AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Radno i socijalno pravo

Jenny555

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja : profesionalni izvori radnog prava?
Prestanak državne službe?
Otkaz ugovora o radu?
Otkazni rokovi?
Redoviti i izvanredni otkaz ugovora o radu?
Ugovor o radu na određeno vrijeme i na neodređeno vrijeme?
Prava za vrijeme nezaposlenosti?
Tko ima pravo za vrijeme nezaposlenosti?
Neko pitanje iz Zakona o reprezentativnosti


I tako... Jennyn svemir je potpun nakon tolikog truda, neprospavanih noći, dana provedenih uz knjigu i zakone...
Sve je došlo na svoje mjesto❣
Moram pohvaliti profesoricu Ivu Bjelinski Radić, stvarno je bila divna, pomaže i postavlja potpitanja super je
Sretno svim kolegicama/kolegama dalje:)
 

JustMe

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Komisija, 10.2.22
Razlike u zaposljavanju kod drzavnih sluzbenika i u gospodarstvu
Kako prestaje radni odnos
Izvanredni otkaz - rok
Sudjelovanje u zdrav. zaštiti (postoci)
Po cemu je poseban ro kod drz.sluzbenika
Na koje nacine se zaposljavaju drz. Sluzbenici

Otpr msm da je to to. Iz mirovinskog nista
Kolege koje su odgovarale sa mnom, pitanja su bila obiteljska mirovina, sudska zaštita (to su zadali da pisu na koncept, ja sam online bila pa sam odmah izasla nakon odg)

Napokon sam se rjesila ovog predmeta. Sretno svima
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo pocinjem se vec sad polagano spremat za RIS na koji planiram izac u travnju, stoga me zanima kaj bi mi savjetovali da je bolje krenut ucit prvo - dio gradiva iz knjige ili zakone? I mogu li se mozda onaj Zakon o reprezentativnosti i Zakon o tržistu rada samo po pitanjima proc, jer nemam bas volje ih cijele prelazit kad nisu toliko bitni kao ostali zakoni (ZOR, ZOMO, ZOZO i ZDS)? Hvala unaprijed. :)
 

kkozic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moze pitanja s ovog roka ako nije problem
državni izvorni radnog prava, profesionalni izvori radnog prava, MOR, razlike zasnivanja radnog odnosa u gospodarstvu i u stupanje u državnu službu, prestanak državne službe, radničko vijeće, invalidska mirovina, novčane naknade iz zdravstvenog osiguranja i obiteljska mirovina
okej profesorica, daje da se piše koncept i nakon 5-10 minuta se odgovara, postavlja podpitanja i usmjerava na odgovor
prvo pitanje je teorija, odnosno knjiga, drugo pitanje je ili iz zor-a ili iz zakona o državnim službenicama, a treće iz nekog socijalnog osiguranja
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks