AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Računovodstvo I.

Frances

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nadam se da se potpis može dobit na ispitnom roku bez da prijavljuješ ispit, tj. samo da dođeš po potpis.
jer inače ispada da ukoliko trebaš potpis, ako nisi učio za rok,MORAŠ prijavit ispit i moraš iskoristiti jedan pad samo zato jer si trebao potpis. koje svi normalni profesori daju na predavanju.
i ovo s tim da ak prođeš oba kolokvija opet moraš na pismeni mi opet nije jasno. čemu smisao kolokvija?
i zašto se živciram uopče. ovo je totalna zbunjola.
 

Frances

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mene samo zanima, vi koji ste bili danas na vježbama, jel se zadaci pretežito temelje na evidenciji trgovačke robe, ili uključuje i evidenciju vrijednosnih papira i dionica?
molim vas.
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mene samo zanima, vi koji ste bili danas na vježbama, jel se zadaci pretežito temelje na evidenciji trgovačke robe, ili uključuje i evidenciju vrijednosnih papira i dionica?
molim vas.
I mene to jako zanima! mislim da bi se trebalo temeljit na evidenciji trgovačke robe...mislim da je to važno...čekam da nam odgovore oni koji su bili na vježbama:tongue2:

Znam samo da je prošle godine na ISPITU uvijek bila evidencija trgovačke robe, a sad šta će biti na kolokviju pojma nemam
 

axis1

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bilo je danas vježbi, dala nam je neki novi papir sa vježbama koje obuhvaćaju sve što smo dosada radili, i jedan takav zadatak će biti na kolokviju

ljudi, molim Vas, tko je bio jučer na vježbama može li stavit tj. napisat ovdje bar jedan zadatak s tih vježbi, tek toliko da imam primjer zadatka koji će biti na kolokviju... MOLIM VAS!!!

A ako nije problem da i ako ste u mogućnosti molim da mi pošaljete zadatke na mail, ako nije problem.. [email protected]

unaprijed HVALA..
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Primjer zadatka koji bi mogao biti na kolokviju(Zadatak 4.):
1. Dioničko društvo Grad d.d. izdalo je 1.000 redovnih dionica na ime čija je nominalna vrijednost 40 kn po dionici.
2. Prodano je 500 dionica po tržišnoj vrijednosti 45 kn po dionici.
3. Faktura burze za posredovanje u prodaji dionica je 3.000.
4. Plaćena je faktura burzi.
5. Preostalih 500 dionica razmijenjeno je za stroj čija vrijednost prema računu dobavljača iznosi 40.000+PDV. Vrijednost stroja se uzima kao razmjenska vrijednost.
6.Primljena je faktura za prijevoz i istovar stroja za iznos 10.000kn + PDV
7.Stroj je stavljen u upotrebu
8. Nabavljeno je 200 kom trgovačke robe, vrijednost po fakturi dobavljača iznosi 30.000 kn + PDV.
9. Obvezu prema dobavljaču podmirila je banka iz odobrenog kratkoročnog kredita.
10. Faktura ta troškove prijevoza, utovara i istovara iznosi 10.000 + PDV
11. Evidentirajte nabavu trgovačke robe u prodavaonici na malo te izradite maloprodajnu kalkulaciju uz obračun marže 40%.
12. Prodano je kupcima 110 kom trgovačke robe.
13. Razdužite zalihu trgovačke robe za prodanu količinu.
14. Kupljeno je na burzi 10 dionica društva Vaga d.d. u iznosu 10.000.
15. Plaćena je I rata (dio glavnice + kamate) po primljenom kratkoročnom kreditu u iznosu 4.500 kn, od čega kamata iznosi 2.500 kn.
16. Društvo Vaga d.d. isplatilo je dividendu 50 kn po dionici.
17. Obračunan je PDV i potrebno je utvrditi razliku za obvezu ili povrat.
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolege koliko sam ja skužila vi ste slabo provježbali te zadatke...ha?:tongue2:
jel vi to šta kužite? meni se čini da su ovi zadaci teži od onih od prošle godine...vidim neke je zadatke profesorica i dodala...kao npr,vježbu 4.
dosta je teška...ima puno poslovnih promjena.,
znam da nemate vremena,ali pokušajte to odgoditi ako vam ne ide...ha? vrijedi pokušati
 

Carica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I mene to jako zanima! mislim da bi se trebalo temeljit na evidenciji trgovačke robe...mislim da je to važno...čekam da nam odgovore oni koji su bili na vježbama:tongue2:

Znam samo da je prošle godine na ISPITU uvijek bila evidencija trgovačke robe, a sad šta će biti na kolokviju pojma nemam


Kolko sam ja shvatila, bit će svega po malo...i imat ćemo sličan ispit i mi koji smo prošli kolokvij i oni koji pišu ispit, jer njima neće dat one lagane elementarne zadatke u ispit...:shocked:
Jer ovo gradivo koje obuhvaća 2. kolokvij je samo proširenje i nadogradnja tih osnovnih elemenata koje smo imali u 1. kolokviju,tak je nešta rekla...
Uglavnom, sretno svima:laughing:
Bit će svega...
 

Katara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Rezultate kolokvija i potpise bi trebali dobiti valjda u srijedu na Ekonomskom, na konzultacijama kod prof Vašiček... :confused2: :angry:
Imam osjećaj da njih dvije uopće ne komuniciraju, katastrofa!
Inače, danas je profesorica na kolokviju imala popis ljudi koji su predali bilancu i mogu dobiti potpis (to valjda znači da ne moraju ništa ispravljati, valjda...) ali nikako se taj popis nije mogao pročitati ni na koji način išta vezano uz to saznati... Pa tako, ispada da svi s prve godine poreznog moraju doći na konzultacije na Ekonomiju... Zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplicirano!!!
 

danijela1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
rezultati su u srijedu u 14 h na Ekonomskom faksu...tada će profesorica davat potpise i bit će usmeni ...Tako je rekla asistentica Glasnović
za usmeni nije sigurno... ne zna se dal ce uopce biti usmeni. . . :confused2:
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li je sigurno ovo za potpise iz racunovodstva,u srijedu na ekonomskom faxu???
da,zato jer ga možeš dobit samo od prof.Vašiček,a ona nema potrebe dolazit u Gundulićevu kad su predavanja gotova, a na ispit šalje asistenticu Glasnović:tongue2:
 

malaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ovako trebam pomoć predala sam bilancu kad i svi a nema me na popisu šta sad da radim ? jel ima itko mail možda od profesorice ??? :(((
 

noname19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kad udjes na faks, ides desno na stepenice i tak do 3.kata,soba 311 il 313 tak nest.uglavnom pise na vratima.. ma najbolje - kud svi tud i mali mujo :crazy:
 

so_good

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nadam se da ce tako biti ... previse je da imamo dva ispita i onda jos i odgovaranje . . .
svi se dogovorimo da kažemo da nije spominjala odgovaranje osim ako netko želi veću ocjenu i to je to...:crazy:
 

malaplava1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1. Dioničko društvo Grad d.d. izdalo je 1.000 redovnih dionica na ime čija je nominalna vrijednost 40 kn po dionici.
2. Prodano je 500 dionica po tržišnoj vrijednosti 45 kn po dionici.
3. Faktura burze za posredovanje u prodaji dionica je 3.000.
4. Plaćena je faktura burzi.
5. Preostalih 500 dionica razmijenjeno je za stroj čija vrijednost prema računu dobavljača iznosi 40.000+PDV. Vrijednost stroja se uzima kao razmjenska vrijednost.
6.Primljena je faktura za prijevoz i istovar stroja za iznos 10.000kn + PDV
7.Stroj je stavljen u upotrebu
8. Nabavljeno je 200 kom trgovačke robe, vrijednost po fakturi dobavljača iznosi 30.000 kn + PDV.
9. Obvezu prema dobavljaču podmirila je banka iz odobrenog kratkoročnog kredita.
10. Faktura ta troškove prijevoza, utovara i istovara iznosi 10.000 + PDV
11. Evidentirajte nabavu trgovačke robe u prodavaonici na malo te izradite maloprodajnu kalkulaciju uz obračun marže 40%.
12. Prodano je kupcima 110 kom trgovačke robe.
13. Razdužite zalihu trgovačke robe za prodanu količinu.
14. Kupljeno je na burzi 10 dionica društva Vaga d.d. u iznosu 10.000.
15. Plaćena je I rata (dio glavnice + kamate) po primljenom kratkoročnom kreditu u iznosu 4.500 kn, od čega kamata iznosi 2.500 kn.
16. Društvo Vaga d.d. isplatilo je dividendu 50 kn po dionici.
17. Obračunan je PDV i potrebno je utvrditi razliku za obvezu ili povrat.
molim ak bi mi neko moga rijesiti ove zadatke i poslati mi na adresu [email protected] ili mp
zahvaljum unaprijed
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks