AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Računovodstvo I.

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kakav je pismeni iz racunovodstva? i kakva je prof vasicek na usmenom? (mene je trta...svega)
 

malaplava1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kakav je pismeni iz racunovodstva? i kakva je prof vasicek na usmenom? (mene je trta...svega)
teorija je lagana.svaki put je ponovi imas tu pitanja i odgovore na teoriju,pogledaj malo po postovim i nacices to,a zadatak ce biti slican sto smo rjesavali na zadnjem sadu imas i taj zadatak tu
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ljudovi, jel se ko sjeca teorijskih pitanja s ispita? ajd, ak se sjetite javite, plizzz!!! a moze i zadatak- dapace :):blushed::blushed::blushed:
 

malaplava1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudovi, jel se ko sjeca teorijskih pitanja s ispita? ajd, ak se sjetite javite, plizzz!!! a moze i zadatak- dapace :):blushed::blushed::blushed:

1) Koji su temeljni financijski izvještaji? (treba zaokružiti)
2) Koji su elementi računa dobiti i gubitka? (odgovor: prihodi, rashodi i financijski rezultat)
3) Kakve mogu biti isprave? (odgovor: eksterne i interne)
4) Što su izvještaji o novčanom toku? (odgovor: izvještaji koji prikazuju primitke i izdatke u određenom razdoblju)
5) Što je bruto bilanca? (odgovor: pruža prikaz svih promjena na kontima glavne knjige)
6) Što ulazi u veleprodajnu cijenu? (odgovor: cijena koja uključuje bruto maržu ali ne i pdv)
7) Koja su konta stanja? (odgovor: konta aktive, pasive, aktivno-pasivna i pasivno-aktivna)
8) Kako djelimo imovinu? (odgovor: na obveze i kapital)
9) Kako djelimo obveze? (odgovor: na kratkoročne i dugoročne)
10) Što se od imovine očekuje? (odgovor: priljev resursa)
11) Nešto vezano za analitičku evidenciju kupaca, no ne sjećam se!
12) Mali zadačić s brojkama i formulom I=O+K
13) Što je ovisan trošak nabave?
14) Da li PDV ulazi u trošak nabave? A porez na promet nekretnina? (odgovor: pdv ne ulazi u trošak nabave jer nije element troška nabave, a porez na promet nekretnina ulazi zato jer je...)
15) Nadopuniti prazne crte (pitanja su uglavnom vezana za pravila dvojnog knjigovodstva, a treba napisati na jednom ili više konta)

teorija ti je ova
a zadatak ti je slican sa zadnje vjezbe i jos moguce je da stavi trosak nabave
 

ivanlonca

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na usmenom profesorica pita svakog po par pitanja iz testa, vjerovatno ono što si krivo odgovorio i svi uglavnom prođu!
 

meriane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dajem instrukcije iz Računovodstva I.! Moje ime je Ivana i polozila sam računovodstvo preko kolokvija! Što se tiče dana u tjednu, to je prema dogovoru! Instrukcije traju 45 min, 50 kn po osobi, a ako su najviše 2 osobe onda je 90 kn! Za dodatne informacije obratite mi se na broj mob. 098 595 068! Samo ozbiljne ponude dolaze u obzir!
 

the_rain

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel na ispitu ima samo jedan zadatak ili? :confused2:
I ak ima, jel ono u skripti primjer kakav bi mogao biti zadatak?
Jel teško to? :unsure:

Jel postoji netko da mi odgovori ili su svi na moru il pak uče? Važno je :confused: :unsure:
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel na ispitu ima samo jedan zadatak ili? :confused2:
I ak ima, jel ono u skripti primjer kakav bi mogao biti zadatak?
Jel teško to? :unsure:

Jel postoji netko da mi odgovori ili su svi na moru il pak uče? Važno je :confused: :unsure:
Na ispitu imaš teoriju i zadatke! Dobiješ jedan veliki zadatak u kojem su naravno knjiženja i treba sastaviti bilancu! Za usmeni treba pozitivno riješiti i teoriju i zadatke! :wink:
 

Oraščić

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li netko treba li naučiti baš cijelu knjigu za ispit, ili ima nekih dijelova koje ne treba? Nadam se da ih ima...ovo je 2 much!!!
 

ch_smile

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ovak, mene zanim da li ovaj zadatak u skriptarnici je sličan onome na ispitu, jel bude takav sistem?:unsure:
 

Katara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi nemojte se zamarati knjigom, učite iz skripte prvi dio, a za drugi dio dovoljno je znati osnovne definicije iz knjige npr kalkulacija, ovisni tošak, marža, maloprodajna cijena... Vrte se jedna te ista pitanja, tu ih je netko niže napisao, ja sam učila samo po tome teoriju i prošla... U ispitu su dva zadatka: knjiženje i evidencija trgovačke robe... Meni je zadatak sa bilancom bio teži, znači treba sastaviti bilancu i razvrstati pojmove, mislim da je trebalo izračunati kapital ili tak nešto... a kad se to prođe usmeni je čista formalnost, ili vas ne pita ništa, ili postavi jedno pitanje-dva koje niste znali u testu...
 

meriane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dajem instrukcije iz Računovodstva I.! Moje ime je Ivana i polozila sam računovodstvo preko kolokvija! Što se tiče dana u tjednu, to je prema dogovoru! Instrukcije traju 45 min, 50 kn po osobi, a ako su najviše 2 osobe onda je 90 kn! Za dodatne informacije obratite mi se na broj mob. 098 1898-926 ! Samo ozbiljne ponude dolaze u obzir!
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
prosli ispiti rok je bio slican cak su se neki zadaci i ponovili. dobro je znati sve zadatke.
Koje SVE zadatke je dobro znati? Šta ne dolaze samo 2 zadatka, jedan kao što smo pisali u prvom kolokviju i jedan kao sa drugog kolokvija?:Oogle_anim:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks