AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Računovodstvo I.

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel mi može neko pliz napisat naslove koje treba za kolokvij jer trenutno nisam sigurna da li mi je žena dobru knjigu iskopirala?
5.1. pojam finanijskih izvjestaja
5.2 bilanca
5.8 korisnici racunovodstvenih iformacija
6. racunovodstveni proces ( cijela cjelina), odnosno cijeli treci dio
 

meriane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da, istina, a moze nas zeznut i sad. Pa nam dat zadatak tako da prvo porknjizis pa na temlju tog napravis bilancu. A nemozes ak nisi dobro proknjizio:frustrating:
vidjela sam primjer zadatka koji ce vam biti na kolokviju ,nazalost morat cete raditi prvo pocetnu bilancu i to ce vam odnositi nekoliko bodova ali je ta bilanca povezana sa knjizenjima koje cete dobiti i ako vam knjizenja tj,salda izravnjanja ne budu dobra nece vam niti biti zavrsna bilanca,svejedno kako ocjenjuje morate skupiti 12,5 bodova iz zadataka;)
 

Samohrani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
vidjela sam primjer zadatka koji ce vam biti na kolokviju ,nazalost morat cete raditi prvo pocetnu bilancu i to ce vam odnositi nekoliko bodova ali je ta bilanca povezana sa knjizenjima koje cete dobiti i ako vam knjizenja tj,salda izravnjanja ne budu dobra nece vam niti biti zavrsna bilanca,svejedno kako ocjenjuje morate skupiti 12,5 bodova iz zadataka;)
Gdje si ti to vidjela?LOL
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
vidjela sam primjer zadatka koji ce vam biti na kolokviju ,nazalost morat cete raditi prvo pocetnu bilancu i to ce vam odnositi nekoliko bodova ali je ta bilanca povezana sa knjizenjima koje cete dobiti i ako vam knjizenja tj,salda izravnjanja ne budu dobra nece vam niti biti zavrsna bilanca,svejedno kako ocjenjuje morate skupiti 12,5 bodova iz zadataka;)
pa da, znala sam da će tak bit.:sad:
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a kak ce izgledat teoretski dio? i kolko pitanja će bit iz tog dijela?
pitanja na zaokruzivanje i nadopunjavanje. a kolko ce ih bit to ne znam. samo znam da treba skupit 12.5 bodova za prolaz i isto tako iz zadataka.
 

helna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
joj meni je fakat bilo premalo vremena danas na klokviju;( i sad kaj je najgore nemrem se sjetit dal je grupa c imala rastuću ili padajuću likvidnost? jel zna neko? totalno imam filing da sam ih pobrkala:((
 

jeeci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej helena i mene muci isto pitanje nisam ziher kakvu smo likvidnost imali nadam se da rastucu:)
 

helna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a joj, ja sam napravila po padajućoj:( kaj mislis da ak je to krivo da ti cijelu bilancu ne uzima u obzir?
 

jeeci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pa moguce da je bila padajuca ja se stvarno ne sjecam znam da sam dobila iznos kredita 67ooo ili 67500 a nadam se da ce bar dati koji bod ak smo dobro razvrstali bez obzira na pad ili rast likvidnosti dali se sjecas mozda koliko si dobila u onom teoretskom dijelu di je trebalo izracunat obveze ja 650:)sve u svemu prilicno je tesko bilo
 

helna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
obveza mi se ispala isto 650, a kredit mislim da isto 67500...ma mislim da možda i nije bilo toliko teško koliko je meni premalo vremena za sve to, al dobro kaj bude bude. jel znas mozda kaj je potrebno za zadovoljit seminar? dal oba kolokvija i donijet onu bilancu ili je dovoljan jedan kolokvij?
 

jeeci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ajde bar nesto da mi je dobro ispalo:)seminar je sigurno obavezan i treba ga napravit a kolokvije isto obadva polozit ili ak padnes onda se ide na ispit ma iskreno se nadam da ce kolokvij ipak malo blaze ocijenjivat jer nisu imali svi knjigovodstvo u srednjoj
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel zna netko kako treba izgledat taj seminarski rad? i do kad to trebamo predat?
 

jeeci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da rad treba predati u cetvrtak jer je zadnji put profesorica rekla da je odgodila predaju sa zadnjeg tjedna u 4 na prvi tjedan u 5 mjesecu treba skinut bilancu nekog trgovackog drustva i prokomentirat ono sto se u njoj nalazi dali se itko sjeca kakvu je likvidnost imala grupa c rastucu ili padajucu
 

Alex.B.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
u grupi C likvidnost je bila rastuca!

jel ima tko kakav primjer gotovg rada da vidim kako bi to trebalo izgledat?! meni je ovo prvi dodir sa ovakvim predmetom jer nisam isla u ekonomsku srednju :(
 

jeeci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
alex dali si 100 posto ziher da je likvidnost bila rastuca?nazalos nema nigdje gotovog primjera i meni je isto to tesko jer nisam isla u ekonomsku ali mislim da je bitno da se neki rad donese da nas nece zezat jos s tim dovoljno je skinut neku bilancu i nes malo prokomentirat:)
 

Alex.B.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala!!
sigurno je bila rastuca..u zadatku je jos trebalo pod x izracunat dugorocne primljene kredite (mislim da mi je to ispalo 67.500), objasnit kakva je promjena pod 6. i njen kvalitativan i kvantitativan utjecan na bilancu..itd.
 

jeeci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da sam i ja dobila taj iznos ali nisam uspjela izjednacit aktivu i pasivu sjecam se da mi je bila aktiva ispala 300tisuca i nesto a to vezano uz 6 promjenu nisam znala dali se tko sjeca onoga zadatka kod teorije di je trebalo izracunat obveze jeli rjesenje 650
 

Alex.B.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam uspjela izjednacit aktivu i pasivu..nije mi jasno kak si uspjela dobit taj iznos a da ti aktiva i pasiva nisu izjednacene?
rjesenje je 650 ali ja sam stavila -650 jer je bila da se imovina SMANJUJE za 900, a i kapital se smanjuje za 250.. pa da bi ti imovina bila jednaka izvorima imovine onda su obveze trebale biti isto smanjene (-) za 650..
a 6.promjena je bila centripetalna jer je uzrokovala povecanje i na strani aktive za24.000 i na strani pasive za24.000
 

jeeci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ma neznam zbunila sam se negdje kolko si ti dobila aktivu i pasivu sorry ak gnjavim:)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks