AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Računovodstvo I.

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li je istina da ne mjenjaju vec godinama ispit?
to je donekle točno,uvijek je jedan zadatak bilanca koju treba riješiti,i pored toga imaš 10 pitanja iz teorije na zaokruživanje ili nadopunjavanje.u bilanci je sve već poznato,aktiva treba biti jednaka pasivi,treba znati tu strukturu materijalne/nematerijalne imovine i to je otprilike to-što spada u aktivu-prihodi,dok su pasiva-rashodi i temeljni kapital
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jos uvijek nije objavljeno kad je ispit, da li je mozda netko bio na faksu i pogledao ili to ima veze s najavljenim strajkom ?
 

Samohrani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može li mi tko molim vas reći od onih koji su prošli usmeni na prošlom roku što Vesna pita i koliko ljudi otprilike padne/prođe?Hvala:wink5:
 

Tonča

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej ljudi da li se možda netko sijeca pitanja iz ispit iz teorije s prošlog roka!!! (7mjesec)
 

Samohrani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej ljudi da li se možda netko sijeca pitanja iz ispit iz teorije s prošlog roka!!! (7mjesec)
Obilježja kratkotrajne imovine,nadopunjavanje defincije imovine,dvije metode mjerenja utroška sirovina i materijala,jedan zadačić s onim povećanje/smanjenjem imovine,obveza i kapitala u računovodstvenoj jednadžbi,o kojem se kriteriju radi kad se unosi novac,koji su sve načini stjecanja imovine,mislim da je bilo nešto u vezi latentnih rezervi i ne sjećam se više.Neka me ostale dobre duše koje znaju pitanja s prošlog roka nadopune.Ja se sjećam ovih i nadam se da sam pomogao:wink5:
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jos neka pitanja kojih se sjecam: kako se mogu ispraviti knjig.pogreške, oblici financ. nematerijalne imovine / dugotrajne imovine, padajuća/rastuća likvidnost, dioba konta, obveze, glavna knjiga, vrste kratkotrajne imovine, gdje se evidentiraju promjene na sirovini, koje metode se koriste za bilježenje sirovina...
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi pomagajte jel ima mozda netko jos neka pitanja iz teorije, vecinom se vrte ista pitanja, pa da nam pomognete...
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi pomagajte jel ima mozda netko jos neka pitanja iz teorije, vecinom se vrte ista pitanja, pa da nam pomognete...
-što je bilanca
-koje dvije formule se koriste za obračun troška nabave-zaokruži fifo i ppc
-što je računovodstvo
-što je amortizacija-ako ste ju radili
-da li pretporez ulazi u trošak nabave
-što je obveza
-kako se dijeli imovina-na dugotrajnu i na kratkotrajnu
-razlika između dugotrajne i kratkotrajne imovine
,ovo je ono čega sam se uspio sjetiti,nek kolege nadopune.
 

naomi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ak mi netko moze odgovoriti..
Gdje se evidentiraju promjene na sirovini ?
Koje se metode koriste za biljezenje sirovina ?
Koji su nacini stjecanja imovine ?
Dvije metode mjerenja utroska sirovina i materijala ?

Hvala :)
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel moze netko napisat pitanja iz teorije koju su bili jucer na ispitu?
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
zar ne postoji nitko tko je bio na zadnjem ispitu iz računovodstva? dajte ljudi pomagajte,u zadnjih 2 roka ponavlja se isti test iz teorije...
 

carobnjak

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam zadnji put uspjela ovo nabrzaka zapisat.

Što je imovina?
Metode ispravljanja knjigovodstvenih pogrešaka? tri su.
Kratkotrajna imovina je imovina koja ispunjava uvjete? 4 uvjeta.
5 oblika dugotrajne imovine
evidencija utroška sirovina i materijala. 2 metode

to druga stranica teorije u testu bila brijem da sam bila grupa A.
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
tu grupu sam i ja imala,hvala ;) jel se sjeca mozda netko pitanja iz B grupe?
 

Tonča

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo pitanja iz teorije za B -grupu:
1.Obilježja dugotrajne imovine
2.Definicija Glavne knjige
3.Definicija Obveza
4.Koje se kontrole provode za kontrolu ili provjeru točnosti vjerod. isprava
5.U kojim se oblicima može pojaviti kratkotrajna imovina

i još su bila na zaokruživanje :
rastuća i padajuća likvidnost ,vrsta mislim konta i knjigov. isparava i terbalo se zaokružit al koja su nemogu se sjetit!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks