sustave socijalne politike? Obrazložite.
5. Čime bi argumentirali nejednakosti u zdravstvu u Hrvatskoj i kako ih otkloniti?
 

leox

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Rok 07. 07.
Neka od pitanja na zaokruživanje: udio troškova zdravstva u hrvatskom BDP-u, što nije bio dio reforme zdravstva iz 1993., dopunsko zdravstveno osiguranje, omjer financiranja visokog obrazovanja iz javnih i privatnih izvora.. moja poglavlja su bila obrazovanje i zdravstvena politika.
1. Objasnite ključne trendove i buduće izazove srednjoškolskog obrazovanja u Hrvatskoj?
2. Koji su ključni izvori nejednakosti u visokom obrazovanju u Hrvatskoj i kako, prema Vama, djelovati na njihovom otklanjanju?
3. Kako Hrvatska prema pokazateljima uspješnosti zdravstvenog sustava stoji u usporedbi sa drugim zemljama te koje su po Vama najznačajnije prednosti i nedostatci hrvatskog zdravstvenog sustava?
4. Koji je po Vama novi socijalni rizik u Hrvatskoj sa najviše posljedica za sustave socijalne politike? Obrazložite.
5. Čime bi argumentirali nejednakosti u zdravstvu u Hrvatskoj i kako ih otkloniti?
hvala :) zahtjevno bome
 

tonka20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo da i ja podijelim svoja iskustva, dakle ispit se sastoji od 2 dijela na zaokruživanje i esejski.. Ma prvom dijelu potrebno je skupiti 5 od mogućih 10 bodova za prolaz, na drugom dijelu 10 od 20..
Pitanja su poprilično zeznuta.. Moja poglavlja su bila : obiteljska i zdravstvena politika neka od njih su bila : sto ne spada u reformu zdravstva 1993, od kud se financira doplatak za djecu, sto je dopunsko zdravstveno osiguranje, koliki udio troškova u BDP-u ima Hrv, sto ne spada u nove socijalne rizike, sto je defimilizam, koliko posto djece koristi predškolske programe..
Esejska:poratno razdoblje kako je utjecalo na daljnji razvitak soc pol, i koja su njegova bitna obilježja, prednosti i nedostaci zdrav sustava i njegova usporedba u odnosu na pokazatelje dostupnosti i uspješnosti, koja je nejednakost u zdravstvu i kako ju spriječiti, nabrojiti usluge predškolskog odgoja i navesti njihove nedostatke
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks