AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Radno i socijalno pravo

leaa9

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Gotovac, rok 15.11.
Pitanja su bila: konvencije i preporuke i kako se donose, sporazum izmedu radnickog vijeca i poslodavca, otkaz ugovora u radu, razlozi za izvanredni otkaz, tko imenuje predstavnika radnika u organu poslodavca kada kod poslodavca nije utvrdeno radnicko vijece, profesionalna rehabilitacija, tko je invalid rada, sudjelovanje u troskovima zdravstvene zastite, naknda za troskove prijevoza iz zdravstvenog, drzavni strucni ispit, neizravna diskriminacija, osnovna mirovina, formula za odredivanje osnovne mirovine
Kolegicu je pitao pravilnik o radu, kolektivni visak, bitni elementi ugovornog odnosa, invalidska mirovina, pridodani staz, odbor za drzavnu sluzbu

Ovo mi je bio zadnji ispit, polozila sam ga iz 6. puta.
Ucila sam i zakona i skripti i odgovorila na sva pitanja koja su napisana par strana nize.
Mjesec dana mi je trebalo da se pripremim, pa savjetujem da se sa ucenjem krene na vrijeme. I sretno svima
 

dan

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Gotovac, rok 15.11.
Pitanja su bila: konvencije i preporuke i kako se donose, sporazum izmedu radnickog vijeca i poslodavca, otkaz ugovora u radu, razlozi za izvanredni otkaz, tko imenuje predstavnika radnika u organu poslodavca kada kod poslodavca nije utvrdeno radnicko vijece, profesionalna rehabilitacija, tko je invalid rada, sudjelovanje u troskovima zdravstvene zastite, naknda za troskove prijevoza iz zdravstvenog, drzavni strucni ispit, neizravna diskriminacija, osnovna mirovina, formula za odredivanje osnovne mirovine
Kolegicu je pitao pravilnik o radu, kolektivni visak, bitni elementi ugovornog odnosa, invalidska mirovina, pridodani staz, odbor za drzavnu sluzbu

Ovo mi je bio zadnji ispit, polozila sam ga iz 6. puta.
Ucila sam i zakona i skripti i odgovorila na sva pitanja koja su napisana par strana nize.
Mjesec dana mi je trebalo da se pripremim, pa savjetujem da se sa ucenjem krene na vrijeme. I sretno svima
Bravo,čestitam na prolazu!
 

dan

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas prošla kod profesorice Grgurev.
Izvlacila sam kartice,3 kartice pitanja,
1.Posebnost radnih odnosa državnih službenika,
2.Ozljeda na radu i njihovo znacenje u mirovinskom osiguranju
3.Izvori radnog prava
Profesorica,korektna,ugodna i sve pohvale.
Postavljala je jos par pitanja unutar svakog pitanja,ali u smislu shvaćanja gradiva i pomoći.
Onak,razočarana sam pitanjima,ne mozes pokazati pravo i cjelukupno znanje,lako se poskliznes,ali eto to je faktor sreće kod izvlačenja kartica.
Prolaz je tu ,ovo mi je bio prvi izlazak.Znači ne bojte se,može se.Sretno svima ubuduće!
E da,učila sam nekih 5 tjedana ,ujutro,navecer min,2 sata,,,vrijeme leti kod ponavljanja.
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
slažem se s kolegicom, i ja sam danas bila kod iste profesorice,izvlačila kartice,moja pitanja
ne dopušteni otkaz, prava iz zdravstvenog, tijela MOR,imala sam sreće s izvlaćenjem kartica,naravno još je bilo par potpitanja
prvi izlazak i uspješan.profesorici sve pohvale, eee da rekla je da inače ne pita s kartica al nema prof.Vukorepa pa ih je uzela od nje,
treba minimum mjesec dana učenja al svakodnevno,pitanja s foruma definitivno pomažu
sretno svima
 

dan

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
slažem se s kolegicom, i ja sam danas bila kod iste profesorice,izvlačila kartice,moja pitanja
ne dopušteni otkaz, prava iz zdravstvenog, tijela MOR,imala sam sreće s izvlaćenjem kartica,naravno još je bilo par potpitanja
prvi izlazak i uspješan.profesorici sve pohvale, eee da rekla je da inače ne pita s kartica al nema prof.Vukorepa pa ih je uzela od nje,
treba minimum mjesec dana učenja al svakodnevno,pitanja s foruma definitivno pomažu
sretno svima
Kolegice,jel tebi upisana ocjena u studomatu?
Meni još ništa ne piše.Nakon koliko vremena se to vidi?
 

Jomars

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Gotovac-studeni

Iz knjige- javni i socijalni "nesto"- nisam zapamtila jer nisam znala odg. Rekao je da ih ima 5.
-konvencije

Ugovor o radu na odredeno, probni rad, predstavnik radnika, strajk-zasto se provodi i zakonitost strajka, raspolaganje drz.sluzbenika- koliko je trajanje, nabrojati novcane naknade (3x), najniza mirovina-kako se odreduje, maticna evidencija, segregacija.

Sva pitanja su vec navedena tu na forumu.
Jedna studentica je izvukla sva pitanja s rokova koja pitaju ta tri profesora i po tome sam oznacila u zakonima i knjigama, pa kad sam saznala kod koga sam najvise sam na to obracala pozornost pri ponavljanju.

Treba puno ponavljanja, ali ipak i malo srece s pitanjima :)
Sustavi, to je i na jesenskom roku pitao, nitko nije znao
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
eee ja sam učila po najnovijoj skripti by marija93 s tim da ti u njoj nema 2 zakona (zakon o reprezentativnosti i zakon o tržištu rada)
zakon o rep.nisam niti učila, a zakon o trž.rada sam skinula njihovu prezentaciju s merlina koja ima 10-tak stranica
dio iz knjige sam učila po skripti by "Rabbit Roe""
prvo sam počela s manjim zakonima dok se ne ufuram i onda malo po malo čitala ...čitala i od prve položila,,već sam gore objavljivala svoje komentare---SRETNO SVIMA
 

Monti_1502

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege imam jedno pitanje… ovako, u slucaju da ne polozim ovaj predmet koji mi je jedini ostao sa druge godine, a izvanredni sam student, dali mogu upisati sesti semestar zajedno sa zavrsnim radom ili necu moci zavrsni rad?

Zelim se rjesiti tog predmeta na ovom roku u 2. Mj… posao, mala beba, napadi sa svih strana , ali bojim se da mozda necu uspjeti pa za svaki slucaj molim vas pomoc da vidim dali mogu upisati sve ako ne bude po mom planu ☺
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege imam jedno pitanje… ovako, u slucaju da ne polozim ovaj predmet koji mi je jedini ostao sa druge godine, a izvanredni sam student, dali mogu upisati sesti semestar zajedno sa zavrsnim radom ili necu moci zavrsni rad?

Zelim se rjesiti tog predmeta na ovom roku u 2. Mj… posao, mala beba, napadi sa svih strana , ali bojim se da mozda necu uspjeti pa za svaki slucaj molim vas pomoc da vidim dali mogu upisati sve ako ne bude po mom planu ☺
 

Stefani7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na studomatu mi je izašlo kao mjesto i vrijeme ispita za ovaj rok (24.1.2022.), Ćirilometodska 4, dvorana II. Zna li netko, prema navedenoj lokaciji, na kojeg bi to profesora ispitivača upućivalo? Ničiji kabinet s te katedre se ne nalazi tamo. Vjerujem da je s tim lokacijama ispita sada drugačije zbog covid situacije, no zanima me kako mogu doznati kod kojeg ću ispitivača biti.
 

DOMIHNO

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na studomatu mi je izašlo kao mjesto i vrijeme ispita za ovaj rok (24.1.2022.), Ćirilometodska 4, dvorana II. Zna li netko, prema navedenoj lokaciji, na kojeg bi to profesora ispitivača upućivalo? Ničiji kabinet s te katedre se ne nalazi tamo. Vjerujem da je s tim lokacijama ispita sada drugačije zbog covid situacije, no zanima me kako mogu doznati kod kojeg ću ispitivača biti.
Takoder imam isti problem da mi je navedeno TRH3 dvorana 5 a da na toj lokaciji se ne nalazi niti jedan kabinet od profesora
Usmeni bi mi trebao biti 26.1-srijeda
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks