AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Socijalna politika hrvatske

mimsi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
to ne znam. nije baš bio raspoložen za dijeljenje informacija, isto sam mu slala prvo mail, pa nije odg.pa sam onda nazvala. Zvala sam i sanju prije toga,ona kaže da na toj katedri obično ispituju od pon-srijede (1 od ta tri dana).
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Super...Ljudi koji nisu iz Zagreba baš stignu isplanirati dolazak od petka do ponedjeljka...
Pa to je stari problem da se sve objavi ili sazna u zadnji tren pa tko može doći dođe a tko ne izvisi.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nazvah gosp. Koščaka, kaže da će objaviti na web-u, ispiti su u ponedjeljak i utorak, kod prof. Šućura i Bežovana, navodno po izboru, iako će biti objavljena jedinstvena lista na kojoj neće biti navedeno tko ide kod kojeg profesora, tako da vas to ne zbuni...
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nazvah gosp. Koščaka, kaže da će objaviti na web-u, ispiti su u ponedjeljak i utorak, kod prof. Šućura i Bežovana, navodno po izboru, iako će biti objavljena jedinstvena lista na kojoj neće biti navedeno tko ide kod kojeg profesora, tako da vas to ne zbuni...
Kolege, na studomatu vam je objavljeno pot ispiti u tijeku. kliknete na naranđastu strelicu i izbaci vam obavjest o vremenu i mjestu održavanja ispita.
Ispit kod prof. Bežovana je 04.02., a Šućura 03.02., oba termina u 13 sati u Nazorovoj a sukladno tome za koga ste se po vlastitom izboru opredjelili.

Zanimljivo se samo što nam nitko nije znao skrenuti pozornost ( i ja sam razgovorala s g. Koščakom više puta) da će raspored tamo biti vidljiv, i to čak i prije (ako uopće stave) nego na web-u!
 

martina_sk

Administrator
Zanimljivo se samo što nam nitko nije znao skrenuti pozornost ( i ja sam razgovorala s g. Koščakom više puta) da će raspored tamo biti vidljiv, i to čak i prije (ako uopće stave) nego na web-u!
da, nitko nam nije objasnio kako će to ići s obavijšću o vremenu ispita. koma.. zvala sam danas radi drugog izbornig pa je meni rekao da će biti. znači vidi se vrijeme ispita na studomatu nakon što završi rok odjave ispita.
 

viktoria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jučer je bio ispit kod prof. Šućura. bilo nas je sve skupa 6, s time da je jedan kolega otišao kod druge profesorice odgovarati.
ušli smo prvo nas troje, svakog je pitao koja smo poglavlja izabrali i nije uopće pitao onaj prvi dio (31. - 64. str.) jer je rekao da je to povijest i manje bitno.
ja sam izabrala politiku zapošljavanja i civilno društvo, kolege zdravstvo i civilno društvo. mene je pitao aktivnu politiku zapošljavanja i razvoj u hrvatskoj, tražio je i neke postotke koliko je nezaposlenih u Hrv. obuhvaćeno novčanim nakandama što ja nisam znala pa je on na to odgovorio. iz civilnog me pitao razvoj organizacija u socijalističkom razdoblju i samo nabrojati koje postoje u Hrv po zakonu (udruge, zaklade i fundacije, ustanove).
nakon što nas je sve ispitao, svima nam je dao 5. odgovarali smo po 10 min otprilike.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
odgovarah kod docentice Dobrotić, super žena, pitala me iz zajedničkog dijela 3 faze razvoja soc. politike, iz odabranih poglavlja II. mirovinski stup, komentirali smo braniteljske mirovine...vrlo ugodna žena, trebao sam upisati studij socijalnog rada već odavno...
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dali mi može netko, tko je položio ispit, ustupiti materijale za učenje? Ne mogu doći do knjige..
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dali mi može netko, tko je položio ispit, ustupiti materijale za učenje? Ne mogu doći do knjige..[/QUOTE

Imam skriptu koju sam napravila za svoje potrebe, na ispitu sam dobila 4...ako Vam to odgovara mogu poslati odmah mailom samo mi recite na koju adresu. Što se tiče knjige imam kopiranu, no to bi trebali dogovoriti kako i gdje bi ste je mogli preuzeti.
 

martina_sk

Administrator
odgovarala sam danas kod šućura. pita zapravo dosta pitanjan nekih 20 min, ali je blag u ocjenjivanju, htio bi da se razumije gradivo i priča o njemu smisleno. obvezni dio ne pita. izabrala sam civilno društvo i nezaposlenost i pitao me koje imamo organizacije civilnog društva u rh i da nabrojim neke razlike između njih, zašto je problem što je prije država držala monopol u socijalnoj politici, po čemu su bolje org civilnog društva, koliko ima nezaposlenih u rh, razlika između anketne i administrativne nezaposlenosti, koje su aktivne i pasivne mjere za nezaposlene.
 

neozbiljna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
odgovarala sam kod profesora Šućura, kako kaže kolegica voli razumijevanje povezivanje. Pita detaljno i konkretno. ja sam odgovarala obiteljsku politiku. 4 politička razdoblja, koje su mjere obiteljske politike i objasni porezne olakšice (što i nema baš objašnjeno u knjizi) institucionalne mjere u obiteljskoj politici, postotak zastupljenosti djece u institucijama, glavni problemi, tko ih financira.
i poglavlje socijalnu skrb i pomoć ( kako se razvijala socijalna skrb i pomoć nakon socijalističkog sustava -tu sam počela priču od donošenja Zakona o socijalnoj skrbi 1998. pa nadalje) koji su nedostaci našeg sustava socijalne skrbi i pomoći, koje su mjere kategorijalne socijalne pomoći ( invalidnina i doplatak za pomoć i njegu za invalide- nije u knjizi baš tako objašnjeno) što je socijalna pomoć, koliki postotak BDPa se troši na sustav socijalne skrbi.
jako detaljno ali pomaže, postavlja potpitanja, i vrlo blag u ocjenjivanju. (izvrstan 5 :=)
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na studomatu pise samo da je ispit u nazorovoj. Soba nije navedena. Dali zna netko nesto o tome; kod koga je ispit i slicno?
 

martina_sk

Administrator
Na studomatu pise samo da je ispit u nazorovoj. Soba nije navedena. Dali zna netko nesto o tome; kod koga je ispit i slicno?
pogledaj malo bolje na studomat, moguće da ima negdje nekakva strijelica i obavijest da je ispit u dva termina kod dva profesora i tamo bi trebali pisati kabineti. inače šućur nije u kabinetu koji piše na stranici prava (tamo pod djelatnicima) već je u prizemlju lijevo kod tajništva jer je sad prodekan.
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pogledaj malo bolje na studomat, moguće da ima negdje nekakva strijelica i obavijest da je ispit u dva termina kod dva profesora i tamo bi trebali pisati kabineti. inače šućur nije u kabinetu koji piše na stranici prava (tamo pod djelatnicima) već je u prizemlju lijevo kod tajništva jer je sad prodekan.
Ja sam sada tražila na studomatu i nema nikakvih strelica ili napomena. Gdje bi trebale biti? Ti isto ides na ispit? Znam da su bile neke price o odabiru profesora pa mi sada nije nista jasno...
 

martina_sk

Administrator
Ja sam sada tražila na studomatu i nema nikakvih strelica ili napomena. Gdje bi trebale biti? Ti isto ides na ispit? Znam da su bile neke price o odabiru profesora pa mi sada nije nista jasno...
ne idem sad, ali sam bila na prošlom roku i tamo pod "ispiti u tijeku" je pisalo vrijeme ispita ali je bila iznad toga strijelica koju si mogao stisnuti i onda je bila obavijest da je jedan dan u 10 h kod bežovna a drugi dan u 12 h kod šućura i da možeš birati kod koga ćeš ići. ne znam kako je sad..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks