AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prekršajno pravo

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Meni nije bilo teško, naučio sam 85% prekršajnog zakona jako dobro a izbacio neke stvari poput troškova i slično što sam pretpostavljao da neće biti nikada pitanje. Pitanja su bila ok-definicija prekršaja, ovlašteni tužitelji,zamjena novčane kazne radom za opće dobro i kaznom zatvora,naplata novčane kazne na mjestu počinjenja prekršaja, zastara prekršajnog progona i možda još nešto ali sad se više ne mogu sjetiti.
Nadao sam se pismenom ali je na kraju ispalo bolje da je usmeni, profesor Bonačić je zaista ugodan ispitivač!
 

Valentina8

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi jel dovoljno za 2.kolokvij uciti po pitanjima samo?
e, ja učim po pitanjima, tu i tamo naučim neki članak za koji smatram da je možda bitan.. ali ovog stvaarno ima previše, da idem učit BAŠ SVE, ono... nemoguće. stvarno je previše, tak da se ja pouzdam u pitanja, nadam se da će bit bar 3 pitanja od ovih 47. :/
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da,u tom i je caka. Gradiva je brutalno previse i vidim da do kolokvija ima 3 tjedna,ali malo je kaoticno... mislim da cu se i ja prebacit na pitanja i samo po njima uciti jer je ovo previse.
 

Leila

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel bio tko na roku u utorak? ako da, kakva su bila pitanja? jel bio samo pismeni ili i usmeni? hvala :D
 

martina_sk

Administrator
bila sam ja na ispitu jedina sa specijalističkog ali je bilo dosta ljudi s prava i valjda s poreznog. pisali su neke kolokvije, koliko sam skužila, tako da je bio pismeni u utorak i usmeni u srijedu u 17:30. vjerojatno će na sljedećem roku biti manje ljudi, ali sumnjam da će ih biti samo 1-2 pa da će onda biti samo usmeni. inače pitanja su ok, jedini je problem što na pismenom nema polovičnih bodova. asistent bonačić je dobar, blag je pri ocjenjivanju na usmenom. meni je na usmenom povisio ocjenu.
što se tiče pitanja, može biti bilo što. ali vidim da voli pitati prekršajni nalog i obvezni prekršajni nalog i nadležnosti visokog prekršajnog suda. ali ima svašta, od žalbe, prigovora na prekršajni nalog, utvrđivanja mjesta i vremena počinjenja prekršaja...
 

Leila

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znaci ok je na usmenom sam treba proci pismeni. Jel se sjecas koja te pitanja pitao na usmenom i koja su bila na pismenom? :)
 

martina_sk

Administrator
tako je.

na pismenom je još bila definicija prekršaja, kada prigovor na prekršajni nalog mora biti obrazložen, koje se sankcije ne mogu propisati prekršajnim nalogom (ne sjećam se da li je bilo pitanje obveznim ili običnim - to nisam baš najbolje naučila), bio je primjer za žalbu na kaznu od 5000 kn, kome se podnosi, koje se odluke mogu donesti u povodu žalbe, kolika se kazna zatvora može propisati, kako se utvrđuje visina novčane kazne kod težih prekršaja (ono kad se može odrediti do 10% visine prošlogodišnjih prihoda), nadležnosti visokog prekršajnog suda, određivanje mjesta i vremena počinjenja prekršaja...
na usmenom me pitao tko može biti okrivljenik, da li se istovremeno može voditi prekršajni i kazneni postupak za istog okrivljenika, što ako se naknadno pokrene kazneni postupak. ne mogu se više sjetiti.
 

Dolla

Miss Gates
Moja pitanja sa usmenog: definicija prekrsaja, odredivanje mjesta pocinjenja prekrsaja, moze li se istodobno voditi kazneni i prekrsajni postupak, rehabilitacija, naplata novcane kazne na mjestu pocinjenja prekrsaja. Dakle sve pitanja sa onog popisa od 90 pitanja za koja nam je asistent rekao na predavanjima, pismenog nije bilo osim za pravnike jer ih je bilo dosta, a i bila sam jedina sa specijalistickog. Ugodan ispit, blag ispitivac. :D
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim nekog od izvanrednih studenata da ovdje napiše koji je datum pisanja kolokvija ove godine i da li imamo jedan kolokvij ili dva?
I koji dio gradiva ulazi u kolokvij...
Unaprijed hvala!
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Molim nekog od izvanrednih studenata da ovdje napiše koji je datum pisanja kolokvija ove godine i da li imamo jedan kolokvij ili dva?
I koji dio gradiva ulazi u kolokvij...
Unaprijed hvala!
Prvi kolokvij je 23.11. a drugi mislim u siječnju. Imaš sve na stranicama katedre za kazneno pravo. Rečeno je da na kolokvij mogu samo oni studenti koji dolaze na predavanja.
A što se gradiva tiče, nemam pojma! Prvi kolokvij je iz materijalnog, a drugi iz procesnog prekršajnog prava.
 

Dolla

Miss Gates
1. kolokvij - materijalno prekršajno pravo: to je prvi dio Prekršajnog zakona, zove se Materijalnopravne odredbe (do čl.82.); 2. kolokvij - postupovno ili procesno prekršajno pravo: to je drugi dio Prekršajnog zakona pod imenom Postupovne odredbe (od čl.82. pa do kraja ili do kud već profesor kaže) :) I za malo si razjasniti zakon je dobar ovaj udžbenik, prošle godine nam ga je preporučio na predavanjima: http://www.pravst.unist.hr/dokumenti/dokpdf_prekrsajno_pravo_2013.pdf
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
koji prof drzi predavanja?
[DOUBLEPOST=1476432121,1476431921][/DOUBLEPOST]ja sam prosle godine odslusala predavanja ali nisam mogla na kolokvij pa su mi mailom odgovorili da ove god mogu izaci na kolokvije bez predavanja.
prosle god je bio samo jedan kolokvij i to u 12.mj i to je bilo to
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
koji prof drzi predavanja?
[DOUBLEPOST=1476432121,1476431921][/DOUBLEPOST]ja sam prosle godine odslusala predavanja ali nisam mogla na kolokvij pa su mi mailom odgovorili da ove god mogu izaci na kolokvije bez predavanja.
prosle god je bio samo jedan kolokvij i to u 12.mj i to je bilo to
Prvi dio nam predaje doc. Marta Dragičević Prtenjača s katedre kaznenog prava, a drugi dio će predavati doc. Marin Bonačić s katedre kaznenog procesnog prava. Prof. Derenčinović je rekao da možda on ili prof. Josipović ulete na koje predavanje.
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala!
[DOUBLEPOST=1477660860,1476691921][/DOUBLEPOST]Hoće li se kolokvij morat prijaviti tamo na stranici njihove katedre?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks