AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prekršajno pravo

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
I uvjetno osuđeni koji je u vrijeme provjeravanja počinio prekršaj za koji je izrečena ista kazna kao za prekršaj za koji je uvjetno osuđen...kako će sud odlučiti u tom slučaju, tj da li mora opozvati uvjetnu osudu.
Čestike svima! :)

I ono sa vozačem je nužna obrana...bar mislim :)
 

martina_sk

Administrator
I ono sa vozačem je nužna obrana...bar mislim
ja mislim da je krajna nužda jer u nužnoj obrani je u pitanju izravno predstojeći protupravni napad, a mislim da u ovom slučaju nije u pitanju napad već izravno predstojeća neskrivljena opasnost što je obilježje krajnje nužde. napad bi po meni bio da te netko hoće upucati pa ga ti pogaziš :) to je već kazneno djelo, ali služi pojašnjenju ovo slučaja :D
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Poštovani kolege, danas je profesor rekao da prenesemo obavijest da onima koji nisu redovito dolazili, a pisali su kolokvij neće biti priznat kolokvij te će morati na redovni ispitni rok.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Postupovni dio prekršajnog postupka i rekao je da bi moglo biti pitanje iz Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji. Što se tiče ispita cijeli Prekršajni, Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji i Zakon o sigurnosti u prometu ako se ne varam.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
1.novčana kazna na mjestu počinjenja prekršaja za kojui prekršaj se može naplatiti i što ako ne plati odmah kaznu
2. za koje se prekršaje izdaje obevzni prekršajni nalog i što kad se podnese prigovor zbog izrečene kazne - kakve odluke sud može donijeti
3. osnove za pobijanje presude
4. mislim da su bili subjekti prekršajnog postupka
5. slučaj kad sud započne raspravu bez uredno pozvanog tužitelja - da li je ispravno postupio što je pokrenuo postupak, i okrivljeniku je poslao poziv u kojem ga obavještava da može dati pisanu obavijest ali on ipak odluči prisustvovati raspravi nešto je bilo pitanje u smislu da li on može onda biti prisutan na raspravi.
ne sjećam se baš nakbolje ovog slučaja pa ako netko može to malo dopuniti.
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ide li tko na ispit, sada na ovom roku? I sta je s ta dodatna 2 zakona, trebali uciti ili ne?
Nama izvanrednima je spominjao samo prekrsajni..
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit je bio pismeni. 5 pitanja pise se pola sata.
Bilo nas je 3, odmah su nam ispravili i upisali ocjene :)
Pitanja su bila:
1. Definiciju prekrsaja povezati sa definicijom beznacajnog prekrsaja
2. Objasniti zasto odredba iz cl 12 st.2 ima blanketni karakter
3. Koje se sankcije mogu izreci maloljetnicima
4. Tko i pod kojim uvjetima moze izdati obvezni prekrsajni nalog
5. Tko i pod kojim uvjetima moze naplatiti kaznu na licu mjesta
 

Kiki_p

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s današnjeg roka:
1. Razlika prekršaja i kaznenog djela
2. Nabroji slučaje isključenja protupravnosti, jedan po izboru objasni
3. Prekršajne sankcije za pravnu osobu
4. Specifičnost državnog odvjetnika kao ovlaštenog tužitelja
5. Osnove zbog kojih se presuda može pobijati.

Sretno svima!
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege koji ste bili na ispitu iz ovog predmeta, kojim danom se održava pismeni ispit i da li se održava i usmeni ispit, (po nekim komentarima vidim da profesor ispravlja ispit odmah bez usmenoga), važno mi je zbog sezonskog posla pa ako netko može odgovoriti?
Drugo pitanje, koja je literatura dovoljna za ispit?
Hvala!
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Imam pitanje: na rasporedu za predavanja ove god (za izvanredne studente) pise da su predavanja srijedom svaki drugi tjedan, ali od kojeg datuma?
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
na roku u 6. mj kad sam ja bila je bio samo usmeni.
što se tiče dana, evo na indeksu mi je žig upisan 30.06 pa vidi kad je bilo, ja sma prelijena :))
a što se literature tiče, uči se iz zakona, ali nije potrebno učiti cijeli zakon. ne znam imaš li onu neku skriptu/knjigu kojom je obuhvaćen zakon? ako nemaš, pošalji mi pm s mail adresom pa ću ti poslati.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks