AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Računovodstvo I.

kloto

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li na usmeni iz računovodstva smiju izaći samo oni koji imaju oba kolokvija ili mogu i ovi sa jednim ?
moraš izaći na pismeni ispit pa onda na usmeni, samo jedan kolokvij kod njih je ko nijedan :sad:
 

gizela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej ekipo!!! Koji su bili jučer na ispitu iz računovodstva...neka napišu pitanja iz teorije, većinom se ponavljaju :laughing:
 

chloe

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej ljudi! jel postoji formula za progresivnu i degresivnu amortizaciju???

nemrem je nigdje naci ako postoji:(
 

perkan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi jel mi može netko pliz reći je li računovodstvo jako teško?? Htjela bih upisat ovaj faks, al se jako bojim računovodstva, pogotovo zato što matematika i moj mozak jednostavno ne idu zajedno -.-' A i ako mi možete reć jel mi se isplati taj faks upisivat i šta uopće mogu s tim dalje?
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi jel mi može netko pliz reći je li računovodstvo jako teško?? Htjela bih upisat ovaj faks, al se jako bojim računovodstva, pogotovo zato što matematika i moj mozak jednostavno ne idu zajedno -.-' A i ako mi možete reć jel mi se isplati taj faks upisivat i šta uopće mogu s tim dalje?
Računovodstvo nije jako teško,ali može biti muka ukoliko ne shvatiš jednostavna knjiženja(praćenje poslovnih događaja).Iz vlastitog primjera,a završio sam strojarsko tehničku školu i prvi put sam se susreo s računovodstvom na fakultetu,mogu reći da nisam imao problema sa savladavanjem gradiva iz računovodstva.Poznavanje matematike nije preduvjet za polaganje ispita iz računovodstva jer se matematika u računovodstvu svodi na jednostavne računske operacije.Dakle,nema integrala,derivacija,potencija i sličnih stvari.Sve se vrti oko knjiženja poslovnih događaja na T-kontu koji ima dugovnu i potražnu stranu.Što se tiče isplativosti studiranja na ovom studijskom centru,to je naravno neisplativo ukoliko pogledaš koliko tržište rada ne ističe potrebu za kvalitetnim poreznim kadrom.Fakultet nije pretjerano težak,imaš nekoliko teških ispita,recimo građansko pravo i organizacija javne uprave na prvoj godini,trgovačko pravo na drugoj uz upravno postupovno i možda informatiku.Što namjeravaš nakon završetka fakulteta ovisi o tebi.
 

perkan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja idem na javnu upravu i sad bih se htjela prebacit na porezni, pa me zanima zapravo da li je u odnosu na taj faks, porezni lakši? To mi je jako bitno jer ovaj upravni je pakao :angry: A i nešto govore da se na poreznom uvela 3. godina, jel znaš jel to istina? Mislim da ću morat do referade xD
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
O težini smjerova ne bih znao.Meni osobno ovaj faks nije bio pretjerano težak i završio sam ga u roku.Sve ovisi o tebi i kako ćeš pristupiti učenju.Kako rekoh prije,na prvoj godini imaš dva teška ispita,koji opet nisu toliko teški da se ne mogu položiti.Druga godina je puno lakša od prve.O trećoj godini se priča već mnogo godina.Službeno treća godina nije startala i još se ništa službeno ne zna o tome.
 

seka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li je netko išao negdje, kod nekoga na instrukcije iz računovodstva? Ja bi trebala ići , pa ako imate nekoga provjerenog-javite...
 

kloto

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koji bi bio odgovor na pitanje: kakav je konto kupci u zemlji? U knjizi ga trpaju i pod aktivni konto, aktivno pasivni i sintetički. Zna li netko koje je točno na kraju?
 

gizela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li netko kako mogu nabavit prezentacije s predavanja iz računovodstva? Da li prof. to može poslat na e-mail?
 

mcook

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može li mi netko reci iz čega je najbolje učiti i koliko vremena treba da se sve nauči? Hvala unaprijed
 

andre

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može li mi netko reci iz čega je najbolje učiti i koliko vremena treba da se sve nauči? Hvala unaprijed
ima jedna skripta u grupi na facebooku porezni studij brucoši, i prođi zadatke što će te dobiti na predavanju i to je dovoljno,ispit je vrlo jednostavan samo ti treba brzina za riješavanje zadataka jer je dosta opširan.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks