AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Radno i socijalno pravo

gogs

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koleg molim vas ako netko sa sigurnoću zna da mi odgovori, je li vrijedi još uvjek pravilo da nakon komisije nastupa zabrana od tri mjeseca za polaganje ispita, ili su to ukinuli.
 

Tea0103

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koleg molim vas ako netko sa sigurnoću zna da mi odgovori, je li vrijedi još uvjek pravilo da nakon komisije nastupa zabrana od tri mjeseca za polaganje ispita, ili su to ukinuli.
i dalje vrijedi to pravilo odnosno nije 3 mjeseca već se gleda 90 dana
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Je li netko tko je odgovarao na usmenom pratio onu rotaciju profesora koju studenti s pravnog studija znaju objaviti? Odnosi li se ta rotacija i za nas s javne uprave ili ne, u stilu mogu li se ravnati po tome za mogućnost potencijalnoga profesora kojeg ću dobiti za taj rok?
 

Paula2901

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav! Zanima me tko zna što se tiče zakona novih. Da li se i zakon o obveznom osiguranju ići po novom zakonu od 1.4. 2023 ili je to po starom zakonu? Hvala na odgovoru.
 

Tea0103

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Je li netko tko je odgovarao na usmenom pratio onu rotaciju profesora koju studenti s pravnog studija znaju objaviti? Odnosi li se ta rotacija i za nas s javne uprave ili ne, u stilu mogu li se ravnati po tome za mogućnost potencijalnoga profesora kojeg ću dobiti za taj rok?
ne to ne vrijedi za nas
 

Nikola2910

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,
može li mi netko reći vezano za literaturu, točnije Zakon o radu da li se sada odgovara po novom zakonu od 1.1.2023. Nije mi jasno jer neki članci stupaju na snagu 1.7. neki 1.1. 2024. Nisam bio na predavanjima za izvanredne studente jer sam u to vrijeme imao predavanje iz lokalne pa neznam.
Lp
 

woice2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav,
može li mi netko reći vezano za literaturu, točnije Zakon o radu da li se sada odgovara po novom zakonu od 1.1.2023. Nije mi jasno jer neki članci stupaju na snagu 1.7. neki 1.1. 2024. Nisam bio na predavanjima za izvanredne studente jer sam u to vrijeme imao predavanje iz lokalne pa neznam.
Lp
Ha ja učim po tom zakonu.. A za ovo stupanje na snagu nisam ni znala..
 

Tea0103

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolko se obično dobije pitanja?
3 pitanja : 1 iz knjige, 1 iz mirovinskog ili zdravstvenog ili tržišta rada ili rodiljnih i 1 iz zakona o radu ili zakona o državnim službenicima. Ako se ne zna npr mirovinsko najčešće postavi zamjensko pitanje iz zdravstvenog
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks